0

نگاهی به دو نوع اصلی قهوه رایج در جهان یعنی عربیکا و روبوستا. چه شباهت ها و تفاوت هایی دارند و ویژگی های هرکدام چیست؟


قهوه، به همراه آب و چای، یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های سه گانه جهان است. گیاه قهوه گونه های بسیار متنوعی دارد ولی فقط دو نوع آن به طور گسترده کشت می شوند و به تولید انبوه می رسند. دو نوعی که از قضا تفاوت های بسیاری هم باهم دارند. ببینیم این دو نوع کدام اند و مشخصات هرکدام چیست.

 

عربیکا چیست

 

 

بیشترین سهم از بازار قهوه متعلق به قهوه عربیکا[1] است. زمان زیادی از کشف این گیاه در یمن، اتیوپی و سودان می گذرد و اکنون در نقاط بسیاری از جهان همچون آمریکای جنوبی، آفریقای شرقی، آسیا و کارائیب، کشت و تولید می شود. گیاه قهوه عربیکا در آب و هوای نیمه گرمسیری و خنک بهتر رشد می کند و رطوبت زیادی نیاز دارد. حساسیت آن به نوع خاک و تغییرات آب و هوایی نیز به نسبت زیاد است. شکل دانه آن تخت و کشیده، تقریبا بیضی شکل و نیز سبک است. حدوداً 60 درصد از قهوه تولیدی جهان از نوع عربیکا است.

 

 

عربیکا

 

 

آشنایی با روبوستا

 

 

جایگاه دوم در تولید و عرضه متعلق است به قهوه روبوستا[2] (مطرح ترین نوع از گونه کانفورا [3]) . گیاه قهوه روبوستا نسبت به رقیب خود قابلیت تطبیق بیشتری دارد و تحمل تغییرات بیشتری در آب و هوا و ارتفاع از سطح دریا را دارد. این گیاه در برابر آفت ها نیز مقاوم تر است و زودتر به مرحله بازدهی و تولید دانه می رسد. خانه اصلی آن آفریقای غربی و مرکزی بوده ولی امروزه در مناطق وسیعی از کشورهای مختلف همچون ویتنام، اندونزی و برزیل کاشته می شود. شکل دانه آن به نسبت عربیکا گردتر است و نسبت به آن سنگین تر هم هست.

 

 

robusta روبوستا

 

 

مراحل برداشت، فرآوری و آماده سازی برای مصرف برای هردو این محصولات کمابیش شبیه هم است ولی شاید پیدا کردن شباهت های بیشتر دشوار باشد. درواقع با نگاهی دقیق تر، تفاوت های بسیاری در این دو نوع دانه خواهید دید.

 

 

شباهت ها و تفاوت ها قهوه عربیکا و قهوه روبوستا

 

 

قهوه عربیکا کافئین کمتری دارد. تقریباً نصف روبوستا. خاصیت اسیدی آن بیشتر است (مقداری طعم ترش به قهوه می دهد). قند آن حدود دوبرابر رقیب اش و چربی آن نیز 60% بیشتر است. عربیکا طعم ملایمی دارد به همراه عطر و رایحه ای غنی که آثاری از طعم های میوه ای، عطر گل و بلوبری را می توان در آن سراغ گرفت. روبوستا طعم سنگینی دارد. تلخی آن بیشتر است و کافئین اش تقریباً دوبرابر عربیکا است. ته مزه ای از بادام زمینی را می توان در آن احساس کرد. به نظر می رسد در سطح جهان طرفداران عربیکا دست بالا را داشته باشند. قیمت بالاتر آن نیز تأثیر زیادی روی محبوبیت اش نداشته است.

 

 

عربیکا و روبوستا

 

 

کدام بهتر است؟

 

 

معمولاً پاسخ این سوال که کدام قهوه مرغوب تر است، با عربیکا داده می شود. اگر به دنبال یک نوشیدنی سبک، خوش عطر و ملایم باشید، شاید عربیکا انتظارات شما را بیشتر برآورده کند. طرفداران روبوستا البته کم نیستند. اسپرسو، به ویژه سبک ایتالیایی آن، با تکیه بر طعم سنگین روبوستا و نیز لایه کرمی که روی قهوه روبوستا قرار می گیرد - و محبوبیت زیادی هم دارد- ساخته می شود. همچنین روبوستا به خاطر شیرینی کمی که دارد، در ترکیب با شکر بهتر جواب می دهد. در برخی فرآورده ها، افزودن خامه نیز نتیجه بهتری می تواند به بار آورد. انواعی از آیس کافی مثلاً آیس کافی مشهور ویتنام[4]  مثالی از این ترکیبات هستند که طرفداران زیادی دارند.

 

 

بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

 

 

معمولاً تولید کنندگان، درصد عربیکا یا روبوستای مورد استفاده شان را روی بسته بندی محصول می نویسند. دانه های هر دو نوع قهوه نیز در فروشگاه های معتبر در دسترس هستند ولی انتخاب به این سادگی ها هم نیست. اولاً کیفیت محصول بسیار مهم است. یک روبوستای مرغوب ممکن است برایتان دلچسب تر از عربیکای متوسط یا بی کیفیت باشد حتی اگر طرفدار سرسخت عربیکا باشید. تمام مراحل کاشت، نگه داری، برداشت و فرآوری در این کیفیت نقش زیادی دارند. هرکدام از این دو نیز انواعی دارند که تفاوت های کوچکی هم باهم دارند. در بسیاری از محصولات نیز از ترکیب هردو استفاده می شود گرچه قیمت پایین تر روبوستا بعضاً باعث می شود که برای به صرفه بودن، عربیکا را با آن ترکیب کنند. در نهایت باید گفت، اقبال بیشتر عربیکا یا مزایای روبوسکا نتیجه یک سلیقه فرهنگی-غذایی است که شاید لزوماً برای شما خوش آیند نباشد.

 

 

قهوه روبوستا و عربیکا

 

 

اگر تا به حال به انواع گوناگون قهوه و نوشته های روی بسته بندی محصولات یا توضیحات فروشنده ها دقت نکرده بودید، شاید بهتر باشد نگاهی دوباره بیندازید و با انواع مرغوبی از هردو اینها دست به تجربه های هیجان انگیزی بزنید. طعم و عطر دلخواه خود را پیدا خواهید کرد.

 

 

عربیکا و روبوستا در فروشگاه بسیط

 

 

هدف ما در بسیط، فراهم کردن بیشترین تنوع ممکن از با کیفیت ترین مواد اولیه است. در مجموعه بسیط، انواع گوناگون دانه های سبز قهوه از برترین تولیدکنندگان عربیکا و روبوستا در جهان تهیه می شوند. نکته بسیار با اهمیت در کار ما، رُست روزانه و نیز آسیاب قهوه تازه است که باعث می شود خوش عطر ترین و نیز بهترین طعم قهوه را بتوانیم به پشینهاد کنیم. ترکیب های متنوع، خلاقانه و بر اساس روندهای جهانی و نیز سلایق مشتریان، شما را به جهان تازه ای از طعم ها و عطرهای قهوه خواهند بود. همچنین، خوشحال خواهیم شد در مورد انتخاب نوع قهوه منطبق بر خواسته ها و علایق تان راهنمایی تان کنیم. شماره تلفن ها و نیز شبکه های اجتماعی بسیط برای این منظور در خدمت شما هستند.

 

 

برای خرید انواع قهوه از سایت فروشگاه بسیط دیدن کنید.

 

 

[1] Arabica

 

 

[2] Robusta

 

 

[3] Canephora

 

 

[4] Vietnamese iced coffee

 

 

قهوه

 

 

 

 


تاریخ: 12:01 - 1401/10/19 | دفعات بازدید: 83

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)