0

شاید به نظر برسد که نوشیدنی های سرد با ریختن چند ماده داخل لیوان و هم زدن آن ها بدست می آیند اما حقیقت این است که بسیاری از این نوشیدنی ها فرآیند خاصی را در چندین مرحله طی می کنند و هر مرحله به کمک ابزارهای خاصی به پیش می رود که ویژه این کار طراحی شده اند. ده ها نوع وسیله متنوع برای استفاده در بارسرد طراحی شده اند که با تنوع بی نظیری تولید می شوند و در این جا قصد داریم به برخی از مهم ترین و قدیمی ترین آن ها نگاهی داشته باشیم.


بار سرد مفهومی است که بحث در مورد نوشیدنی های سرد را شامل می شود. این نوشیدنی ها در برابر مواردی مثل چای، قهوه و انواع مشتقات آن ها قرار می گیرند اما در حقیقت همیشه هم سرد نیستند و حتی نوشیدنی های داغ هم در منوی بارسرد پیدا می شود. به فردی که برای مدیریت بار سرد و تهیه نوشیدنی های آن آموزش دیده بارتندر bartender گفته می شود. این افراد باید حافظه قوی، ظرافت و دقت در عمل و نیز توانایی ارتباطات اجتماعی خوبی داشته باشند. بارتندرها همچنین باید خلاق باشند و اطلاعات زیادی نیز در مورد انواع مواد غذایی، طعم ها، عطرها و ترکیب آن ها داشته باشند. ریختن مایعات بر روی هم، که تکه کردم مواد اولیه از قبیل میوه، سبزی، میوه خشک، یخ و... هم زدن و مخلوط کردن، صاف کردن و تزئین و سِرو از مراحل اصلی تهیه یک نوشیدنی سرد هستند. برای هریک از این ها با توجه به ویژگی های کار در بار سرد، ابزارهای خاصی طراحی شده است که درانواع مدل ها و طرح ها وجود دارند. با آشنا شدن با این ابزار می توانید نمونه های کارآمد برای خود را انتخاب کرده و در خانه و آشپزخانه خود دستورالعمل های مورد علاقه تان را برای خود بسازید و از آن لذت ببرید. تنوع این تجهیزات بسیار بالاست و این جا با توجه به مجال اندکی که داریم صرفا به انواع و نمونه های اصلی خواهیم پرداخت. پس از آشنایی کلی می توانید با جستجویی کوتاه از مدل های متنوع و مشابه ها در هر زمینه اطلاع پیدا کنید.

 

 

 

 

انواع لوازم از نظر جنس آن ها

ابزار و لوازم مورد استفاده در بار سرد به طور کلی در محیط مرطوب کار می کنند از این رو لازم است که کارایی و کیفیت خود را در تماس دایم با رطوبت حفظ کنند. این ابزار همچنین در تماس دایم با مواد غذایی هستند بنابر این می بایست با ترکیبات نوشیدنی وارد واکنش نشوند. ایجاد واکنش شیمیایی باعث می شود که ترکیبات و طعم هایی ناخواسته وارد نوشیدنی شده و نیز ابزار دچار خوردگی شوند. لوازم بار سرد همچنین به طور مداوم در معرض تنش های حرارتی و نیز استفاده مداوم هستند. از همین رو باید مقاومت و کارایی لازم را در برابر چنین شرایطی داشته باشند. گذشته از همه اینها تلاش بر این است که ابزار جلوه زیبایی داشته باشند و از نظر بصری نیز خوش آیند باشند.

 

 

 

 

با درنظر گرفتن این شرایط، استیل ضد زنگ، شیشه، برنج، مس، پلاستیک و در برخی موارد چوب، از عمده ترین موادی هستند که برای ساختن این ابزار به کار می روند. شیشه معمولا درمورد لیوان ها و ظروف مختلف کاربرد دارد، فلزات برای ساخت ابزارهای مختلف برش، کوبیدن، هم زدن و... استفاده می شود و چوب نیز در برخی موارد خاص مثل مادلر استفاده می شود.

 

 

شیشه ای ها

ظروف شیشه ای باید ضخامت کافی داشته و مقاوم باشند. کیفیت بالا و شفافیت کافی می تواند نمای بسیار بهتری به نوشیدنی بدهد و جذابیت آن را بیشتر کند. به ندرت می توان ظروف مات رادر کافه ها دید و معمولا انتظار این است که داخل ظروف دیده شود. این ظروف ده ها نوع دارند که به عنوان نمونه به چند مورد اشاره می کنیم:

- انواع گیلاس مانند گیلاس کوکتل cocktail glass، شری sherry، پوز کافه pousse cafe، هوریکین hurricane glass، پیلسنر pilsner و...

- انواع لیوان مانند کالینز Collins glass، های بالhighball ، اولد فَشِن old-fashioned  و...

- و همچنین انواع ماگ، فنجان و انواع ظروف فانتزی در طرح ها و اشکال تازه که همواره وارد بازار می شوند و برای سرو انواع نوشیدنی مورد توجه قرار می گیرند. شناختن گیلاس و لیوان مناسب برای هر نوشیدنی از مهارت های بسیار ضروری است که هر بارتندری باید داشته باشد. علاوه بر این ها برخی ظروف شیشه ای نیز وجود دارند که در مراحل تهیه نوشیدنی استفاده می شوند و مواد داخل آن ها مخلوط شده و عملیات لازم رویشان انجام می شود که لیوان میکس یا mixing glass نامیده می شوند.

 

 

 

 

ابزار فلزی

بیشتر لوازمی که در مراحل ساختن (و نه سِرو کردن) نوشیدنی دخالت دارند از این گروه هستند.

 

ابزارهای باز کردن درب بطری ها

این ابزارهای بسته به نوع درب ها متفاوت هستند و برخی نیز به گونه ای طراحی شده اند که هر بخشی از آن ها برای باز کردن قسمتی از بطری مناسب است.

- انواع دربطری بازکن bottler opener وجود دارد که برای باز کردن درب های فلزی طراحی شده اند. این لوازم در مدل های بی شماری وجود دارند اما برخی از آن ها در هماهنگی با سایر لوازم بار سرد طراحی می شوند و هماهنگی خاص و زیبایی مخصوص به خود را دارند.

- برای بطری هایی با درپوش چوب پنبه، انواع چوب پنبه کش corkscrew استفاده می شود. دو نوع اصلی آن ویتر Waiters Corkscrew و وینگ Wing Corkscrew هستند. مدل ویتر شبیه چاقوی سوئیسی است و قطعات مختلفی دارد. از جمله چاقویی کوچک برای بریدن پوشش پلاستیکی روی درب و نیز درب بازکن معمولی نیز روی آن تعبیه می شوند.

 

 

 

 

 لوازم اندازه گیری و ریختن نوشیدنی

- ابزار بسیار مشهوری که برای ریختن نوشیدنی از بطری به درون پیمانه یا ظروف مختلف استفاده می شود پورر pourer نام دارد. پورر ها انواع مختلف دارند اما ساختمان آن ها به این شکل است که دو لوله ریز و متوسط بر دهانه بطری قرار می گیرند و جریان اصلی از لوله متوسط جاری می شود که باریک تر است و بهتر می توان آن را کنترل کرد. اما لوله کوچک نیز برای ورود هوا به درون بطری طراحی شده و می توان با قرار دادن انگشت بر روی آن و گرفتن تمام یا بخشی از لوله، شدت جریان را به سادگی کنترل کرد. این وسیله کارایی زیادی دارد و دقت عمل را بسیار بالا می برد. به ندرت می توان بارتندری را یافت که از این ابزار استفاده نکند.

 

 

 

 

- ابزار اصلی اندازه گیری حجم مایعات با توجه به دستورالعمل های مختلف، جیگِر (جیجر) jigger نام دارد. جیگر شامل یک یا دو پیمانه معمولا فلزی است که حجم مشخصی دارد و با پر کردن آن می توان به اندازه مورد نظر مایع در اختیار داشت. جیگری که یک حجم مانند لیوان یا گیلاس کوچک دارد سینگل single نامیده می شود و ممکن است دارای درجه بندی بوده و چند حجم مختلف را شامل شود اما معمول ترین شکل جیگر طرحی همانند ساعت شنی دارد که به دبل double معروف است که ازدو مخروط چسبیده بهم تشکیل شده. هریک از این مخروط حجمی متفاوت دارد و معمولا حجم مخروط بزرگتر دوبرابر مخروط کوچک است. اگر مخروط ها کشیده و باریک باشند کار با آن راحت تر و دقیق تر خواهد بود چرا که با تغییر در حجم، مقدار بیشتری از ارتفاع مایع کاسته یا افزوده می شود و می توان تغییر را راحت تر تشخیص داد. به این مدل ها جیگر ژاپنی Japanese jigger می گویند. امروزه مدل های بسیار متنوعی از جیگر طراحی و تولید شده است.

- قاشق ها یا پیمانه های اندازه گیری Measuring Spoon نیز از دیگر لوازمی هستند که معمولا برای اندازه گرفتن مایعات غلیظ تر (مثل عسل یا برخی سیروپ ها) و نیز انواع پودر ها و مواد خرد شده استفاده می شوند. شکل و کارکرد این ابزار شبیه پیمانه های آشپزی است و معمولا استیل و یا پلاستیکی هستند.

 

 

ابزارهای برش و رنده

- انواع چاقو: در تهیه انواع نوشیدنی، به بریدن و تکه تکه کردن میوه ها، سبزی جات، برخی ادویه ها و... نیاز خواهید داشت. در مرحله تزیین نوشیدنی نیز چاقو زیاد استفاده می شود. چاقوهایی وجود دارند که به چاقوی بارتندر bartender knife معروف هستند و نوک آن ها دوشاخه است. اما بارتندرهای زیادی هستند که از انواع متنوع چاقوهای آشپزخانه استفاده می کنند. در کار ساختن نوشیدنی ها معمولا کاربرد چاقو به اندازه آشپزی نیست و اتخاب یک یا دو چاقو برای حل و فصل تمامی امور کافی خواهد بود.

- انواع پوست کن peeler: پوست میوه ها و سبزیجات به ویژه مرکبات از جمله مواداولیه پرکاربرد در ترکیب نوشیدنی ها و نیز از مهم ترین مواد برای تزئین آن ها هستند. برای بدست آوردن لایه پهن و نازک از پوست میوه یا سبزی معمولا از پوست کن وای Y-shaped peelers استفاده می شود. برای بدست آوردن پوست به شکل نواری با عرض کم و ضخامت زیاد چاقوی نواری channel knife به کار می رود که کارایی بسیار بالایی در این مورد دارد. اگر پوست میوه بصورت خرد شده مورد نیاز باشد می توان از رنده میکروپلِین microplane zester استفاده کرد. این نوع رنده سطح باریک و بلند دارد و میتوان با کشیدن میوه بر روی آن به راحتی مستقیما محصول را بر روی سطح نوشیدنی یا داخل ظرف ترکیب ریخت. میکروپلین برای رنده کردن شکلات، انواع میوه و بافت های سخت کارایی بالایی دارد و می تواند ذرات ریزی تولید کند.

 

 

 

 

ابزارهای خرد کردن

- مادلر muddler: مهم ترین ابزار خرد کردن ملزومات تهیه نوشیدنی و از اصلی ترین ابزار در بار سرد است. مادلر وسیله ای برای کوبیدن انواع مواد از جمله تکه های میوه، سبزی، ادویه جات، قندق یخ و... است که ویژه استفاده در بارسرد طراحی شده. این وسیله بدنه ای باریک و بلند دارد تا بتوان به راحتی درون انواع ظروف آن را استفاده کرد. نوک مادلر معمولا عاجدار است تا بتوان عملیات خرد کردن را به شکل موثرترین انجام داد. برای استفاده بدنه آن در دست گرفته شده و با نوک آن ضرباتی به مواد اولیه وارد می شود و حرکات چرخشی نیز بسته به مورد در کنار ضربات به کار می روند. مادلر ها معمولا فلزی هستند اما انواع چوبی و پلاستیکی و... نیز وجود دارند. سر مادلرها در اشکال مختلفی ساخته می شود که هریک برای عملیات گوناگون و مختلف مناسب هستند. سر اغلب مادلرها از جنس سیلیکون است که ایمنی بیشتری به کار می رود و احتمال شکستن ظروف شیشه ای را در اثر برخورد با مدلر بسیار کم می کند. نقش اصلی مادلر تخریب بافت های مواد (به خصوص گیاهان) با هدف بیرون کشیدن ترکیبات آن ها و به حداکثر رساندن طعم دهی است.

 

انواع لوازم شکستن و شکل دادن به یخ: یخ یکی از مواد اصلی مورد استفاده بارتندرها است. کیفیت آن محل بحث های فراوانی است و آموزش های بسیاری در مورد بدست آوردن انواع یخ به بارتندرها داده می شود. شکل یخ نیز اهمیت زیادی دارد و برای استفاده های گوناگون بسیار متفاوت است. قالب های بزرگ یخ مطابث دستورالعمل های مختلف به اشکال بزرگ درمی آیند و برای این کار ابزار ویژه ای وجود دارد.

- چکش یخ ice mallet: چکش یخ اصلی ترین وسیله برای بدست آوردن یخ خرد شده crushed ice است. این وسیله یک چکش یا پتک نسبتا بزرگ چوبی است که به همراه کیسه ای پارچه ای از جنس کرباس به نام لوئیس بگ Lewis bag به کار می رود. یخ داخل کیسه پارچه ای قرار می گیرد و سپس با ضربات پتک خُرد می شود. چکش یخ وسیله ای بسیار کارآمد و سریع برای بدست آوردن یخ خرد شده با کیفیت قابل قبول است.

- یخ شکن ice pick: اگر هدف خرد کردن قالب بزرگ یخ نباشد و بخواهیم قطعات کوچکتر یخ را از آن بدست آوریم باید از یخ شکن های ویژه بارسرد استفاده کنیم. به ویژه اگر قطعاتی که لازم داریم در اندازه های استانداردی که فریزرها تولید می کنند نباشند اگر چه امروزه لوازم صنعتی پیشرفته ای برای تولید و نگهداری انواع یخ در بار ها تولید شده اند. آشناترین شکل این وسیله مدل پیچفورک pitchfork است که هم می تواند قطعات را جدا کند و هم برای تراش دادن و شکل دادن به قطعه استفاده می شود. مدل پراستفاده دیگر اَنویل anvil است که یک سر آن شکلی مانند چکش دارد که خراش عمیق روی قالب ایجاد می کند و سر دیگر آن میله سوزنی شکل بسیار تیز و محکمی است که با ضربات خود تکه ها را جدا می کند. با استفاده از این ابزار می توان قطعات زیبا و چشمگیری برای استفاده در نوشیدنی بدست آورد.

 

 

آبمیوه گیر ها

آب میوه از مواد اولیه بسیار مهم و با ارزش در تهیه نوشیدنی های سرد است. امروزه استفاده از فرآورده های صنعتی رواج دارد و انواع سیروپ نیز برای دادن طعم میوه ها به نوشیدنی تولید می شوند اما همچنان آب میوه تازه حضور بسیار پررنگی در بارهای سرد دارد. آبمیوه گیرهای برقی امروزه تنوع بسیاری پیدا کرده اند و از معرفی مدل های مختلف آن ها صرف نظر می کنیم اما نگاهی داریم به آبمیوه گیرهای کلاسیک و دستی

- آب مرکبات گیری دستی Citrus Hand Squeezer این وسیله که بصورت رومیزی استفاده می شود استفاده زیادی در خانه ها دارد و در بارها نیز دیده می شود.

- آبمیوه گیر دستی انبری handheld Squeezer Juicer به نظر می رسد محبوب ترین مدل نزد بارتندرها باشد. این مدل آبمیوه گیر قابلیت حرکت و قرار گرفتن بر روی ظروف را دارد و از این نظر آزادی عمل زیادی به بارتندر می دهد.

- آبمیوه گیر فشاری اهرمی hand press juicer نیز از مدل های کاربردی است که توان بالایی در آبگیری دارد و می تواند سرعت عمل زیادی به کار بدهد و از بهترین گزینه ها برای آبگیری در حجم زیاد است.

 

 

لوازم هم زدن و مخلوط کردن نوشیدنی

- باراسپون barspoon یکی از ابزارهای بسیار آشنا است که چندین کاربرد مختلف دارد اما مهم ترین وظیفه اش هم زدن مایعات است. این وسیله درواقع قاشقی با دسته بلند است که در انتهای دسته آن ابزارهای مختلفی از جمله چنگال، مادلر و... نیز تعبیه می شود. بدنه باراسپون معمولا مارپیچ است و در اندازه های مختلفی ساخته می شود. هم زدن نوشیدنی با باراسپون شکل جالبی دارد و حالتی نمایشی پیدا می کند. این هم زدن با هم زدن معمولی که به واسطه قاشق انجام می شود متفاوت است. بار اسپون به شکل عمودی و در حالی که پشت یا بخش محدب آن مماس بر بدنه ظرف است قرار می گیرد و در همان محدوده شروع به حرکت می کند به طوری که پشت قاشق همواره رو به بدنه باقی می ماند و در فاصله ای بسیار نزدیک با آن حرکت می نماید. این کار با دادن چرخشی مداوم و ظریف به بدنه انجام می شود و در واقع انگشتان دست همواره در حال حرکت کردن و چرخاندن قاشق هستند.

انواع مختلف باراسپون عبارتند از مدل آمریکایی American که قطعه ای پلاستیکی در انتهای آن وجود دارد، مدل اروپایی European که یک دیسک کوچک در انتهای دسته دیده می شود و می تواند برای کوبیدن مواد استفاده شود و مدل ژاپنی Japanese که یک مادلر کوچک در انتهای آن دیده می شود. علاوه بر این مدل های شناخته شده، تولید کنندگان مختلف طرح های متنوعی ارائه داده اند که تنوع زیادی دارند. طرح چنگال رواج زیادی دارد و انواع طرح های تزئینی نیز در بسیاری از محصولات دیده می شود.

 

 

کاربردهای دیگر بار اسپون غیر از هم زدن مایعات:

• قاشق باراسپون حجم مشخصی دارد و به عنوان پیمانه کاربرد دارد.

• از قاشق و نیز بدنه مارپیچ این وسیه برای درست کردن نوشیدنی های لایه بندی شده استفاده می شود. با سراندن مایع از روی بدنه سرعت آن گرفته شده و به خوبی به عنوان لایه ای جدید پخش می شود و نیز با ریخت آن بر پشت قاشق در حالتی که ارتفاع از سطح نوشیدنی بسیار کم است، می توان همین نتیجه را گرفت.

• بسته به نوع باراسپون از وسیله ای که در انتهای آن تعبیه شده می توان استفاده نمود.

- شِیکر shaker : شاید شیکر آشناترین وسیله در میان لوازم بار سرد باشد. این ابزار ساده کاربرد بسیار زیادی دارد و به طرز شگفت انگیزی موثر است. شیکر می تواند در عرض چند ثانیه دمای نوشیدنی را به شدت کاهش دهد و یا مخلوطی بسیار یکنواخت از مواد درون اش به وجود آورد. طرز کار این وسیله ساده است. محفظه ای دارد که مواد مورد نظر درون آن ریخته شده و سپس با استفاده از نیروی دست و دادن حرکت به آن، ترکیبات باهم مخلوط می شوند. شیکر معمولا فلزی است اما برخی از مدل ها قطعات شیشه ای و پلاستیکی نیز دارند.

 

 

انواع شیکرها: مدل های گوناگونی از شیکر وجود دارد اما سه مدل قدیمی و کلاسیک از آن هست که استفاده بیشتری دارند.

• شیکر بوستون Boston: این وسیله از دو لیوان بزرگ تشکیل می شود که اندازه های متفاوتی دارند. لیوان کوچکتر می تواند درون لیوان بزرگتر قرار بگیرد و با کمی فشار درون آن چفت شود و به این ترتیب فضایی بسته به وجود می آید که می تواند ترکیبات را به خوبی درون خود نگه دارد. یخ استفاده شده باعث می شود تا دمای درون شیکر به سرعت کاهش یابد و در نتیجه هوا فشرده شده و خلا نسبی به وجود می آید. این خلا باعث می شود تا فشار هوا بر روی وسیله ایجاد شود و دو قطعه بر روی هم فشرده شوند. شدت این فشار به حدی است که افراد تازه کار با باز کردن و تخلیه شیکر بوستون مشکل پیدا می کنند. این کار با زدن ضربه ای ملایم بر محل اتصال لیوان ها قابل انجام است. شیکر بوستون به شکل سنتی از یک لیوان شیشه ای به اضافه یک لیوان فلزی تشکیل می شود که قطعه فلزی آن بزرگتر است. بعدها مدلی از آن به نام تین آن تین tin on tin ارائه شد که هردو قطعه استیل هستند و تا حدی کاربردی تر به نظر می رسد.

• شیکر کابلر cobbler: این نوع شیکر محفظه ای یک تکه اما در دو بخشی دارد. در اصلی بر روی محفظه قرار می گیرد اما بر روی خود محفظه ای برای خروج مایع دارد که آن هم با دری کوچکتر پوشیده می شود. در اصلی مجهز به یک فیلتر در دهانه خود است که می تواند قطعات میوه و یخ و... را صاف کند. استفاده از این نوع شیکر به خصوص برای تازه کارها راحت تر است و گزینه ای مناسب برای بارهای خانگی محسوب می شود.

• شیکر فرانسوی/پاریسی Parisian/ French: طراحی این وسیله چیزی مابین بوستون و کابلر است. شیکر فرانسوی تماما فلزی و دو تکه است و فیلتر ندارد. قطعات آن اما بر روی هم چفت می شوند و تکیه زیادی بر فشار هوا ندارند. به جای دو لیوان، یک لیوان و درب آن را شاهد هستیم که به کل جالبی طراحی شده. بسیاری عقیده دارند که این وسیله زیبایی خاصی دارد و از این نظر برتری زیادی بر رقبای خود دارد.

از نظر توانایی مخلوط کردن ، هرسه این ها تقریبا در یک سطح قرار دارند اما برای استفاده حرفه ای که سرعت و راحتی استفاده در آن اهمیت زیادی دارد، تفاوت ها چشمگیر است و بارتندرهای مختلف ترجیحات متفاوتی در این زمینه دارند.

 

صافی ها یا استرینر ها strainers

نوشیدنی های ترکیبی و کوکتل ها معمولا قبل از تزئین و سِرو صاف می شوند. حتی خیلی از نوشیدنی های ساده نیز پیش از مصرف برای خارج کردن قطعات ریز یخ بهتر است صاف شوند. برای این کار چند نوع صافی یا استرنر ابداع شده است که کاربردهای گوناگونی دارند.

• استرنیر هاوتورن hawthorne  شاید پرکاربردترین در این گروه باشد. این وسیله به گونه ای طراحی شده است که میتواند به راحتی بر دهانه انواع ظروف و شیکرها قرار بگیرد. فنر تعبیه شده بر روی صفحه هم نقش فیلتر را دارد و هم قابلیت انطباق با سایزهای مختلف را به آن می بخشید. هاوتورن وسیله ای ایده آل برای فیلتر کردن قطعات یخ، تکه های میوه و برگهای سبزی جات است اما در مورد ذرات ریز کاربرد چندانی ندارد.

• استرینر جولپ Julep نمونه ای کاملا کلاسیک است که همچنان بسیار به چشم می خورد. این صافی شکلی همچون یک قاشق گرد بزرگ دارد که از توری خاصی درست شده و با قرار گرفتن به شکل مایل درون ظرف، می تواند تمام جریان مایع را فیلتر کند. این استرینر ذرات ریزتری همچون پالپ میوه را نیز می تواند بگیرد اما در مورد ذرات بزرگ استفاده نمی شود چون سرعت کار را پایین می آورد.

• استرینر فاین مش fine mesh ریزترین سوراخ ها را دارد و صاف ترین نوع مایع را به دست می دهد. شکل رایج آن قیف مانند است و معمولا بالای ظرف قرار گرفته و جریان از بالا درون آن ریخته می شود. این وسیله معمولا بصورت ترکیبی با دیگر استرینرها و پس از اینکه قطعات بزرگتر فیلتر شدند استفاده می شود.

 

 

لوازم بار سرد در خانه

واقعیت این است که بسیاری از ابزارهایی که بارتندرها استفاده می کنند با توجه به نیاز آن ها و در نظر داشتن سرعت مورد نیاز و دقت لازم در این شغل طراحی شده اند. شاید بسیاری از این ابزار با لوازم موجود در آشپزخانه قابل جایگزین شدن باشند و بتوان با آن ها دستورالعمل های متنوع و جذابی را تهیه کرد. مثلا اگر در خانه آبمیوه گیر دارید شاید نیازی نباشد تا نمونه حرفه ای تری تهیه کنید و... اما برخی از لوازم همچون شیکر ها و... هستند که حتی در خانه هم می توانند کارایی زیادی داشته باشند و امکان درست کردن نوشیدنی هایی دلپذیر و لذت بخش را به ما بدهند. با دقت در لوازمی که در بازار وجود دارند و با توجه به نوشیدنی های مورد علاقه تان می تواند چند مورد از آن ها را تهیه کنید و کیفیت نوشیدنی های دلخواه تان را بالاتر ببرید. طیف وسیعی از این ابزارهای حرفه ای در فروشگاه اینترنتی بسیط کالا ارائه شده اند و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در دسترس شما قرار دارند.

 

جمع بندی

لوازم بارسرد تنوع بی نظیری دارند و امروزه نیز انواع تولید کنندگان خلاق بصورت دائمی در حال ارائه طرح های جدید برای لوازم قدیمی و حتی ارائه ابزارهایی تازه هستند. در اینجا صرفا به چند نمونه برای آشنایی بیشتر اشاره شد تا بتوانیم ذهنیتی کلی از لوازم مورد استفاده بارتندرها و اصول کار آن ها بدست آوریم. اگر به تهیه نوشیدنی های سرد به عنوان یک شغل نگاه می کنید یا کافه ای دارید که علاقمند به سرو نوشیدنی های سرد در آن هستید و یا اگر از دوست داران درست کردن نوشیدنی های رنگارنگ و جذاب برای خودتان و دوستانتان هستید، نگاه کوتاهی به این لوازم و کارکردشان می تواند دریچه ای باشد تا با دنیای پرهیجان و جذاب نوشیدنی های سرد و بارتندرینگ آشنا شوید و از آن لذت ببرید. لوازم بار سرد بخش تاثیر گذاری از روند ساخته شدن یک نوشیدنی حرفه ای هستند و می توانند تغییر زیادی در کیفیت آن ایجاد کنند. این نوشیدنی ها همچون دیگر خوراکی ها بخشی از خاطره ها و لحظات خوب و به یاد ماندنی و لذت بخش هستند و می توانند بهانه ای باشند برای دور هم بودم، گذراندن دقایق خوش و لذت بردن از گذر پرشتاب عمر...

 


تاریخ: 12:05 - 1401/10/19 | دفعات بازدید: 949

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)