0
.
بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه زمانیست؟

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه زمانیست؟ اگر شما هم از دسته افرادی که دچار اضافه وزن هستند و به دنبال راهی برای خلاصی از شر چربی های اضافه در بدنشان می باشند، هستید و این بار به سراغ مصرف قهوه برای لاغری آمده اید باید به شما بگوییم که راه را درست آمده اید، قهوه شاید تنها نوشیدنی است که با توجه به اینکه درصد کالری در حد صفر دارد یک نوشیدنی چربی سوز می باشد قرار دادن قهوه در برنامه غذایی روزانه به نحوی که کالری دریافتی روزانه تان بیشتر نشود، کار آسانی نیست، به خصوص اگر قهوه را شیرین و خامه ای مصرف می کنید. در بسیاری از رژیم های غذایی قهوه در برنامه غذایی افراد گنجانده می شود، اما روش و زمان مصرف قهوه است که در لاغری می تواند موثر باشد پس توصیه می کنیم برای توضیحات بیشتر در این مورد و بدست آوردن بهترین نتیجه با ما در ادامه همراه باشید.

 

آیا نوشیدن قهوه برای لاغری موثر است؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم پاسخ به این سوال مثبت است اما بهتر است در ابتدا بدانید که قهوه فقط یک نوشیدنی است و اینکه مصرف آن به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شود. با این حال، اگر قهوه را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و منظم در نظر بگیرید، می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. قهوه حاوی کافئین است و کافئین یک ماده بسیار موثر در افزایش انرژی می باشد که می تواند به شما در ورزش و فعالیت های روزانه کمک کند.

 

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه زمانیست؟

 

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه زمانیست؟

 

برای مصرف قهوه برای لاغری، به این نکته توجه داشته باشید قهوه یک نوشیدنی اسیدی است و اگر معده ی حساسی دارید قبل از نوشیدن آن نباید معده خالی باشد زیرا باعث رفلاکس معده می شود و در طولانی مدت ممکن است منجر به بیماری هایی نظیر زخم معده شود. کمی آب بعد از نوشیدن قهوه می تواند اثر اسیدی آن را تضعیف کند. بهتراست بدانید که بهترین زمان مصرف قهوه برای کاهش وزن، ناشتا و با معده خالی نیست.
یک مطالعه تحقیقاتی نشان می دهد که مصرف قهوه کافئین دار می تواند موجب کاهش شاخص توده بدنی (BMI) شود. همچنین یک عقیده رایج در بین عوام به درستی رواج دارد که نوشیدن قهوه در بین فواصل وعده های غذایی می تواند موجب سیری در فرد شده و به این ترتیب میل به خوردن بیشتر و بخصوص خوردن تنقلات و ریزه خواری را کاهش می دهد.
در مورد بهترین زمان نوشیدن قهوه برای کاهش وزن، بحث های زیادی بین مردم وجود دارد. زیرا برخی خوردن آن را در صبح دوست دارند، برخی دیگر بعد از ظهر، عصر یا شب دوست دارند.
اما کارشناسان معتقدند بهترین زمان نوشیدن قهوه برای کاهش وزن و چربی سوزی بین ساعت 10 صبح تا 14 بعدازظهر است. البته نوشیدن قهوه ساعت 5 بعد از ظهر با معده خالی می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشد. به طور کلی نوشیدن روزانه حدود 4 فنجان قهوه در کاهش وزن موثر می باشد.

 

بهترین نوع قهوه برای لاغری کدام است؟

 

بهترین نوع قهوه برای لاغری کدام است؟

 

همانطور که می دانید قهوه جزو مواد غذایی کم کالری به شمار می رود بطوریکه هر فنجان قهوه حاوی کالری کمتر از 5 و یا نزدیک به صفر است قهوه دارای یک ماده شیمیایی به نام کافئین است و این ماده به عنوان یک محرک اعصاب شناخته می شود. علاوه بر این، حاوی مواد دیگری از جمله اسید کلروژنیک و اسید کافئیک است. این اسیدها می توانند سیستم گوارشی را تحریک کرده و حتی موجب افزایش تولید اسید معده شوند.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بهتر است قهوه ای را انتخاب کنید که کمترین میزان قند و چربی را داشته باشد. انواع خاصی از قهوه می تواند سطح قند خون را افزایش دهد و این ممکن است در نتیجه منجر به افزایش وزن شود بنابراین بهتر است نوعی از قهوه را انتخاب کنید که کمترین میزان قند و چربی را در خود داشته باشد.

کافئین نقش بسیار موثری در چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن دارد و از این نظر قهوه های روبوستا دارای کافئین بیشتری نسبت به سایر انواع قهوه ها هستند و در این میان قهوه های با درجه رست لایت در فرآیند رست نیز کافئین بیشتری در خود حفظ می کنند بنابراین می توان گفت قهوه های روبوستا با درجه رُست لایت بیشترین تاثیر را در لاغری و چربی سوزی می توانند داشته باشند.
از قهوه های آماده شده که دارای کافئین بیشتری هستند و در لاغری می توانند موثر واقع شوند نیز می توان به اسپرسو، فرانسه و قهوه ترک اشاره کرد که اسپرسو و فرانسه نسبت به قهوه ترک تاثیر بیشتری در چربی سوزی دارند. البته قهوه اسپرسو در مقایسه با سایر قهوه ها غلیظ تر است و میزان قند و کالری خیلی پایین تری دارد اگر طعم و مزه این نوع قهوه را می پسندید باید بگوییم این نوع قهوه برای لاغری موثر می باشد.

در انواع قهوه های فوری، قهوه گُلد به دلیل کم کالری بودن می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که ترجیح می دهند در برنامه غذایی خود از مواد غذایی کم کالری استفاده کنند ولی توجه داشته باشید کهقهوه گلد به تنهایی نمی تواند سبب کاهش وزن ولاغری شود بلکه باید در کنار مصرف آن، برنامه غذایی رژیمی خود را مرتب رعایت کنید و از ورزش کردن غافل نشوید.

پس از مصرف مرتب و بلند مدت قهوه با رعایت رژیم و ورزش اصولی متوجه تاثیر قهوه بر چربی سوزی و کاهش وزن خود می شوید.

همراهان عزیز بسیط کالا دقت داشته باشید که قهوه های تیره رنگ و با رُست خیلی بالا به دلیل چربی اضافی و سوخته روی سطح دانه قهوه در صورتیکه به مقدار زیاد و در طولانی مدت مصرف شوند می تواند برای کبد و بدن انسان مضر باشد. قهوه مناسب برای مصرف، قهوه رُست متوسط (مدیوم) است. که چربی های مضر نداشته و در بدن حل و دفع می شود. برای مطالعه بیشتر به مقاله انواع رست قهوه مراجعه کنید.
بسیط کالا (شعبه آنلاین بسیط) یکی از بهترین ها برای خرید قهوه است و شما می توانید از این وبسایت تازه ترین قهوه های رُست شده را با آسیاب مناسب برای هر نوع دستگاه دم آوری قهوه را به راحتی تهیه کنید.

 

آیا قهوه بدون کافئین برای لاغری مفید است؟

قهوه بدون کافئین نیز حاوی مقادیر کمی کافئین است. بنابراین اگر به کافئین حساسیت دارید، باید از مصرف قهوه بدون کافئین هم خودداری کنید. اما اگر از یک رژیم غذایی کم کافئین پیروی می کنید، مقدار کافئین موجود در قهوه بدون کافئین به شما آسیبی نمی رساند، اما ممکن است در کاهش وزن کمک زیادی به شما نکند. 

 

آیا مصرف نادرست قهوه ممکن است موجب اضافه وزن شود؟

پاسخ به این سوال که آیا قهوه موجب اضافه وزن می شود یا نه به عوامل مختلفی بستگی دارد و قهوه می تواند تاثیرات متفاوتی بر افراد و بدن های مختلف داشته باشد. به طور کلی وقتی قهوه باعث می شود فرد در خوردن غذاها و شیرینی های مختلف زیاده روی کند، میزان کالری در بدن افزایش می یابد که می تواند منجر به چاقی و مقاومت در برابر کاهش وزن شود.

با این حال، اگر مصرف قهوه در حد متوسط باشد و فرد کنترل مصرف قهوه را به دست آورد، می تواند به کاهش وزن کمک کند. به طور کلی مصرف قهوه در شرایط مختلف و زمان های متفاوت می تواند نتایج متفاوتی داشته باشد. همچنین کافئین موجود در قهوه ممکن است در مدت کوتاهی تاثیر مثبتی بر کاهش وزن داشته باشد، اما مصرف طولانی مدت آن باعث افزایش مقاومت بدن در برابر کافئین می شود که می تواند منجر به مصرف بیشتر سایر مواد غذایی همراه با این نوشیدنی شود و همین می تواند علت اضافه وزن شود.

به طور کلی کارشناسان توصیه می کنند مقداردریافتی کافئین از قهوه‌ را به 400 میلی‌گرم در روز یا کمتر محدود کنید که این مقدار می تواند از یک فنجان تا حداکثر پنج فنجان در روز از انواع خاصی از قهوه باشد. البته حتما توجه داشته باشید که میزان کافئین دریافتی از سایر منابع و نوشیدنی ها مانند چای سبز را نیز از یاد نبرید.

 

نکات مهم در لاغری با قهوه

 

فواصل نوشیدن قهوه

اگر می خواهید بیشترین فایده را از کاهش وزن با نوشیدن قهوه را دریافت کنید. فواصل مصرف قهوه را در طول روز افزایش دهید. این نه تنها می تواند انگیزه بیشتری در محل کار یا ورزش، به خصوص در فعالیت های بدنسازی و تناسب اندام به شما بدهد، بلکه می تواند هوس شما را برای غذا کاهش دهد. البته باید تا حد امکان به محدودیت روزانه خود پایبند باشید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید سه فنجان قهوه در روز بنوشید، نوشیدن قهوه را بعد از صبحانه شروع کنید و فنجان دوم و سوم قهوه را به بعد از شام یا ناهار و یا عصرانه موکول کنید.
 

چه موادی با اضافه کردن به قهوه باعث سرعت بخشیدن به چربی سوزی می شوند؟

 

چه موادی با اضافه کردن به قهوه باعث سرعت بخشیدن به چربی سوزی می شوند؟

 

افزودن بیش از حد خامه و شکر به قهوه می تواند اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قهوه را خنثی کند و هدف کاهش وزن شما را با شکست مواجه کند. در عوض، آب لیموی تازه یکی دیگر از مواد کاهنده چربی است که می‌توان به قهوه اضافه کرد. ترکیب ویتامین C، اسید سیتریک و کافئین موجود در قهوه باعث افزایش متابولیسم و فعال شدن هورمون های چربی سوز می شود. نوشیدن قهوه و لیمو نیز می تواند فعالیت سیستم گوارش شما را بهبود بخشد.
برای کاهش وزن با نوشیدن قهوه همراه با لیمو کافی است نصف آب لیمو را به فنجان قهوه تلخ خود اضافه کنید. برای سرعت بخشیدن به چربی سوزی می توانید پودر دارچین را نیز به قهوه خود اضافه کنید. این نوشیدنی می تواند به حذف سموم از بدن، افزایش متابولیسم و حتی تقویت سیستم ایمنی کمک کند. اگر طعم قهوه تلخ را دوست ندارید استفاده از شربت های بدون قند و استویا توصیه می شود.

 

زمان مصرف قهوه و لیمو برای لاغری

مصرف این نوشیدنی بیشتر به فعالیت روزانه شما بستگی دارد. اگر فرد فعالی هستید و در زندگی روزمره خود تحرک زیادی دارید بهتر است قبل از شروع فعالیت یا تمرین خود از نوشیدنی قهوه و لیمو استفاده کنید تا با افزایش متابولیسم بدنتان، به کالری سوزی بیشتر در حین تمرین کمک کند.
در صورتی که در زندگی روزمره آرام و کم فعالیت هستید بهتر است بعد از وعده های غذایی سنگین مثل نهار و شام از قهوه و لیمو استفاده کنید تا با تسریع هضم غذا، به چربی سوزی کمک کند.
البته مصرف قهوه به دلیل دارا بودن کافئین بالا بعد از شام می تواند سبب ایجاد حالات ناخوشایند و کاهش کیفیت خواب شود. 

 

قهوه سبز برای لاغری

قهوه سبز همان قهوه معمولی برشته نشده می باشد که دارای اسید کلروژنیک بیشتری است. مقدار اسید کلروژنیک قهوه پس از برشته شدن کاهش می یابد به همین دلیل قهوه سبز دارای اسید کلروژنیک بیشتری نسبت به قهوه رُست شده است. اسید کلروژنیک به عنوان یک محرک عمل می کند وبا تحریک آنزیم های لیپولیتیک باعث افزایش تجزیه چربی های بدن می شود.
همچنین به دلیل دارا بودن ترکیبات اسیدی می تواند از تشکیل سلول های چربی جدید ممانعت و از تجمع چربی اضافی در بدن جلوگیری کند.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله قهوه سبز و خواص آن برای لاغری را مطالعه کنید.

 

طرز تهیه قهوه برای لاغری

طرز تهیه قهوه برای لاغری بسیار آسان است و هیچ نیازی به دستگاه های قهوه ساز نیست. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک قاشق چایخوری پودر قهوه، نصف قاشق چایخوری پودر کاکائو و نصف قاشق چایخوری بذر کتان می باشد که کافیست مواد گفته شده را داخل فنجان سرو ریخته و با آب داغ مخلوط کنید. پس از مخلوط کردن چند دقیقه صبر کنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند سپس می توانید قهوه تلخ چربی سوز خود را با خیال راحت نوش جان کنید.
برای لاغری بهتر است این قهوه را یک هفته پشت سر هم مصرف کنید و بعد از یک هفته مصرف آن را متوقف کنید و چند روز به بدن خود استراحت دهید. پس از چند روز دوباره مصرف آن را به مدت یک هفته شروع کنید.
از اضافه کردن شیر و شکر به این قهوه خودداری کنید زیرا ممکن است تاثیر عکس داشته باشد و سبب افزایش وزن شود. ناگفته نماند که مصرف این قهوه بدون رعایت رژیم و ورزش تاثیر چندانی بر لاغری و کاهش وزن ندارد.
 

نوشیدن قهوه قبل از ورزش

 

نوشیدن قهوه قبل از ورزش

 

در واقع به نوشیدن قهوه قبل از ورزش آنقدر توصیه می شود که نیازی به تکرار آن نیست. می توان گفت بهترین زمان برای خوردن قهوه برای کاهش وزن زمانی است که فرد می خواهد ورزش را شروع کند و در حین فعالیت بدنی مقدار زیادی چربی بسوزاند.
اگر ورزشکار هستید حتما در باشگاه های ورزشکارانی که قهوه را در برنامه تغذیه خود دارند و مصرف می کنند را مشاهده کرده اید.

مصرف قهوه به آمادگی جسمانی بسیار کمک می کند.عصاره قهوه به دلیل وجود کافئین و کورتیزول می تواند برای ورزشکاران مفید باشد. ورزشکاران می توانند مقدار کافئین مورد نیاز بدن خود را با نوشیدن قهوه کافئین دار تهیه شده با دانه های روبوستا و روش اسپرسو حداقل نیم ساعت قبل از تمرین تامین کنند. کافئین تقریباً 8 ساعت در بدن باقی می ماند و سپس دفع می شود.

 

کارهایی که بعد از نوشیدن قهوه برای لاغری باید انجام داد

حتما به این نکته توجه داشته باشید که مصرف قهوه و دریافت کافئین می تواند در کاهش وزن شما موثر باشد اما به تنهایی هرگز موثر نخواهد بود و باید یک سری نکات مهم دیگر را همراه با مصرف قهوه در نظر بگیرید و انجام دهید تا تاثیر گذاری مصرف قهوه در چربی سوزی و لاغری را ببینید در ادامه به چند نکته مهم در این رابطه اشاره کرده ایم:

 

بعد از نوشیدن قهوه ورزش را فراموش نکنید

قهوه باعث تحریک بدن برای تولید گرما و انرژی در حین هضم غذا می شود که این عمل می تواند منجر به از دست دادن کالری های اضافی شود. با نوشیدن قهوه در صبح هنگام یا قبل از تمرین به بدن کمک می کنید کالری و چربی بیشتری بسوزاند. این بهترین زمان برای مصرف قهوه در بدنسازی است.
در روز حدود 200 میلی گرم قهوه بنوشید تا هنگام ورزش به نتایج دلخواه برسید. ترکیب فعالیت بدنی با بهترین زمان نوشیدن قهوه در بدنسازی و یک رژیم غذایی سالم می تواند به کاهش وزن معقول، حدود 1 تا 2 کیلو در هفته، کمک کند.

 

از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

از یک برنامه تغذیه سالم نه فقط برای چند هفته، بلکه باید در طول زندگی خود به طور مداوم و پایدار پیروی کنید. رعایت نکاتی مانند: نوشیدن قهوه در صبح و نوشیدن قهوه بعد از غذا هر دو بهترین زمان برای مصرف قهوه برای چربی سوزی هستند که باید جایگاه خود را در رژیم غذایی برای دستیابی به نتایج چشمگیر تثبیت کند.

 

استراحت کافی داشته باشید

استراحت نیز مانند رژیم غذایی و ورزش، یکی از عوامل مهم برای سلامتی است. استراحت کم می تواند باعث افزایش وزن شما شود زیرا بدن شما تحت استرس بیشتری قرار می گیرد. خوابیدن کمتر از هفت ساعت در طول شب می تواند مزایای سایر عادات سالم را کاهش دهد یا آن را خنثی کند. هر هفته حداقل یک روز کامل به خود استراحت دهید. این کار علاوه بر عضله سازی به ریکاوری بدن شما کمک می کند. هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید. همچنین اگر در طول روز احساس خستگی می کنید، 30 دقیقه چرت بزنید.

 

بهترین زمان خوردن قهوه برای بهبود کبد چرب

مصرف قهوه به بهبود کبد چرب کمک می کند. زمان مصرف قهوه برای بهبود کبد چرب چندان مهم نیست و در هر ساعتی از شبانه روز می توانید مصرف کنید ولی با توجه به برخی مطالعات بهتر است که در ساعات اولیه روز مصرف شود که به بهبود سلامت عمومی بدن کمک می کند.
پیشنهاد می کنیم از مصرف آن در ساعات شبانه خودداری کنید زیرا سبب ایجاد اختلال در خواب می شود.
 

جمع بندی و نتیجه گیری

در مقاله بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه زمانیست؟ در مورد اینکه آیا نوشیدن قهوه برای لاغری موثر است و اینکه قهوه را در چه زمانی از روز مصرف کنیم تا به بهترین نحو برای لاغری و کاهش وزن تاثیر داشته باشد با شما صحبت کردیم و همچنین توضیحاتی جانبی در رابطه با کارهایی که بعد از نوشیدن قهوه باید انجام داد و بهترین نوع قهوه برای لاغری نیز شرح دادیم. امید داریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و شما با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی به دست آورده باشید. در پایان از شما همراهان عزیز می خواهیم تا هرگونه نظرات، انتقادات، ایده ها و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و در ارائه هر چه بهتر خدمات و محصولات ما را یاری نمایید. سپاس از همراهی شما


تاریخ: 11:41 - 1402/04/17 | دفعات بازدید: 321

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)