0
.
روش‌های تولید قهوه فوری و انواع آن

روش‌های تولید قهوه فوری و انواع آن، قهوه فوری یک نوشیدنی محبوب در سرتاسر جهان است و از دانه‌های خشک، برشته‌ و آسیاب‌شده قهوه تهیه می‌شود. اسناد موجود حاکی از ابداع نخستین شکل از قهوه فوری در حدود سال 1771 در بریتانیا می‌باشد. در طی چندین سال نسخه‌های مختلفی از آن آزمایش شد، تا اینکه در سال ۱۹۰۱، سارتوری کاتو (Sartori kato) دانشمند ژاپنی موفق به ابداع روشی، برگرفته از فرآیند تهیه چای فوری، جهت ساخت قهوه فوری به عنوان یک محصول پودری پایدار شد. بعد از آن شرکت نستله پس از انجام تحقیقات گسترده به سفارش بانکداران برزیلی، قهوه فوری با برند نسکافه را با خشک کردن عصاره قهوه تولید و در آوریل 1938 به جهان معرفی کرد.

دوستداران قهوه و همراهان عزیز پیشنهاد می کنیم برای خرید قهوه فوری و خرید قهوه همین حالا به وبسایت بسیط کالا (شعبه آنلاین بسیط) مراجعه و سفارشات خود را ثبت کنید.

قهوه فوری

قهوه فوری که به نا‌م‌ پودر قهوه نیز شناخته شده است، از طریق یک فرآیند متوالی تولید می‌شود که این فرآیند به‌طور خلاصه شامل رُست کردن دانه‌های قهوه سبز، استخراج عصاره قهوه، تغلیظ عصاره جهت کاهش هزینه‌ و خشک کردن آن به روش‌های مختلف می‌باشد. همچنین این نوع قهوه به دو صورت پودری یا گرانولی در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید با این روش خیلی راحت و در کمترین زمان یک فنجان قهوه درست کنید و روز خود را با نوشیدن آن آغاز کنید. برای اینکار فقط و فقط به قهوه فوری و آب داغ نیاز دارید.

سهولت استفاده از قهوه فوری در مقایسه با قهوه دمی به علت زمان آماده‌سازی کوتاه‌تر و در دسترس بودن آن در فروشگاه‌های مختلف و همچنین تنوع طعم و ماندگاری طولانی‌ قهوه آماده، موجب مقبولیت بسیار زیاد آن به‌ویژه در میان افراد شاغل در سراسر جهان شده است.

قهوه فوری

انواع روش‌های تولید قهوه فوری

جهت تولید قهوه فوری، دانه‌های قهوه رست‌شده که از قبل آسیاب شده‌اند وارد مرحله استخراج می‌شوند. در این مرحله، از آبی که تا حدود ۱۷۵ درجه سانتیگراد در شرایط تحت فشار حرارت داده می‌شود، برای جداسازی تمام مواد جامد محلول و‌ ترکیبات فرار ضروری (مواد فرار: ترکیبات آلی هستند که به راحتی در دما و فشار اتاق تبخیر می‌شوند) از دانه‌های قهوه استفاده می‌شود. قهوه فوری از خشک کردن عصاره قهوه غلیظ شده به دو روش رایج خشک‌کردن انجمادی و خشک‌کردن افشانه‌ای به دست می‌آید.

1. خشک‌کردن انجمادی

 

انواع روش‌های تولید قهوه فوری

برای تولید پودر قهوه به این روش از خشک‌کن انجمادی تحت خلاء استفاده می‌شود. بدین صورت که عصاره غلیظ قهوه، منجمد شده و تحت خلاء قرار می‌گیرد، این امر موجب تغییر مستقیم از فاز جامد به فاز گاز و تبخیر آب و به جای ماندن کریستال‌های دانه درشت قهوه خشک‌شده می‌شود. قبل از خشک کردن، عصاره قهوه منجمد شده را آسیاب می‌کنند و به منظور یکنواختی اندازه ذرات، گرانول‌های یخ‌زده  در این مرحله غربال می‌شوند.

تا به امروز، خشک کردن تصعیدی که در دهه 1960 ارائه شد، بهترین روش خشک کردن از نظر حفظ طعم می‌باشد. در این روش که روشی گران و زمان‌بر می‌باشد، به دلیل استفاده از خلاء تغییرات کمی در رایحه آن در اثر حرارت و اکسیداسیون ایجاد می‌شود و همچنین قندها و اسیدهای موجود در دانه‌های قهوه نیز تغییر نمی‌کنند یا تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و محصول به‌دست آمده دارای کیفیت بالایی است.

محصولات به دست آمده با این روش به طور کلی دارای رنگ روشن‌تری هستند که میزان روشنی رنگ با سرعت انجماد ارتباط مستقیم دارد. همچنین این قهوه ماندگاری طولانی‌تری دارد زیرا فرآیند خشک کردن انجمادی رطوبت را به میزان بیشتری کاهش می‌دهد که از رشد باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین این فرآیند طعم و عطر قهوه را بهتر حفظ می‌کند.

قهوه فوری گلد

 

قهوه فوری گلد

محصول به دست آمده از این روش به عنوان قهوه فوری گلد شناخته می‌شود که در تهیه آن معمولاً از دانه‌های روبوستا و عربیکا به صورت ترکیبی و گاهی نیز از دانه عربیکا به تنهایی استفاده می‌شود و نسبت به قهوه کلاسیک طعم ملایم‌تری دارد.

کافئین در این روش به دلیل عدم استفاده از دماهای بالا بیشتر حفظ می‌شود. این قهوه با توجه به روش به کار برده شده جهت خشک کردن آن و همچنین به دلیل استفاده از دانه عربیکا با قیمت گرانتری به فروش می‌رسد.

2. خشک‌کردن افشانه‌ای (پاششی)

 

خشک‌کردن افشانه‌ای (پاششی)

رایج‌ترین روش تولید قهوه فوری، استفاده از خشک‎‌کن افشانه‌ای است. در این روش برای خشک کردن عصاره قهوه از هوای داغ استفاده می‌شود. مزایای این روش شامل زمان خشک کردن کوتاه‌تر، قابلیت استفاده در مقیاس بزرگ و تولید محصولاتی با چگالی کم و حلالیت بالا می‌باشد.

قهوه اسپرسو فوری

 

قهوه اسپرسو فوری

در ایران جهت تولید قهوه اسپرسو فوری از دانه روبوستا و گاهی ترکیبی از دانه‌های روبوستا و عربیکا با رُست تیره استفاده می‌شود و عصاره قهوه به روش افشانه‌ای خشک می‌شود. بدین ترتیب که کنسانتره قهوه از طریق نازل‌های کوچک به صورت قطرات ریز در تماس با هوای داغ با دمای در حدود 250 درجه‌ سانتی‌گراد قرار می‌گیرد و رطوبت ذرات به سرعت تبخیر می‌شود و پودر قهوه با ذرات یکدست و ریز به دست می‌آید. این قهوه دارای کافئین و تلخی نسبتاً بالایی است.

در بسیاری از کشورها قهوه اسپرسوی فوری با دانه‌های باکیفیت‌تر عربیکا فرآوری می‌شود و از روش انجمادی برای خشک کردن عصاره قهوه استفاده می‌شود. این قهوه دارای غلظت بیشتر، قوی‌ و معطر است و حاوی کافئین کمتری است. پودر اسپرسو گاهی اوقات با طعم غلیظ "قهوه" اما با تلخی کم توصیف می‌شود. اسپرسو گاهی در دستور دسرها مخصوصاً با شکلات استفاده می‌شود از این جهت که در افزایش طعم شیرینی موثر است.

قهوه فوری کلاسیک

 

قهوه فوری کلاسیک

قهوه فوری کلاسیک با استفاده از دانه قهوه روبوستا تهیه می‌شود، زیرا زمانی که حرارت بالاست عطر و طعم تا حدود زیادی از بین می‌رود پس استفاده از دانه‌های قهوه با کیفیت بالا در این روش چندان منطقی به نظر نمی آید و استفاده از قهوه های روبوستا از لحاظ اقتصادی بهتر به نظر می آید.

قهوه کلاسیک دارای طعم تند و تیز و تلخ است. این قهوه به روش آگلومراسیون تولید می‌شود، به‌طور کلی چرخه تولید این قهوه، بسیار مشابه سایر قهوه‌های فوری است. با این تفاوت که یک فرآیند اضافه بر روی قهوه خشک شده به روش افشانه‌ای انجام می‌شود. متداول‌ترین فرآیند به‌ کار رفته، استفاده از بخار است که مراحل فرآیند شامل اسپری کردن، به دنبال آن مرطوب‌سازی پودر و خشک کردن در محفظه و بستر سیال است.

بدین صورت که در دستگاه آگلومراتور بخار، بخار اشباع شده به پودر قهوه فوری که از قبل در نازل‌ها اسپری شده تزریق می‌شود در نتیجه پودر مرطوب شده و منجر به آگلومره شدن قهوه فوری می‌شود. در محفظه خشک کردن، آگلومرا یا کلوخه به دست آمده از این فرآیند در معرض جریانی از هوای گرم قرار می‌گیرد. سپس آگلومرا به بستر سیال منتقل می‌شود و پس از مرحله خشک شدن، بر اساس اندازه طبقه‌بندی می‌شود.

همچنین به عنوان روشی دیگر برای تهیه این نوع قهوه می‌توان مقداری آب را با عصاره قهوه ترکیب کرده و پس از حرارت دادن آن، مخلوط حاصل را تحت پرس قرار داد تا به شکل گرانول‌های کوچک درآیند.

همانطور که اشاره کردیم قهوه فوری کلاسیک طعم تندتری نسبت به قهوه اسپرسوی فوری دارد. همچنین این قهوه به عنوان جایگزین با قیمت کمتر برای قهوه تهیه شده به روش تصعیدی شناخته می‌شود. زیرا خشک کردن انجمادی نسبت به استفاده از هوای داغ در فرآیند خشک کردن اثر نامطلوب کمتری بر کافئین و عطر و طعم قهوه دارد. در طی فرآیند تولید، این قهوه فوری مجدداً در معرض حرارت قرار می‌گیرد که می‌تواند تغییراتی را از نظر کیفی و کمی بر روی ترکیبات فرار موجود در محصول نهایی ایجاد کند.

بیشتر بدانیم: مرجع خرید قهوه در ارومیه

قهوه معمولی و قهوه فوری چه تفاوتی با هم دارند؟

 

قهوه معمولی و قهوه فوری چه تفاوتی با هم دارند؟

نوشیدن هر دو این قهوه‌ها به شما کمک می‌کند در طول روز انرژی و تمرکز بیشتری داشته باشید. ولی این دو قهوه تفاوت‌هایی دارند که در ادامه توضیح می‌دهیم. قهوه آسیاب‌شده معمولی، دانه‌های بو داده‌ی آسیاب شده ایست که لازم است فرآیند دم کردن را قبل از نوشیدن طی کند. این فرآیند شامل، استخراج مایع قهوه از دانه آسیاب‌شده است. متدهای دم‌آوری شامل استفاده از صافی، غوطه‌وری، تحت‌فشار و غیره می‌باشد که می‌توانید این کار را با استفاده از دم‌افزارهایی مانند کمکس (Chemex)، فرنچ پرس، ایروپرس (Aeropress) یا قهوه‌ساز قطره‌ای و... انجام دهید.

پودر قهوه آماده یک راه حل میانبر برای فرآیند زمان‌بر دم کردن قهوه می‌باشد که بدون صرف زمان طولانی برای استخراج تنها به اضافه کردن آب نیاز دارد. این موضوع به این دلیل است که این نوع از قهوه قبلاً فرآیند دم کردن را در کارخانه طی کرده است. اگر دوست دارید سریع زندگی کنید، هیچ چیز به سرعت قهوه فوری نمی‌رسد.

 برخلاف قهوه آسیاب‌شده، دانه‌های قهوه فوری پس از افزودن آب به طور کامل حل می‌شوند. در واقع، این دقیقاً همان چیزی است که فضانوردان ناسا در فضا می‌نوشند.

تولیدکنندگان قهوه فوری تمایل دارند از دانه‌های روبوستا که معمولاً طعم تلخ‌تری دارند، استفاده کنند. علاوه بر این، در طول فرآوری قهوه فوری برخی از ترکیبات فرار مؤثر بر طعم از دست می‌روند. با این حال، اگر به دنبال یک قهوه فوری خوب هستید، از قهوه‌هایی که به روش انجمادی خشک شده‌اند استفاده کنید. قهوه تازه دم شده تمام ترکیبات فرار را در خود نگه می‌دارد و به همین جهت اسیدیته بیشتری دارد در نتیجه فنجان شما طعم بهتری‌ خواهد داشت.

قهوه فوری ماندگاری بسیار بیشتری از قهوه دم شده دارد، با این حال قرار گرفتن در معرض رطوبت ممکن است بافت قهوه را تغییر دهد و حتی احتمال رشد کپک را افزایش دهد. اما بیشتر مردم به دلیل آسان بودن و زمان کوتاه آماده‌سازی، قهوه فوری را ترجیح می‌دهند.

فرق قهوه فوری و نسکافه در چیست؟

به طور کلی، قهوه فوری فقط با اضافه کردن آب داغ به پودر قهوه، آماده نوشیدن است. نسکافه نشان تجاری شرکت نستله می‌باشد که یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید قهوه بوده و برای اولین بار قهوه فوری را تولید و با این نام روانه بازار کرد.

تفاوت قهوه فوری و کافی میکس در چیست؟

 

تفاوت قهوه فوری و کافی میکس در چیست؟

همان‎طور که قبلاً نیز ذکر شد قهوه فوری، کنسانتره قهوه است که به روش‌های مختلف خشک شده و به شکل پودر درآمده است اما کافی‌میکس ترکیبی از قهوه فوری، کریمر و شکر است و به همین دلیل کالری بالاتری دارد. این دو محصول به دلیل داشتن ترکیبات خاص خودشان عطر و طعم بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند.

میزان کافئین قهوه‌های آماده

به طور کلی، قهوه آسیاب‌شده به دلیل فرآیند دم کردن، در مقایسه با قهوه فوری مقدار بیشتری از کافئین را حفظ می‌کند و از آنجایی که حساسیت به کافئین در افراد مختلف متفاوت است، پودر قهوه آماده برای کسانی که نیاز به کاهش مصرف کافئین دارند می‌تواند انتخاب بهتری باشد. محتوای کافئین بر اساس برند، روش دم کردن، نوع دانه‌های قهوه‌ و نسبت قهوه به آب بسته به ترجیح شما متفاوت است.

آیا مصرف قهوه فوری برای لاغری مفید است؟

 

آیا مصرف قهوه فوری برای لاغری مفید است؟

پاسخ کوتاه بله است.

راه‌های مختلفی وجود دارد که قهوه فوری می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. کافئین موجود در پودر قهوه آماده باعث افزایش متابولیسم بدن و کم کردن اشتها شده و با تزریق انرژی، می‌تواند شما را به سمت فعالیت بدنی بیشتر سوق ‌دهد.

اسید کلروژنیک قهوه نیز با کمک به تنظیم سطح قندخون و بهبود هضم می‌تواند موجب جلوگیری از افزایش وزن شود. توجه به این نکته ضروری است که قهوه فوری علاوه بر اینکه فواید قابل توجهی بر روی لاغری دارد، باید در حد اعتدال مصرف شود.

سایر فواید سلامتی پودر قهوه آماده

پودر قهوه آماده نسبت به قهوه دم شده محتوای آنتی‌اکسیدانی بالاتری دارد و غنی از آمینواسیدها است. مصرف آن با عملکرد بهتر مغز، افزایش طول‌عمر، کاهش خطر سرطان و سکته مغزی، سلامتی بیشتر کبد، به حداقل رساندن بیماری‌های عروق کرونر و دیابت و افزایش متابولیسم همراه است.

معایب قهوه فوری

با توجه به فرآوری که برای تهیه قهوه آماده لازم است، محصول نهایی ممکن است طعم و عطر قهوه تازه دم را نداشته باشد. همچنین برخی از این محصولات ممکن است حاوی افزودنی‌هایی باشند که در صورت مصرف بیش از حد می‌تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد.


بهترین قهوه فوری در ایران

 مجموعه بسیط Basit وارد کننده انواع قهوه فوری از برندهای مطرح جهانی از قبیل استار باکس، علی کافه، جاکوبز، نسکافه و… است، همچنین با استفاده از بهترین مواد اولیه خارجی اقدام به تولید قهوه فوری "با شیر و شکر"  کرده و با کیفیت‌ترین قهوه های فوری "بدون شیر و شکر" نیز در این مجموعه فرآوری، بسته‌بندی و عرضه می شود. به جرأت می‌توان گفت بهترین قهوه فوری در ایران توسط این مجموعه تولید می‌شود.

(همراهان عزیز شما می توانید همین الان هرگونه سفارشات خود اعم از انواع قهوه و کافی میکس را در وبسایت بسیط کالا (شعبه آنلاین بسیط) ثبت کنید و یا با مراجعه حضوری به شعبه مرکزی بسیط در ارومیه خرید انواع محصولات موجود را به صورت عمده و خرده و کیلویی انجام دهید.)


قهوه فوری خالص و بدون شیر و شکر در سه نوع متفاوت قهوه کلاسیک، گلد و اسپرسوی فوری در این مجموعه فرآوری و بسته‌بندی می‌شود. این محصولات از بهترین نوع قهوه تهیه می‌شود و به هیچ عنوان در طی فرآوری آ‌ن‌ها از مواد افزودنی استفاده نمی‌شود.
قهوه فوری حاوی شیر و شکر که با نام کافی‌میکس شناخته می‌شود، شامل انواع کافی‌میکس ترکیبی (طعم‌دار)، کافی‌میکس سه در یک (1×3) و دو در یک (1×2)، کاپوچینو، لاته، موکا و آیس‌کافی می‌باشد.

کافی‌میکس ترکیبی (طعم‌دار)

کافی‌میکس ترکیبی طعم دار با دارا بودن ترکیبات بیشتر مانند جینسِنگ یا مواد طعم‌‌دار دیگر (کارامل، فندق و...)، طعم متفاوت و منحصر به فرد و همچنین فواید بیشتری برای سلامتی فراهم می‌کند.

کافی‌میکس سه در یک (1×3) و دو در یک (1×2)

کافی میکس 3 در 1 و 2 در 1 معمولا ترکیبی از 2 یا 3  ماده اصلی موجود در کافی میکس می باشند که کافی میکس (1×3) ترکیبی از سه ماده‌ی قهوه فوری، شکر و کریمر در یک بسته می‌باشد و به راحتی و با حل کردن پودر آن در آب داغ آماده می‌شود. این قهوه فوری به صورت کافی‌میکس معمولی یا کلاسیک، با شیر و کف زیاد، خامه‌ای (Creamy)، حاوی میزان بالای قهوه فوری (Intenso) و کافی‌میکس گلد با عطر و طعم ملایم و قوی وجود دارد.
کافی میکس (1×2) به قهوه فوری گفته می‌شود که در آن فقط از شیر استفاده شده است و برای کسانی که به دنبال قهوه بدون شکر با طعم تلخ ملایم هستند مناسب است.

پودر فوری کافه لاته

 کافه لاته یک نوشیدنی ایتالیایی بر پایه قهوه اسپرسو می‌باشد که میزان شیر بخار داده شده در آن تقریباً دوبرابر میزان قهوه است و این امر موجب ایجاد مزه شیری و ملایم با طعم قهوه کمتر می‌شود. همچنین این نوشیدنی حاوی لایه نازکی از کف روی محصول می‌باشد. پودر فوری کافه لاته با الهام از نوشیدنی سنتی به صورت ساده و طعم‌دار شده با وانیل،کارامل و شکلات با کف مطبوع تولید می‌شود.

پودر کافی‌میکس موکا

 نوشیدنی موکا نوعی کافه لاته می‌باشد که از شکلات در ترکیب آن استفاده شده است. موکا به دلیل دارا بودن شکلات و گاهی خامه زده شده طعم شیرین‌تری نسبت به نوشیدنی‌های مشابه دارد. پودر کافی‌میکس موکا فوری متشکل از قهوه فوری، شکر و کریمر است و می‌تواند یک فنجان قهوه خوشمزه با طعم شکلاتی برای شما فراهم کند.

کافی میکس آیس‌کافی

 پودر فوری آیس‌کافی همراهی بی‌نظیر برای روزهای گرم تابستان، نوعی کافی میکس متشکل از قهوه فوری، کریمر و شکر می‌باشد که قابل سرو با آب یخ و شیر سرد است.

پودر فوری کاپوچینو

 نوشیدنی کاپوچینو در اصل با استفاده از قهوه اسپرسو، شیر بخار داده شده و کف شیر با نسبت مساوی آماده می‌شود و منشأ آن کشور ایتالیا می‌باشد. امروزه این نوشیدنی‌های پرطرفدار و خوش طعم به دلیل محبوبیت محصولاتی که سریع و راحت قابل آماده‌سازی هستند و ماندگاری بالایی دارند به صورت پودر فوری نیز تولید می‌شوند که ترکیب اصلی آن قهوه فوری، پودر خامه‌ای‌کننده غیرلبنی و فومر می‌باشد.
یکی از بهترین محصولات تولید شده توسط مجموعه بسیط کاپوچینو می‌باشد که این مجموعه با بهره‌گیری از دانش و خلاقیت بخش تحقیق و توسعه خود اقدام به تولید آن در سه شکل بدون شکر، با کافئین زیاد و با استفاده از شکر قهوه‌ای کرده است.
در تولید این محصولات از مواد اولیه بسیار با کیفیت وارد شده از کشورهای اسپانیا و آلمان استفاده می‌گردد. با توجه به اینکه که حفظ سلامتی افراد اولویت اول این مجموعه می‌باشد تمامی محصولات بدون هیچگونه مواد نگهدارنده تولید می‌شوند. در ادامه مقاله شما را با محصول شگفت انگیز و پر از انرژی کاپوچینو با کافئین بالا آشنا می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین قهوه فوری با کافئین بالا

در تولید کاپوچینو اکسترا کافئین از پودر قهوه فوری به دست آمده از دانه‌های قهوه با کافئین بالا استفاده شده است. این محصول دربردارنده میزان بالایی از کافئین، بدون شکر اضافه شده و با کف زیاد و مطبوع است. کافئین بالا و انرژی زیاد، موجب محبوبیت بالای این محصول در بین ورزشکاران، افرادی که فعالیت فکری زیادی دارند و کسانی که به واسطه شغل خود ناچار به شب بیداری هستند، شده است. 

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله‌ در مورد روش‌های تولید قهوه فوری و انواع آن و همچنین فواید و مضرات قهوه فوری برای سلامتی صحبت کردیم. قهوه فوری به دلیل قیمت مناسب و همچنین آماده‌سازی سریع و راحت که بدون نیاز به آسیاب کردن و دم کردن در قهوه‌ساز و تنها با اضافه کردن آب داغ بر روی پودر قهوه آماده تهیه می‌شود، محبوبیت زیادی داشته و می‌توان در هر زمان و مکانی از نوشیدن آن لذت برد.
این یک گزینه عالی برای افرادی است که عجله دارند، یا در حال برنامه ریزی سفر و کمپینگ خود هستند. از آنجائی که این نوع محصول در بسته‌های تک نفره نیز عرضه می‌شود، قابل حمل در کوله‌پشتی و حتی جیب لباس در سفر و کوهنوردی می‌باشد و هرجایی که آب داغ در دسترس باشد می‌توانید یک فنجان قهوه آماده و نوش جان کنید و خستگی سفر را کمتر احساس کنید. 


تاریخ: 17:59 - 1402/05/12 | دفعات بازدید: 841

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)