خرید لوازم کافه
0
.
انواع روش‌های دم کردن قهوه ترک

برای تهیه یک قهوه ترک لذیذ روش‌های متفاوتی وجود دارد که شامل دم قهوه ترک با جذوه برقی، دستگاه قهوه ترک و نیز دم قهوه ترک با جذوه روی گاز، ذغال و یا در شن است. در این مقاله نحوه دم قهوه ترک لذیذ با فوم زیاد را با تکنیک و ابزار مختلف برای شما ارائه کرده‌ایم تا بتوانید رایحه و طعم عمیق موجود در انواع قهوه ترک را استخراج کنید که این روش‌ها شامل طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش، درست کردن قهوه ترک روی گاز، طرز تهیه قهوه ترک با دستگاه و... هستند. شما نیز می‌توانید با خرید قهوه ترک از بسیط و دنبال کردن دستورالعمل زیر، یک قهوه ترک دلچسب برای خود درست کنید.

در این مقاله اطلاعاتی درباره مطالب زیر کسب خواهید کرد:

 

 انواع طعم‌های قهوه ترک
 کالری انواع طعم‌های قهوه ترک
 ابزار و روش‌های دم‌آوری قهوه ترک
 روش‌های متفاوت دم‌آوری قهوه ترک در جذوه
 5 نکته در دم کردن قهوه ترک
 نحوه سرو کردن قهوه ترک

 

انواع طعم‌های قهوه ترک

قهوه ترک دارای 5 طعم اصلی است که شامل قهوه ترک ساده، متوسط، شیرین، شیری و قهوه ترک با سودا است. مواد اولیه هر کدام با دیگری متفاوت است که در ادامه نحوه دم کردن هر کدام از طعم‌های قهوه ترک را برای شما ارائه کرده‌ایم:

 

1. قهوه ترک ساده

قهوه ترک ساده بدون شکر و نیز بدون شیر درست می‌شود و در بین انواع قهوه ترک، از کمترین میزان کالری برخوردار است. قهوه ترک ساده در بین ورزشکاران بسیار محبوب است، چرا که نه تنها کالری کمی دارد بلکه میزان متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث رهایی از چربی‌های اضافی بدن می‌شود. مواد لازم برای قهوه ترک ساده شامل 2 قاشق چایی خوری پودر قهوه ترک و 1 فنجان آب است.

 

2. قهوه ترک کم شیرین

قهوه ترک کم شیرین یکی از رایج‌ترین طعم‌های قهوه ترک است و بسیاری از افراد شیفته طعم ملایم شیرینی همراه با طعم تلخی قهوه می‌شوند. کالری این نوع قهوه ترک کمتر از کالری قهوه ترک شیرین است. مواد لازم برای آن شامل 2 قاشق چایی خوری پودر قهوه ترک و 1 قاشق شکر می‌باشد.

 

3. قهوه ترک شیرین

در آشنایی با طرز تهیه قهوه ترک شیرین بهتر است بدانید که این نوشیدنی با شکر زیاد درست می‌شود، درنتیجه تلخی قهوه را حس نخواهید کرد. برای درست کردن قهوه ترک شیرین، به ازای هر فنجان آب 2 قاشق چایی خوری پودر قهوه ترک و 2 قاشق نیز شکر استفاده می‌شود.

 

عکس قهوه ترک

4. قهوه ترک با شیر

استفاده از شیر در دم کردن قهوه ترک عطر و طعم غلیظ قهوه را کمتر کرده و در واقع طعم ملایمی به آن می‌بخشد. میزان کالری این نوع قهوه بسته به شیری که برای درست کردن آن استفاده می‌کنید متفاوت است. روش دم‌ قهوه ترک با شیر با روش کلاسیک و رایج آن یکسان است و فقط کافی است که به جای آب از یک فنجان شیر استفاده کنید.

 

5. قهوه ترک با سودا

در این نوع قهوه ترک، به جای آب از یک فنجان سودا استفاده می‌شود. کالری قهوه ترک با سودا بستگی به نوع سودایی دارد که استفاده می‌کنید. طرز تهیه قهوه ترک با سودا نیز ساده است و کافی است به جای آب از یک فنجان سودا استفاده کنید.

مجموعه بسیط یکی از بزرگترین فروشگا‌های قهوه معتبر در ایران است که انواع دان قهوه را از کشور مبدا به طور مستقیم وارد کرده و آن‌ها را با قیمت کیلویی و فله در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. اگر شما نیز قصد خرید قهوه عمده دارید می‌توانید به وبسایت بسیط مراجعه و سفارشات خود را ثبت کنید.

 

کالری انواع طعم‌های قهوه ترک

کالری قهوه ترک شیری و نیز قهوه ترک با سودا بستگی به نوع شیر یا سودایی که استفاده می‌کنید دارد. در نتیجه ما در جدول زیر کالری 3 نوع قهوه دیگر که به طور میانگین کالری ثابتی دارند را جهت افزایش اطلاعات شما در این زمینه گرد هم آورده‌ایم:

 

 

کالری

فیبر

چربی

پرتئین

کربوهیدرات

قهوه ترک ساده

7kcal

2.63g

0.52g

0.42g

0.06g

قهوه ترک با شیرینی متوسط

13kcal

3.29g

0.42g

0.34g

2.38g

قهوه ترک شیرین

42kcal

3.33g

0.65g

0.53g

7.36g

کالری و محتویات قهوه ترک در انواع طعم‌ها

ابزار و روش‌های دم‌آوری قهوه ترک

امروزه برای دم کردن قهوه ترک ابزارها و دم‌افزارهای متفاوتی وجود دارند که شامل جذوه، جذوه برقی و دستگاه قهوه ترک است. این ابزارها به طور گسترده برای درست کردن قهوه ترک استفاده می‌شوند اما محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین آن‌ها جذوه است. جذوه ابزاری قدیمی و بااثالت بوده و اکثر افراد این وسیله را برای دم کردن قهوه ترک خود انتخاب می‌کنند. در ادامه طرز تهیه قهوه ترک را با استفاده از این ابزارها توضیح می‌دهیم.

 

1. طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش (جذوه)

عکس قهوه ترک با جذوه

جذوه ابزاری سنتی برای دم کردن قهوه ترک است که به آن ایبریک (Ibrik) نیز گفته می‌شود. دسته جذوه می‌تواند از جنس بدنه باشد اما اکثرا برای اینکه دما به دست منتقل نشود و راحت‌تر آن را در دست بگیریم از چوب ساخته می‌شود. همچنین برای اینکه بتوانیم قهوه را به راحتی از جذوه به داخل لیوان‌ها بریزیم، در قسمت‌ بالای آن مانند شیر جوش یک لبه کوچک ساخته می‌شود. مراحل و طرز تهیه قهوه ترک در جذوه به ترتیب زیر است (مقیاس‌ها به ازای یک فرد می‌باشند):

1. در ابتدا 2 قاشق چایی خوری پودر قهوه ترک را درون جزوه بریزید. هرچه میزان قهوه‌ای که استفاده می‌کنید کمتر باشد، غلظت قهوه ترک شما نیز کمتر خواهد بود.

2. قهوه ترک در 3 طعم ساده، متوسط و شیرین دم می‌شود. برای قهوه ترک با شیرینی متوسط، از یک قاشق چایی خوری شکر استفاده کنید و آن را داخل جذوه بریزید.

3. یک فنجان آب را داخل جذوه و روی مواد دیگر بریزید. برخی افراد برای اینکه قهوه ترک آن‌ها کف بیش‌تری داشته باشد از آب سرد استفاده می‌کنند. برخی نیز برای کف بیش‌تر از آبی با دمای 65 تا 70 درجه سانتی‌گراد استفاده می‌کنند.

4. حالا مواد داخل جذوه را به خوبی هم بزنید تا قهوه و شکر در آب حل شوند.

5. جذوه را روی حرارت قرار دهید و منتظر بمانید که دم بکشد. دقت کنید که قهوه را بعد از قرار دادن روی شعله اصلا نباید قاطی کنید.

6. زمانی که قهوه جوشید و در کناره‌های ظرف حباب‌هایی را مشاهده کردید، جذوه را از روش شعله برداشته و با استفاده از یک قاشق کوچک کف آن را بین لیوان‌ها تقسیم کنید. سپس آن را دوباره روی حرارت قرار دهید.

7. چند ثانیه صبر کنید تا در کناره‌های قهوه دوباره حباب ایجاد شود و زمانی که قهوه کمی بالا آمد، آن را از روی شعله بردارید. این مرحله برای بدست آوردن کف بیش‌تر است.

8. قهوه شما آماده سرو است و آن را از کنار فنجان و از ارتفاع کم داخل فنجان بریزید. توجه کنید که اگر قهوه ترک را از ارتفاع زیاد داخل فنجان پر کنید، فوم یا کف آن از بین می‌رود.

 

2. طرز تهیه قهوه ترک با دستگاه قهوه ترک

دم کردن قهوه ترک با دستگاه قهوه ترک

عکس قهوه ترک با دستگاه قهوه ترک ساز

دستگاه‌های دم‌آوری قهوه ترک در انواع مدل‌ها و برندها در بازار ارائه می‌شوند و هرکدام دارای ویژگی‌ها متفاوتی هستند. برخی از دستگاه‌های قهوه ترک گنجایش یک نفر و برخی گنجایش دم کردن قهوه برای چند نفر دارند. برای دم کردن قهوه ترک با این دم‌افزار، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. قسمتی از دستگاه مخصوص آب است. در این قسمت به ازای هر فرد یک فنجان آب بریزید.

2. قسمت دیگر آن نیز مخصوص ریختن قهوه ترک است. در این قسمت هم به ازای هر فرد 2 قاشق پودر قهوه بریزید و آن را کمی هم بزنید.

3. حالا دکمه دستگاه را فشار دهید تا شروع به دم کردن قهوه ترک شما کند.

4. زمانی که قهوه شما آماده شد، صدای دستگاه به شما خبر می‌دهد.

 

3. طرز تهیه قهوه ترک در جذوه برقی

دم کردن قهوه ترک در جذوه برقی

عکس جذوه برقی و قهوه ترک

قیمت‌ جذوه‌های برقی از دستگاه‌های قهوه ترک مناسب‌تر است و قهوه شما را خیلی راحت و در مدت زمان کمی آماده می‌کند. مراحل و طرز تهیه قهوه ترک در جذوه برقی به ترتیب مراحل زیر است:

1. در ابتدا به ازای هر فرد 2 قاشق چایی خوری قهوه را داخل جذوه برقی بریزید.

2. سپس میزان مناسب شکر را بسته به اینکه می‌خواهید قهوه ترک شما ساده، متوسط و یا شیرین باشد داخل جذوه بریزید.

3. یک فنجان آب نیز به آن اضافه کنید.

4. دکمه جذوه برقی را فشار داده و منتظر بمانید که قهوه ترک شما آماده شود.

5. جذوه‌های برقی خیلی سریع قهوه را آماده می‌کنند و احتمال اینکه قهوه شما سر برود زیاد است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا آخر این پروسه کنار جذوه منتظر بمانید تا حواستان کاملا به قهوه باشد.

6. به محض اینکه قهوه ترک شروع به جوشیدن کرد جذوه را خاموش کنید.

7. قهوه آماده سرد است و می‌توانید آن را در فنجان بریزید.

 

روش‌های متفاوت دم‌آوری قهوه ترک در جذوه

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم بعد از ریختن مواد لازم برای قهوه ترک داخل جذوه، آن را باید روی حرارت قرار دهید اما منشا حرارت می‌تواند متفاوت باشد! به طور کلی قهوه ترک در جذوه به 3 روش مختلف تهیه می‌شود که شامل استفاده از اجاق گاز، ذغال و شن می‌باشد. هر کدام از این روش‌ها دارای نکات و ویژگی‌های متفاوتی بوده و عطر و طعم خاصی را به قهوه شما می‌بخشند که در ادامه به این مطالب اشاره خواهیم کرد.

 

1. درست کردن قهوه ترک روی گاز

دم کردن قهوه ترک روی اجاق گاز

عکس دم کردن قهوه ترک روی اجاق گاز

رایج‌ترین نحوه دم قهوه ترک استفاده از اجاق گاز است. در روش درست کردن قهوه ترک روی گاز باید تمامی مواد را داخل جذوه ریخته هم بزنید. سپس جذوه را روی شعله مستقیم قرار داده و به روشی که در بالا گفته شد قهوه ترک خود را آماده کنید و توجه کنید که باید شعله گاز کم باشد. 

 

2. طرز تهیه قهوه ترک روی ذغال

 دم کردن قهوه ترک روی ذغال

عکس دم کردن قهوه ترک روی ذغال

تنها تفاوت دم کردن قهوه روی ذغال با روش کلاسیک آن در تکنیک آن‌ها است و در مواد اولیه هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. همانطور که گفته شد در روش کلاسیک از شعله اجاق گاز استفاده شده و در این روش از ذغال استفاده می‌شود که طعم متفاوتی به قهوه می‌بخشد.

● دمایی که ذغال به قهوه می‌دهد خیلی کمتر از شعله مستقیم است. در نتیجه دمای جذوه خیلی آهسته بالا رفته و در این روش قهوه ترک به آرامی دم می‌کشد و از این رو قهوه عطر و طعم خود را به خوبی و به طور کامل آزاد می‌کند.

● در این روش توزیع دما در تمام نقاط جذوه یکسان است. چرا که شعله دمای بیش‌تری را به نقطه‌ای که با آن در تماس است منتقل می‌‌کند اما گرمای ذغال تمام نقاط زیرین و اطراف جزوه را به خوبی احاطه کرده و به طور یکدست پخش می‌شود.

● از آنجایی که در این روش قهوه ترک به آرامی دم می‌کشد کف یا فوم آن نیز بیش‌تر خواهد بود.

● امروزه دستگاه‌هایی به نام دستگاه دم‌آوری قهوه ترک با اثر ذغالی طراحی شده است. این دستگاه همانند روش ذغالی با پخش کردن حرارت در تمامی قسمت‌های ظرف، قهوه‌ای لذیذ درست می‌کند.

 

3. طرز تهیه قهوه ترک در شن

 دم کردن قهوه ترک در شن

دم کردن قهوه ترک در شن

یکی از بهترین روش‌های دم کردن قهوه ترک استفاده از قهوه ترک ساز شنی است که با آن یکی از خوشمزه‌ترین و خوش عطر و طعم‌ترین قهوه‌ها را می‌توانید درست کنید. در این روش نیز مانند روش ذغالی، حرارت در تمامی قسمت‌های جذوه به طور مساوی پخش شده و به این طریق قهوه ترک نوت‌ها طعمی خود را به خوبی آزاد کرده و در آب رها می‌کند. نحوه دم قهوه ترک و مواد مورد نیاز در این روش نیز مانند روش کلاسیک است.

● جذوه را داخل شن قرار داده و با حرکات دایره‌وار آن را تکان می‌دهند.

● زمان دم کشیدن قهوه روی شن طولانی‌تر از روش شعله مستقیم است.

 

5 نکته در تهیه قهوه ترک

1. بهتر است حین دم کردن قهوه از کنار جذوه خود جدا نشوید، چرا که به طور کلی مدت زمان دم کشیدن قهوه ترک کم بوده امکان دارد که قهوه شما سر برود.

2. توصیه می‌کنیم که برای دم کردن قهوه ترک از قهوه تازه آسیاب شده استفاده کنید، چرا که به این طریق قهوه ترک شما بسیار لذیذتر و خوش طعم‌تر خواهد بود.

3. اگر برای چند نفر قهوه ترک دم می‌کنید، یک فنجان را یک جا و به یکباره پر نکنید. ابتدا در تمامی فنجان کمی قهوه ترک بریزید و سپس دوباره آن‌ها را پر کنید. با این روش فوم یا کف قهوه در تمامی لیوان‌ها به طور یکسان پخش می‌شود و کل فوم در یک فنجان جمع نمی‌شود.

4. پودر قهوه‌ای که در کف فنجان قهوه ترک باقی می‌ماند برای برخی افراد خوشایند نیست. برای حل این مشکل کافی است بعد از ریختن قهوه در فنجان چند دقیقه صبر کنید تا پودر کاملا ته نشین شود و نیز از نوشیدن 2 جرعه آخر آن خودداری کنید.

5. توصیه می‌کنیم که بعد از نوشیدن قهوه ترک آب بنوشید. بدین طریق مانع رنگ گرفتن دندان‌ها و نیز خراب شدن آن‌ها به واسطه شکر موجود در قهوه می‌شوید.

مجموعه بسیط علاوه بر قهوه ترک، طیف گسترده‌ای از انواع قهوه فوری را در طعم‌ها و برندهای مختلف گرد هم آورده و به بازار عرضه می‌کند تا هر کس بتواند قهوه فوری مورد پسند خود را انتخاب و خریداری کند. اگر شما نیز قصد خرید قهوه فوری دارید، می‌توانید به وبسایت بسیط مراجعه کنید.

 

نحوه سرو کردن قهوه ترک

قهوه ترک در فنجان‌های کوچک و در کنار یک لیوان آب سرو می‌شود. آب را باید در ابتدا و انتهای قهوه بنوشید. در ابتدا با نوشیدن آب طعم دهان شما خنثی می‌شود و بعد از آن هنگامی که قهوه ترک را می‌نوشید طعم قهوه را بهتر و به طور خالص حس خواهید کرد. در انتها بعد از اتمام نوشیدن قهوه نیز باید آب بنوشید، چرا که آب محیط دهان و دندان‌های شما را تمیز کرده و مانع رنگ گرفتن دندان‌ها خواهد شد. همچنین شکلات تلخ می‌تواند گزینه مناسبی برای سرو کنار قهوه و داشتن لحظاتی خاص کنار عزیزانتان باشد.

 

نتیجه‌گیری

قهوه ترک یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین قهوه‌ها در میان مردم جهان است و خیلی از افراد به دنبال طرز تهیه قهوه ترک هستند تا بتوانند بهترین قهوه ترک را با طعم و فوم بی‌نظیر درست کنند. ما در این مقاله انواع روش‌های دم‌ قهوه ترک را در طعم‌های مختلف از جمله قهوه ترک ساده، متوسط، شیرین، شیری و قهوه ترک با سودا ارائه کردیم تا بتوانید قهوه ترک خود مطابق با ذائقه خود به راحتی در خانه تهیه کنید. روش‌هایی که در این مقاله به شما ارائه دادیم شامل طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش، درست کردن قهوه ترک روی گاز، روش درست کردن قهوه ترک با دستگاه و... هستند. همچنین بسیط مجموعه‌ای از قهوه ترک را در انواع طعم‌ها و رایحه‌ها برای شما مشتریان عزیز گرد هم آورده تا مطابق سلیقه خود قهوه ترک مورد پسند خود را انتخاب کنید. شما نیز می‌توانید با خرید قهوه ترک باکیفیت از بسیط و دنبال کردن روش دم‌ قهوه ترک که در این مقاله گفته شد، یک نوشیدنی لذیذ درست کرده و لحظاتی خوب و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید. برای این کار می‌توانید به شعبه حضوری بسیط در ارومیه مراجعه و یا از طریق وبسایت بسیط سفارش خود را ثبت کنید.

 

تاریخ: 12:53 - 1403/02/02 | دفعات بازدید: 409

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)