خرید لوازم کافه
0
.
ناک باکس قهوه و کاربرد آن

دوستداران قهوه که روزانه از فنجان‌های متعدد قهوه مورد علاقه خود لذت می‌برند، می‌دانند که یک نفر می‌تواند در روز چه مقدار تفاله قهوه تولید کند. طبق گزارش انجمن قهوه کانادا، دو سوم کانادایی‌های بالای 16 سال به طور متوسط ​سه فنجان قهوه در روز میل می‌کنند که منجر به تولید مقدار حیرت انگیز تفاله قهوه می‌شود. بیشتر این زباله‌های باقی مانده در سطل زباله‌ها تخلیه می‌شوند و باعث افزایش زباله های دفنی می‌شوند که به محیط زیست آسیب های جبران ناپذیری وارد می‌کند. با این حال، یک راه حل بهتر و بسیار ساده وجود دارد: ناک باکس.
برای مشاهده و خرید لوازم بار گرم می‌توانید به وبسایت بسیط کالا مراجعه کنید.

 

 ناک باکس قهوه چیست؟

◆ ناک باکس ایمن و سازگار با محیط زیست

 ناک باکس قهوه به جلوگیری از بوی بد کمک می‌کند.

◆ انواع ناک باکس و جنس آن‌ها

ظرفیت ناک باکس خود را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

 

ناک باکس قهوه چیست؟

همانطور که از نامش پیداست ناک باکس جعبه کوچکی است که در کنار دستگاه اسپرسوساز یا آسیاب قهوه شما قرار می‌گیرد. اکثر ناک باکس ها دارای یک میله افقی هستند که در وسط آن قرار دارد. هنگامی که اسپرسو خود را دم کردید می‌توانید با ضربه زدن پرتافیلتر به میله، تفاله‌های قهوه‌ی مرطوب و داغ فشرده‌ شده به پرتافیلتر را به راحتی جدا کنید. ناک باکس یک اکسسوری کوچک و ساده قهوه است که صرفا برای دستگاه اسپرسوساز تهیه شده است و به شما این امکان را می‌دهد که پرتافیلتر پر از تفاله قهوه را مستقیماً در آن بکوبید. ناک باکس برای تهیه یک اسپرسو خوب در خانه ضروری نیست، اما محیط اطراف شما را مرتب و پاکیزه تر نگه می‌دارد و همچنین سرعت تمیز کردن پرتافیلتر را بیشتر می‌کند. جنس میله پلاستیکی که  برای ضربه زدن پرتافیلتر طراحی شده آسیبی به آن وارد نمی‌کند و از آن محافظت نیز می‌کند. اگر مقدار زیادی اسپرسو در خانه درست می‌کنید، ناک باکس می‌تواند زمان بسیار زیادی را برای شما صرفه جویی کند، همچنین می‌توانید بعد از تخلیه فقط با یک دستمال تمیز پرتافیلتر را تمیز کرده و دوباره از آن استفاده کنید و از شست و شوی مداوم پرتافیلتر جلوگیری کنید. از بین بردن تفاله های قهوه درون پرتافیلتر می‌تواند کار دشواری باشد زیرا زباله‌ها اغلب به داخل بسکت پرتافیلتر چسبیده‌اند اما با کوبیدن فیلتر به بالای سطل، تمام تفاله‌ها در عرض چند ثانیه می‌ریزند و پرتافیلتر تمیز می‌شود. روش سنتی تمیز کردن و ریختن تفاله‌های قهوه در زباله‌ها و شستشوی پرتافیلتر برای پاک کردن زباله‌های باقی مانده کار دشوار و وقت گیری است. با ناک باکس می‌توانید به سادگی با یک یا دو حرکت آن را خالی کنید. همچنین می‌توانید تفاله‌های قهوه را تا زمانی که پر شود، در ناک باکس نگهداری کنید. در اینجا چند دلیل وجود دارد که باید یک ناک باکس در کنار اسپرسوساز خود در خانه یا محل کار خود داشته باشید:

 

ناک باکس ایمن و سازگار با محیط زیست

 

ناک باکس ایمن و سازگار با محیط زیستاستفاده از تفاله های قهوه بعنوان کود

 

تفاله های قهوه اغلب به سطل زباله ها ختم می‌شود که منبع قابل توجهی از زباله در محل های دفن زباله در سراسر جهان هستند، زیرا مردم به سادگی نمی‌دانند که گزینه دیگری نیز وجود دارد. این نه تنها برای محیط زیست مضر است، بلکه می‌تواند بوی بد موجود در سطل زباله را هم تشدید کند. در عوض، سعی کنید تفاله های قهوه خود را کمپوست Compost کنید. ناک باکس به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی تفاله قهوه خود را تا زمانی که سطل پر شود ذخیره کنید. در این مرحله، می توانید آن را در سطل کمپوست خود خالی کنید، که با مراقبت مناسب، نگهداری و کمی زمان این تفاله های قهوه را به یک کود غنی تبدیل کنید. اکنون می‌توانید زباله‌های شل و تفاله‌های قهوه را از بین ببرید. این روش جایگزین بسیار سازگار با محیط زیست است. ناک باکس قهوه علاوه بر اینکه به شما امکان می‌دهد تا به سرعت سبد پرتافیلتر خود را پاک کنید، تفاله های قهوه را جدا از زباله های معمولی شما جمع آوری می‌کند. از آنجایی که تفاله‌های قهوه قابل کمپوست هستند، بسیاری از مردم کیسه‌های اسپرسوی خود را برای باغچه‌های حیاط خلوت خود یا کمپوست شهری جمع‌آوری می‌کنند. کمپوست یک افزودنی خاک غنی از مواد مغذی است که از مواد آلی تجزیه شده مانند ضایعات مواد غذایی، ضایعات برگ ها و سایر مواد طبیعی ساخته شده است. این ماده از طریق یک فرآیند طبیعی به نام کمپوست ایجاد می شود، که در آن میکروارگانیسم ها مواد آلی را در طول زمان تجزیه می‌کنند و به یک ماده پودری تبدیل می شوند. کمپوست را می توان برای بهبود سلامت و حاصلخیزی خاک در باغ ها، مزارع و محوطه سازی استفاده کرد و روشی پایدار و سازگار با محیط زیست برای بازیافت زباله های آلی و کاهش زباله های دفنی ساخت. اگر باغ تابستانی شما آنطور که انتظار داشتید سبز نیست، تهیه کمپوست با تفاله قهوه ممکن است به شکوفایی گیاهان شما کمک کند. تفاله قهوه می تواند باغ شما را با منیزیم، فسفر و سایر مواد مغذی تکمیل کند.


ناک باکس قهوه به جلوگیری از بوی بد کمک می‌کند.

تفاله های قهوه بعد از گذشت مدتی بوی تند و نامطبوعی دارند. پس از یک روز طولانی مصرف نوشیدنی‌های داغ در دفاتر یا خانه‌هایی که مقدار زیادی قهوه مصرف می‌شود، بوی بد تفاله قهوه با ترکیب سایر زباله ها در محیط پخش می‌شود، ناک باکس به گونه ای طراحی شده است که بوی تفاله قهوه را به دام می اندازد و از پخش شدن بوی نامطبوع در خانه یا محل کار شما جلوگیری می‌کند. از آنجایی که می‌توانید در پایان روز تفاله موجود در ناک باکس را در سطل کمپوست خود خالی کنید.

 

انواع ناک باکس و جنس آن‌ها

 

ناک باکس پلاستیکی

ناک باکس پلاستیکیناک باکس پلاستیکی

مقرون به صرفه ترین ناک باکس ها، ناک باکس‌های پلاستیکی هستند و در رنگ‌های مختلف در دسترس هستند. این مدل از ناک باکس‌ها برای استفاده روزمره در خانه ایده‌آل هستند. اگرچه پلاستیکی هستند، اما بسیار محکم و بادوام هستند و برای مدت طولانی دستگاه اسپرسوساز شما را همراهی می‌کنند.

 

ناک باکس استیل و فلزی

ناک باکس استیل و فلزیناک باکس استیل و فلزی

 

ناک باکس جنس استیل و فلزی تقریباً مشابه نمونه های پلاستیکی ارائه شده در بازار هستند. آنها مزایای یکسانی از نظر اندازه و مدل های مختلف دارند و بیشتر از جنبه زیبایی است که شما را به سمت پلاستیک یا استیل و فلزی سوق می‌دهد.

 

ناک باکس کشویی 

ناک باکس کشویی ناک باکس کشویی

یک جعبه تخت مجهز به کشو هستند که می‌توانید فقط کشو را بکشید و پرتافیلتر خود را در عرض چند ثانیه تمیز کنید. برخی از ناک باکس‌های کشویی دارای جایگاه مخصوص تمپ پرتافیلتر، تمپر، نیدل، فانل و لولر هستند که بسیار کاربردی هستند و نظم دهنده به محیط اطراف شما هستند.

 

ناک باکس ایستاده، دستیار باریستا

ناک باکس ایستاده، دستیار باریستاناک باکس ایستاده

 

مدل دیگری که از ناک باکس ها وجود دارد، ناک باکس ایستاده است. این نوع از ناک باکس ها در مکان های عمومی و پرازدحام مانند کافه ها و رستوران ها کاربرد دارند. ظرفیت بالای آن ها باعث می‌شود که باریستا خیالی راحت و آسوده از ظرفیت ناک باکس داشته باشد. برای مشاهده و خرید ناک باکس می‌توانید به وبسایت بسیط مراجعه کنید.

 

ظرفیت ناک باکس خود را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

ناک باکس‌های قهوه در اندازه و ظرفیت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. لازم است که به هنگام خرید ناک باکس، نیاز و مصرف روزانه قهوه خود را در نظر بگیرید لزوماً داشتن یک ناک باکس خیلی بزرگ ضروری نیست. زیرا اگر مصرف قهوه شما کم باشد و تفاله های قهوه زمان زیادی در ناک باکس بماند امکان کپک زدن تفاله های قهوه وجود دارد. مجموعه بسیط همواره در تلاش است تا به روزترین و محبوب‌ترین اکسسوری های روز دنیا را بدون واسطه و با مقرون به صرفه ترین هزینه ها در اختیارتان قرار دهد.
 


تاریخ: 10:38 - 1403/02/19 | دفعات بازدید: 195

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)