خرید لوازم کافه
0
.

قهوه فوری اسپرسو چیست؟+روش تولید، در دنیای امروزی سرعت و راحتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. و به همین دلیل، برای افرادی که در شتاب زندگی مدرن، زندگی می‌کنند این مسئله باعث شده تا روش‌های سریع قهوه و کافی‌میکس و خرید قهوه فوری مورد توجه قرار گیرند. یکی از این روش‌ها استفاده از قهوه فوری اسپرسو می‌باشد. که در این مقاله اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

 

قهوه فوری اسپرسو
تاریخچه اسپرسو فوری
روش تولید اسپرسو فوری
فرق قهوه فوری اسپرسو با قهوه دمی اسپرسو
◆ ۱۰ نوشیدنی بر پایه اسپرسو
شرایط نگهداری اسپرسو فوری
◆ ۱۰ خواص اسپرسو فوری

 

قهوه فوری اسپرسو

اسپرسو فوری، نوعی قهوه فوری است که برای دسترسی سریع و آسان به اسپرسو تهیه شده است. این محصول به علاقه‌مندان قهوه امکان می‌دهد که بدون نیاز به دستگاه اسپرسوساز و در مدت زمان کوتاهی، یک فنجان اسپرسوی خوش‌طعم و معطر تهیه کنند. اصطلاح اسپرسو از واژه ایتالیایی به معنی سریع برگرفته شده است، این نام به دلیل فشار بالا و زمان کوتاهی که برای تهیه آن لازم است استفاده می‌شود. قهوه فوری هم به عنوان محبوب‌ترین نوشیدنی در سراسر جهان شناخته شده است. که در جایگاه اساسی و مهمی از روزمره افراد جای دارد. یکی از این روش‌ها استفاده از قهوه فوری اسپرسو می‌باشد. قهوه فوری اسپرسو یک نوع خاص از قهوه فوری است که به طور خاص برای تهیه قهوه اسپرسو طراحی شده است. این نوع قهوه معمولاً از دانه‌های با کیفیت بالا تهیه می‌شود. در ادامه به توضیح جزئیات و فرآیند تولید اسپرسو فوری می‌پردازیم. اگر شما نیز از طرفداران پر و پا قرص این نوشیدنی لذیذ هستید، می‌توانید جهت خرید اسپرسو فوری به وبسایت بسیط مراجعه کنید.

 

تاریخچه اسپرسو فوری

در سال 1890 دیوید استنگ نیوزیلندی پی به این نوع قهوه برد. البته قبل از 1890 انواع قهوه فوری وجود داشت که هیچ کدام طعم و خاصیت قهوه فوری امروزه اسپرسو را نمیداد. در سال 1901 جورج واشنگتن در جهت تجارت قهوه به ساتوری کاتو کمک کرد تا گیرایی زیادی داشته باشد اما این مورد پسند عموم قرار نگرفت و نتیجه نامطلوب شد. در سال 1930 از شرکت نستله و موسسه قهوه برزیل خواسته شد قهوه فوری تولید کنند، که بعد از 7 سال مطالعه و تحقیق شرکت نستله توانست به موفقیت تولید اسپرسو فوری و انواع قهوه فوری دست یابد. 

 

روش تولید اسپرسو فوری

اسپرسو یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ سراسر جهان و منبع اصلی کافئین است، که مردم از عطر و طعم آن لذت می‌برند. عوامل موثر در تهیه این نوشیدنی عالی و با کیفیت به روش‌ها و نحوه تولید آن بستگی دارد. برای تولید اسپرسو فوری، ابتدا دانه‌های قهوه از مناطق مختلف جهان اغلب از کشورهایی مانند ایتالیا، کلمبیا، برزیل و اتیوپی جمع‌آوری می‌شوند. سپس این دانه‌ها به دقت توسط تولیدکننده‌ها انتخاب و تحت فرآیندهای مختلفی از خشک کردن قرار می‌گیرند. معمولا عصاره قهوه فوری اسپرسو به روش افشانه‌ای(پاششی) خشک می‌شود. این فرآیند اسپری درایر نیازمند تجهیزات و فناوری‌های خاصی است تا قهوه با استانداردهای بالا و در مقیاس بزرگ تولید شود. که به جهت حفظ برخی از مواد فعال زیستی به طور فزاینده‌ای از فناوری کپسوله سازی استفاده می‌کنند. خشک کردن به روش اسپری درایر نقش مهمی را به عنوان یک فناوری کپسوله‌سازی ایفا می‌کند که در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته است. جهت تولید قهوه اسپرسو فوری از دانه روبوستا و یا ترکیب دانه عربیکا و روبوستا استفاده می‌شود. در فرآیند خشک کردن افشانه‌ای بعد از آسیاب کردن دانه‌های باکیفیت روبوستا و یا ترکیبی از روبوستا و عربیکا، در یک محفظه بخار آب قرار میگیرند که با استفاده از یک اتومایزر به قطرات ریز تبدیل می‌شوند. در ادامه به جهت افزایش غلظت که همچنین مقداری از آب هم در بافت پودر قهوه‌ها مانده، در فرآیند تبدیل مایع به بخار قرار می‌گیرند تا بخش عمده‌ای از رطوبت ذرات تبخیر شود. این پودر قهوه فوری اسپرسو دارای کافئین بالا و همچنین تلخی قابل توجهی است.

 

مرحله اول

اتومایزه کردن مایعی که باید خشک شود

مرحله دوم

تماس پودر قهوه با بخار آب

مرحله سوم

تبخیر حلال جهت حذف رطوبت

مرحله چهارم

جداسازی محصول خشک شده

جدول مراحل تولید اسپرسو فوری به روش پاششی

 

فرق قهوه فوری اسپرسو با قهوه دمی اسپرسو

فرق قهوه فوری اسپرسو با قهوه دمی اسپرسواسپرسوفوری

هر دو فرایند آماده‌سازی مشابه، اما نتیجه کاملا متفاوت به همراه دارند. قهوه فوری اسپرسو با قهوه دمی اسپرسو در چند نکته تفاوت دارند. اولین تفاوت اصلی این است که قهوه فوری اسپرسو به صورت پودری و آماده برای حل شدن در آب تهیه می‌شود، در حالی که قهوه دمی اسپرسو همان طور که از نامش مشخص است، اغلب از دانه‌های قهوه خرد شده تهیه می‌شود که قبل از مصرف باید آسیاب شود. علاوه بر این، فرآیند تهیه قهوه فوری اسپرسو معمولاً ساده‌تر و سریع‌تر است، زیرا نیازی به آسیاب قهوه و زمان زیادی برای تهیه ندارد. نکته‌ای که بیشتر تفاوت ایجاد میکند این است که طبیعتا قهوه فوری اسپرسو زودتر آماده میشود و سریع‌ترو راحت‌تر در اختیارمان قرار میگیرد و این یک امتیاز طلایی است برای کسانی که همیشه عجله دارند. اسپرسو فوری به صورتی تهیه می‌شود که دانه‌های قهوه پس از خشک شدن و آسیاب، به شکل پودری تبدیل می‌شوند. سپس این پودر قهوه در فرآیندی خاص و بهره‌گیری از فشار و حرارت مناسب برای استخراج عطر و طعم قهوه، بسته‌بندی می‌شود. نهایتاً، این محصول در بسته‌بندی‌های مختلفی که اغلب فشرده و مناسب برای استفاده آسان در خانه یا در مسافرت است، عرضه می‌شود. اما اسپرسو دمی به صورتی تهیه می‌شود که دانه‌های قهوه از مناطق مختلف جهان به دست آمده و پس از قرار گیری در آسیاب ، به دانه‌های خرد شده تبدیل می‌شوند. سپس این دانه‌های خرد شده در ماشین اسپرسو یا دستگاه‌های دیگری که برای استخراج قهوه استفاده می‌شوند، قرار می‌گیرند.

بسیط یکی از بزرگترین فروشگاه‌های قهوه است که انواع آن را به صورت عمده و خرده عرضه کرده در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. اگر شما نیز قصد خرید عمده قهوه دارید می‌توانید از طریق وبسایت بسیط سفارش خود را ثبت کنید.

 

۱۰ نوشیدنی‌ بر پایه اسپرسو فوری

قهوه فوری اسپرسو معمولاً در تهیه انواع مختلف نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، به چند نمونه از این نوشیدنی حاوی اسپرسو فوری می‌توانیم اشاره کنیم، 

 

۱.اسپرسو

 قهوه فوری اسپرسو برای تهیه فنجان‌های تکی یا دوبل اسپرسو استفاده می‌شود. عاشقان قهوه روز خود را با یک شات اسپرسو فوری آغاز می‌کنند.

 

۲. موکا

با افزودن قهوه فوری اسپرسو به آب، در دستگاه مخصوص یا موکاپات می‌توان موکاهای خوشمزه‌ای تهیه کرد.

 

۳. کاپوچینو

 با مخلوط کردن قهوه فوری اسپرسو با شیر یا آب جوش، می‌توان کاپوچینوهای خوشمزه‌ای درست کرد. از پودر شکلاتی جهت افزودن طعم دلپذیر می‌توانید استفاده کنید.

 

۴. لاته

لاته

نوشیدنی لاته 

 با افزودن قهوه فوری اسپرسو به شیر داغ، می‌توان لاته‌های خوشمزه تهیه کرد. که بنا به ذائقه‌ی شما از افزودنی‌هایی همچون سس شکلاتی می‌توانید استفاده کنید.

 

۵. ماکیاتو

یک شات اسپرسو فوری به همراه شیر و فوم شیر سرو می‌شود.

 

۶. لانگ ماکیاتو

همان ماکیاتو است اما در این نوشیدنی به جای یک شات، از دو شات اسپرسو فوری استفاده می‌شود.

 

۷. ماکیاتو کوتاه

در یک فنجان کوچک، یک شات اسپرسو فوری به همراه شیر بخار داده شده و کف که روی نوشیدنی قرار می‌گیرد.

 

۸. فلت وایت

نوشیدنی که اکثرا در کشورهای نیوزیلند و استرالیا تهیه می‌شود. با استفاده از دوشات اسپرسو فوری و شیر فوم گرفته شده آماده می‌شود و شباهت ریزی به کاپوچینو دارد.

 

۹. مخلوط‌های قهوه‌ای

می‌توان قهوه فوری اسپرسو را با شکلات، وانیل، زنجبیل و دیگر ادویه‌ها و مواد طعم‌دهنده مخلوط کرد تا نوشیدنی‌های متنوعی تهیه شود.

 

۱۰. آفوگاتو

یک دسری بسیار ساده که فقط با یک یا چند اسکوپ بستنی به همراه یک شات اسپرسو فوری می‌توانید خیلی راحت آماده کنید.


با استفاده از قهوه فوری اسپرسو، می‌توانید به سرعت و به سادگی انواع مختلفی از نوشیدنی‌های قهوه‌ای را تهیه کرده و لذت ببرید.

 

شرایط نگهداری اسپرسو فوری

بسته بندی اسپرسو فوری بسیط

نگهداری اسپرسو فوری می‌تواند به حفظ کیفیت و طعم قهوه کمک کند. برخی از نکات مهم نگهداری عبارتند از:

 

۱. ذخیره در محیط خشک

اسپرسو فوری باید در محیطی خشک و خنک نگهداری شود تا از تماس با رطوبت و حرارت زیاد جلوگیری شود.

 

۲. بسته‌بندی مناسب

اسپرسو فوری باید در ظرف بسته‌بندی محکم و با دقت نگهداری شود تا از ورود هوا و تماس با نور خورشید جلوگیری شود که می‌تواند به کیفیت قهوه آسیب بزند.

 

۳. استفاده به موقع

اسپرسو فوری باید در مدت زمان کوتاهی پس از باز کردن بسته‌بندی مصرف شود تا از از دست دادن طعم و عطر آن جلوگیری شود.

 

۴. توجه به تاریخ انقضا

همیشه باید به تاریخ انقضای اسپرسو فوری توجه شود و از استفاده از محصولات منقضی شده خودداری شود.

 

۱۰خواص اسپرسو فوری 

استفاده معتدل از دانه قهوه اسپرسو می‌تواند به سلامتی بدن کمک کند. در این مقاله به برخی از راه‌هایی که می‌توانید از دانه قهوه اسپرسو برای سلامتی بدن استفاده کنید اشاره شده است،

 

۱. تقویت حافظه بلند مدت

نشان داده شده است که استفاده از اسپرسو فوری به تقویت حافظه و همچنین به حفظ اطلاعات ذخیره شده در مغز شما کمک میکند علاوه بر این میتواند در یادآوری آن اطلاعات نیز مفید باشد. البته باید توجه داشته باشید که به صورت متعادل استفاده کنید و از مصرف آن به طور افراطی جددا خودداری کنید.

 

۲. بهبود سیستم گوارشی

مصرف کافئین باعث بهبود کارکرد روده می‌شود و به فرآیند هضم غذا کمک میکند.

 

۳. کاهش وزن

کاهش وزنکاهش وزن با اسرسوفوری

این یک واقعیت است که اسپرسو فوری فاقد کالری است و شما با خیال راحت جهت کاهش وزن در رژیم های غذایی خود به خصوص رژیم فستینگ می‌توانید استفاده کنید.

 

۴. تقویت تمرکز

نوشیدن اسپرسو فوری به شما انرژی میدهد که این انرژی میتواند تمرکز مغز شما را برروی کارهای روزانه‌تان آسان کند، که با ترشح دوپامین در مغز به بهبود و تقویت تمرکز کمک می‌کند.

 

۵. آنتی اکسیدان بالا

 محققان با تحقیقاتی که انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است که باعث بهبود سیستم ایمنی می‌شود.

 

۶. نوشیدنی مناسب افراد دیابتی

افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند با مشورت پزشک خود می‌توانند از این نوشیدنی به جای قهوه معمولی استفاده کنند زیرا قهوه معمولی حاوی مقداری شکر است که قند خون را افزایش می‌دهد. 

 

۷. بهبود خلق و خو

شما با نوشیدن اسپرسو فوری متوجه بهتر شدن و آرام شدن خلق و خوی خود می‌شوید که این به دلیل وجود کافئین و تحریک هورمون سروتونین بوجود می‌آید. 

 

۸. تقویت پوست

وجود آنتی‌اکسیدان موجود در قهوه همچنین باعث تقویت سلول های پوستی می‌شود و از چین چروک جلوگیری می‌کند.

 

۹. افزایش متابولیسم بدن

نوشیدن یک شات اسپرسو فوری قبل از شروع فعالیت بدنی، می‌تواند عملکرد شما را خواه با یک رویداد ورزشی و یا فعالیت روزانه افزایش دهد و همراه مناسبی برای کمک به شما باشد.

 

۱۰. کاهش خطر سکته

محققان با انجام آزمایشاتی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن اسپرسو فوری به کاهش خطر سکته مغزی در زنان کمک می‌کند.


مصرف این نوشیدنی را به صورت معتدل و منظم استفاده کنید تا از احتمال بروز عوارض ناشی از مصرف زیاد قهوه پرهیز کنید. بسیاری از افراد بر این باورند که هر چقدر مصرف این نوشیدنی بیشتر باشد تاثیر مفید و بهتری خواهد داشت، اما این باور بسیار اشتباهی است و محققان این باور را با به دست آوردن نتایجی رد میکنند. 

 

نتیجه‌گیری

در فروشگاه بسیط، اسپرسو فوری را به عنوان یکی از محصولات اصلی و جذاب ارائه می‌دهیم. اسپرسو فوری برای ما یک محصول نه، بلکه یک تجربه است، که البته شما با استفاده از محصولات دیگری همچون پودر کاپوچینو با ترکیب اسپرسو فوری لذت بی بدیلی را می‌توانید تجربه کنید. با استفاده از محصولات و دستگاه‌های اسپرسو فوری، به مشتریان خود این امکان را می‌دهیم تا در هر لحظه، با یک لمس ساده، بهترین و خوشمزه‌ترین اسپرسو را تجربه کنند. این اطمینان را به مشتریان و مصرف‌کنندگان خود میدهیم که با انتخاب اسپرسو فوری از فروشگاه بسیط، تنها یک فنجان قهوه نمی‌خرند، بلکه یک طمع بی‌نظیر و خاص را تجربه می‌کنند که به یاد ماندنی خواهد بود. جهت سفارش و خرید قهوه فوری و خرید کاپوچینو و… به صورت عمده و خرده یا کیلویی، شما مشتریان عزیز از سراسر کشور می‌توانید با شماره 04491012161 پشتیبانی بسیط کالا (شعبه آنلاین بسیط) در ارتباط باشید و خرید خود را انجام دهید و یا از طریق شعبه آنلاین بسیط سفارشات خود را ثبت کنید. همچنین جهت خرید حضوری می‌توانید به شعبه مرکزی ما واقع در ارومیه، خ همافر 2، مابین نه‌پله و فلکه کسری مراجعه کنید.

 

تاریخ: 13:06 - 1403/02/27 | دفعات بازدید: 181

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)