خرید لوازم کافه
0
.
تمپر قهوه چیست؟

اگر به دنبال تهیه یک فنجان اسپرسو عالی در خانه هستید، باید روی ابزار مناسب سرمایه گذاری کنید. یکی از مراحلی که بسیاری از باریستاهای خانگی فراموش می‌کنند، تمپ قهوه اسپرسو است. تمپر قهوه یک ابزار ساده، اما ضروری است که از ساده ترین راه های بهبود کیفیت دم کردن اسپرسو است. عاشقان اسپرسو، می‌دانند که تکمیل تکنیک دم کردن اسپرسو چقدر می‌تواند چالش برانگیز باشد. اما داشتن ابزار مناسب می‌تواند دم کردن یک اسپرسوی عالی را ساده کند. در مقاله تمپر قهوه چیست؟، جزئیاتی برای یافتن بهترین تمپر قهوه اسپرسو و چند انتخاب برتر و محبوب تمپر قهوه برای تجربه یک اسپرسو عالی ارائه شده است. برای مشاهده و خرید تمپر قهوه می‌توانید به وبسایت بسیط مراجعه کنید.

در این مقاله اطلاعاتی درباره مطالب زیر کسب خواهید کرد:

 تمپر قهوه چیست؟
◆ نحوه استفاده از تمپر قهوه
◆ انواع تمپر قهوه
 چه فاکتورهایی به هنگام خرید تمپر قهوه باید در نظر گرفت؟


تمپر قهوه چیست؟

تمپر باعث می‌شود پودر قهوه در پرتافیلتر فشرده شود. وقتی آب به هنگام عصاره گیری از قهوه فشرده شده عبور کند، توزیع آب یکنواخت و کندتر است که منجر به یک شات قوی تر و خوش طعم تر از قهوه اسپرسو می‌شود. اگر تا به حال به یک باریستا هنگام آماده سازی قهوه اسپرسو نگاه کرده باشید، حتما متوجه می‌شوید که او قهوه را با ابزار کوچکی که بیشتر شبیه استمپر است یعنی تمپر فشار می‌دهد. تمپر قهوه یک ابزار نسبتاً ساده است که می‌تواند تفاوت قابل توجهی در کیفیت قهوه شما ایجاد کند. هنر اسپرسو سازی تا حد زیادی با تمپ کردن قهوه مرتبط است. اگر اسپرسوی شما آبکی می‌شود ممکن است فشار تمپتان ضعیف باشد و یا بالعکس!

 

نحوه استفاده از تمپر قهوه

نحوه استفاده از تمپر قهوهنحوه استفاده صحیح تمپر از چپ به راست

1. دانه‌های قهوه دلخواهتان را آسیاب کنید و مطمئن شوید که درجه آسیاب قهوه خود را در بهترین حالت ممکن برای دستگاه اسپرسوساز خود تنظیم کرده اید.

2. پودر قهوه را درون بسکت پرتافیلتر بریزید و با انگشت خود سطح آن را صاف کنید و یک بستر صاف از قهوه بدون کلوخه ایجاد کنید. 

3. تمپر را به صورت عمود و 90 درجه داخل بسکت قرار دهید. باید مطمئن شوید که تمپر تراز و صاف است. از فشار متناسب و مداوم برای ایجاد یک کیک قهوه محکم استفاده کنید. دسته تمپر باید درست در کف دست شما قرار گیرد اینگونه نیرو در سطح بزرگتری پخش می‌شود که منجر به فشار کمتری به دست شما می‌شود و باعث تمپ آسان می‌شود.

 

انواع مدل‌های تمپر قهوه از نظر ساختار :

تمپرهای قهوه اسپرسو در درجه اول بر اساس شکل پایه  طراحی یا طبقه بندی می‌شوند. شکل پایه تمپر در تعیین کیفیت تمپر بسیار مهم است. رایج ترین شکل‌های تمپر محدب، جوفرکس، فلت و شیار دار هستند. هر طرح پایه مزایا و چالش‌های منحصر به فردی را ارائه می‌کند که بر فرآیند عصاره گیری قهوه تأثیر متفاوتی می‌گذارند.

 

تمپر قهوه محدب

تمپر محدب همانطور که از نامش پیداست پایه آن به شکل گرد است و کمی برجستگی  در مرکز آن وجود دارد. تمپرهای محدب به دلیل دشواری در اعمال فشار یکنواخت، انتقاداتی را به دنبال داشته است. علاوه بر این، آنها ظرفیت استخراج یکسانی را ارائه نمی دهند.

تمپر قهوه محدبعکس تمپر قهوه محدب

 

تمپر قهوه کالیبره شده یا جوفرکس

تمپرهای کالیبره شده به گونه ای طراحی شده‌اند که حدود 30 پوند فشار را به طور مساوی روی قهوه داخل پرتافیلتر توزیع می کنند و در عین حال یک مهر و موم بدون هوا ایجاد می‌کنند تا هر بار استخراج آهسته و یکنواختی داشته باشید و به شما تجربه لذت یک قهوه اسپرسو خانگی در سطح باریستا را به ارمغان می‌آورند. برای خرید تمپر قهوه جوفرکس می‌توانید به سایت بسیط کالا مرجعه کنید.

تمپر قهوه کالیبره شده یا جوفرکسعکس تمپر قهوه جوفرکس

 

تمپر قهوه فلت بیس

این محصول پایه‌ای کاملا صاف دارد و از رایج‌ترین نوع تمپر در بازار می‌باشد. همچنین کسانی که طرفدار تمپرهای فلت هستند ادعا دارند که آنها اسپرسو استاندارد تری را ارائه می‌دهند و استفاده از آنها راحت‌تر است. برای خرید  تمپر فلت بیس و مشاهده انواع آن به وبسایت بسیط کالا مراجعه کنید.

تمپر قهوه فلت بیسعکس تمپر قهوه فلت بیس

 

تمپر قهوه ریپل بیس

تمپر قهوه ریپل بیس دارای طراحی منحصر به فردی است که دایره‌ها یا برجستگی‌های متحدالمرکز روی پایه دارد. این برجستگی‌ها از کل بستر قهوه با ایجاد کانال‌های نزدیک آب در طول فرآیند استخراج استفاده می‌کنند و در نتیجه یک شات اسپرسوی متعادل و خوش طعم ایجاد می‌کنند و به شما کمک می‌کند هر بار به نتایج دقیق و ثابتی دست یابید. این نوع تمپرها با تمپرهای کالیبره شده بازخورد مشابهی را ارائه می‌دهند. برای خرید  تمپر قهوه ریپل بیس به سایت بسیط کالا مراجعه کنید.

تمپر ریپل بیس

تمپر ریپل بیس

اگر شات‌های اسپرسو زیادی سرو می‌کنید، پیدا کردن تمپر مناسب برای شما بسیار مهم است. باریستاهای حرفه‌ای به دلیل تمپ کردن بیش از حد در دست و مچ دست خود دچار درد و فشار می‌شوند. گاهی اوقات راه حل به سادگی انتخاب یک تمپر با وزن، نیرو یا سبک متفاوت است.

 

چه فاکتورهایی به هنگام خرید تمپر قهوه باید در نظر گرفت؟

تمپرها در قطرهای مختلف برای دستگاه های اسپرسوساز خانگی تا صنعتی شما عرضه می‌شوند. آنها همچنین در مجموعه ای از سبک‌ها و رنگ‌های مختلف برای کسانی که به دنبال چیزی متفاوت هستند ارائه می‌شوند. تمپر قهوه نقش مهمی در دستیابی به یک عصاره گیری ثابت دارد، عوامل کلیدی دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام انتخاب تمپر مناسب در نظر گرفت. این موارد شامل اندازه تمپر، وزن، جنس تمپر و احساس راحتی و زیبایی در دست است.

 

اندازه یا قطر پایه تمپر

توزیع یکنواخت پودر قهوه در پرتافیلتر امری حیاتی یک اسپرسو با کیفیت است. تطبیق اندازه تمپر با بسکت پرتافیلتر دستگاه اسپرسوساز، فشار ثابت را در سراسر بستر قهوه تضمین می‌کند. استفاده از تمپرهای کوچک یا بزرگ‌تر می‌تواند باعث استخراج نامتعادل شود که منجر به طعم نامطلوب قهوه اسپرسو می‌شود.

وزن تمپر

تمپرهای سنگین وزن به شما این امکان را می‌دهد که بدون تلاش بیش از حد به فشار بهینه برسید.

جنس تمپر

تمپرهای قهوه دارای دو جنس پلاستیکی و استیل هستند. وقتی صحبت از جنس تمپر می‌شود، جنس‌های پلاستیکی مقرون به صرفه هستند اما عموماً دوام ندارند. آنها همچنین بسیار سبک وزن هستند. تمپرهای استیل به دلیل طول عمر بیشتر و مقاومت در برابر حرارت مشهور هستند، در حالی که تمپرهای چوبی تجربه لمسی منحصر به فرد، جذابیت و زیبایی را ارائه می‌دهند.

دسته تمپر ارگونومی

احساس راحتی و ارگونومی یک مسئله حیاتی دیگر در تمپر قهوه است. به هنگام خرید تمپر، یک دسته راحت را انتخاب کنید که فشار مناسب را برای ایجاد مکش بدون هوا و بدون فشار به دست یا مچ شما را امکان پذیر می‌کند.
توجه به این عوامل دستیابی به تجربه عصاره گیری‌های مطلوب و استاندارد قهوه اسپرسو است.

 

نتیجه گیری

در پایان انتخاب با شماست و به ترجیحات شخصی‌تان بستگی دارد و اینکه چه نوع تمپری برای شما راحت تر است که با آن بتوانید سطح قهوه تان را برای عصاره گیری یکنواخت آماده کنید. اکنون که اصول اولیه عصاره گیری قهوه با اسپرسوساز را درک کرده اید، احتمالاً از خود می پرسید که از کجا می‌توانید آن را تهیه کنید. مجموعه بسیط همواره با ارائه بهترین ابزارهای ممکن برای باریستاها و علاقه مندان به قهوه در خانه برای نوشیدن یک فنجان قهوه عالی با بالاترین کیفیت مواد و بررسی دقیق برای ارائه یک تجربه‌ی برتر برای شما عزیزان تلاش می‌کند. با راهنمای ما در مورد انتخاب بهترین تمپر، اندازه، جنس و طراحی مناسب برای مطابقت با دستگاه، یک شات اسپرسوی عالی بسازید. شما می‌توانید جهت مشاهده و خرید تمپر به شعبه حضوری بسیط واقع در ارومیه مراجعه و یا از طریق وبسایت بسیط سفارشات خود را ثبت کنید.

 

تاریخ: 15:56 - 1403/02/27 | دفعات بازدید: 185

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)