خرید لوازم کافه
0
.
تفاوت ناک باکس کشویی و رومیزی

ناک باکس‌های قهوه ابزاری بسیار کاربردی برای تخلیه کیک قهوه باقی مانده در پرتافیلتر هستند. در بازار ناک باکس‌های قهوه در انواع طرح‌ها و مدل‌ها عرضه می‌شوند که شامل ناک باکس قهوه رومیزی، ایستاده و کشویی هستند. ما در این مقاله قصد داریم که ناک باکس قهوه کشویی و رومیزی را از تمامی جوانب بررسی و تفاوت آن‌ها را از لحاظ مزایا و معایب هر کدام، جنس بدنه، جنس محور افقی و نحوه شست و شو بیان کنیم تا شما بتوانید هنگام خرید ناک باکس انتخاب درستی داشته باشید.

 

در این مقاله اطلاعاتی درباره مطالب زیر کسب خواهید کرد:

 

مزایا و معایب ناک باکس قهوه کشویی
مزایا و معایب ناک باکس قهوه رومیزی
 تفاوت جنس و متریال بدنه ناک باکس کشویی و رومیزی
 تفاوت جنس محور ناک باکس قهوه کشویی و رومیزی
 تفاوت نحوه شست و شوی ناک باکس‌های قهوه کشویی و رومیزی

 

مزایا و معایب ناک باکس قهوه کشویی

ناک باکس کشویی از یک بدنه و نیز یک کشو تشکیل شده است و شما می‌توانید با کوبیدن پرتافیلتر خود به محور افقی که درون کشو قرار دارد کیک قهوه را تخلیه کنید. ناک باکس‌های کشویی دارای قابلیت استفاده در فضاهای مختلف هستند اما به دلیل استقامت بالایی که دارد به طور گسترده در مراکز تجاری کافی شاپ‌ها و… استفاده می‌شوند. قبل از خرید ناک باکس کشویی بهتر است به طور کامل با مزایا و معایب آن آشنا شوید. پس با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کامل ناک باکس قهوه کشویی بپردازیم.

 

مزایای ناک باکس قهوه کشویی

 

● اشغال فضای کمتر

ناک باکس کشویی دارای سطحی مسطح بوده و نیز بسیار مقاوم است. از این رو امکان قرار دادن دستگاه اسپرسوساز یا برخی ابزارهای دیگر روی آن وجود دارد. پس اگر روی میز فضای کمی برای قرار دادن ناک باکس وجود داشته باشد ناک باکس قهوه کشویی می‌تواند گزینه بهتری باشد، چرا که به میزان زیادی باعث صرفه جویی در میزان فضا می‌شود.

● پخش بوی کمتر

خاکه قهوه دارای بوی شدیدی بوده و اگر برای مدتی باقی بماند بوی زیادی را در محیط پخش خواهد کرد. ناک باکس کشویی همانطور که از نامش پیداست دارای کشو بوده و درنتیجه کیک قهوه داخل یک محفظه بسته ریخته می‌شود. این محفظه بسته باعث حبس شدن بوی شدید قهوه در ناک باکس شده و مانع پخش شدن آن در محیط می‌شود. در نتیجه اگر بوی کیک قهوه برای شما آزاردهنده است انتخاب ناک باکس کشویی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 

معایب ناک باکس قهوه کشویی

 

● کپک‌زدگی سریع‌تر کیک قهوه

در ناک باکس کشویی شرایط برای کپک زدن مساعدتر از ناک باکس رومیزی است، چرا که خاکه قهوه در ناک باکس قهوه کشویی در محفظه‌ای بسته قرار گرفته و گرما و تاریکی باعث می‌شوند که کپک‌زدگی سریع‌تر اتفاق بیفتد.

● قیمت بالا

در تولید ناک باکس‌های کشویی از متریال زیادی استفاده می‌شود. همچنین گاهی برای درست کردن دستگیره آن از چوب‌های ارزشمندی مانند چوب درخت گردو استفاده می‌شود. این عوامل باعث بالا بودن قیمت ناک باکس کشویی نسبت به قیمت ناک باکس رومیزی می‌شود.

 

مزایا و معایب ناک باکس قهوه رومیزی

ناک باک رومیزی تشکیل شده از یک بدنه به شکل سبد است که درون آن نیز یک محور افقی مقاوم قرار گرفته است. با کوبیدن پرتافیلتر روی محور افقی این وسیله کیک یا تفاله قهوه موجود در پرتافیلتر به راحتی به درون ناک باکس رومیزی تخلیه می‌شود. برای داشتن انتخابی درست و خرید ناک باکس رومیزی بهتر است با مزایا و معایب این ابزار آشنا شوید.

 

مزایای ناک باکس رومیزی

 

● احتمال کمتر کپک زدگی کیک قهوه

همانطور که می‌دانید بعد از فرآیند عصاره‌گیری و درست کردن شات اسپرسو، کیک قهوه‌ای که داخل پرتافیلتر باقی می‌ماند مرطوب بوده و بعد از چندین روز امکان کپک زدن آن وجود دارد. در ناک باکس قهوه رومیزی به دلیل قرار گرفتن کیک قهوه در ظرفی باز این عمل کندتر است.

● قیمت مناسب

در تولید ناک باکس‌های قهوه رومیزی از متریال کمتری استفاده شده و نیز به دلیل طراحی ساده‌ای که دارد نسبت به ناک باکس قهوه کشویی از قیمت کمتری برخوردار است. در نتیجه اگر برای خرید ناک باکس بودجه محدودی دارید، بهتر است که هنگام انتخاب ناک باکس قیمت آن را نیز در نظر بگیرید.

 

معایب ناک باکس رومیزی

 

● اشغال فضای بیش‌تر

ناک باکس قهوه رومیزی دارای سطح صافی نیست و نمی‌توان مانند ناک باکس کشویی ابزار دیگری را روی آن قرار داد. در نتیجه باید فضای جداگانه‌ای را به ناک باکس رومیزی اختصاص داد که باعث اشغال فضای بیش‌تر می‌شود.

●پخش بو بیش‌تر

در ناک باکس رومیزی کیک قهوه در فضایی بدون درب و باز قرار می‌گیرد. در نتیجه به راحتی بوی شدید تفاله قهوه در محیط پخش می‌شود.

 

 

مزایا

معایب

ناک باکس کشویی

1. پخش بو در ناک باکس کشویی کمتر است.

2. ناک باکس قهوه کشویی فضای کمتری را اشغال می‌کند.

1. سرعت کپک‌زدگی در ناک باکس کشویی بیش‌تر است.

2. ناک باکس قهوه کشویی قیمت بیش‌تری دارد.

ناک باکس رومیزی

1. خاکه قهوه در ناک باکس قهوه رومیزی دیرتر کپک می‌زند.

2. ناک باکس قهوه رومیزی قیمت کمتری دارد.

1. در ناک باکس رومیزی پخش بو بیش‌تر است.

2. ناک باکس رومیزی فضای بیش‌تری را اشغال می‌کند.

خلاصه‌ای از مزیا و معایب ناک باکس کشویی و رومیزی

 

تفاوت جنس و متریال بدنه ناک باکس کشویی و رومیزی

 

جنس ناک باکس‌های قهوه رومیزی و کشوییعکس ناک باکس کشویی

 

جنس بدنه ناک باکس کشویی

در تولید ناک باکس‌های کشویی از متریال فلز باکیفیت استفاده می‌شود که بسیار با استحکام بوده و درنتیجه ناک باکس قهوه شما عمر طولانی خواهد داشت. همچنین برخی برندها در دستگیره کشوی ناک باکس‌ها از چوب‌هایی مانند چوب گردو استفاده می‌کنند.

 

جنس بدنه ناک باکس رومیزی

بدنه ناک باکس‌های رومیزی در 2 جنس مختلف شامل پلاستیک یا فلز تولید می‌شود که هر کدام دارای مزیت‌های خاصی هستند. ناک باکس پلاستیکی سبک‌تر بوده و برای برخی افراد که طرفدار تجهیزات سبک‌تر هستند مناسب است. اما در مقابل جنس استیل آن مقاوم بیش‌تری داشته و در مقابل شکستن و برخی آسیب‌های دیگر مقاوم است.

 

تفاوت جنس محور ناک باکس قهوه کشویی و رومیزی

 

جنس محور ناک باکس قهوه کشویی و رومیزیناک باکس محور سیلیکونی

جنس محور ناک باکس‌های کشویی و رومیزی غالبا یکسان بوده و از جنس فلزی که به وسیله روکش سیلیکونی پوشانده شده‌ است می‌باشد. درنتیجه ناک باکس‌های کشویی و رومیزی از لحاظ جنس محور تفاوتی ندارند. در واقع این روکش سیلیکونی از محور ناک باکس قهوه محافظت کرده و مانع وارد شدن آسیب جدی به آن می‌شود. همچنین هنگام کوبیدن پرتافیلتر روی محور ناک باکس، این روکش سیلیکونی میزان صدا را به طور چشمگیری کاهش داده و مانع ایجاد صدای بسیار بلند و ناهنجار می‌شود.

 

تفاوت نحوه شست و شوی ناک باکس‌های قهوه کشویی و رومیزی

همانطور که می‌دانید نظافت و شست و شوی ناک باکس‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که کیک قهوه به مدت طولانی درون ناک باکس قهوه باقی بماند به دلیل مرطوب بودن کپک زده و بوی بدی را در محیط ساطع می‌کند. از این رو بهتر است چند رز یکبار ناک باکس خود را تخلیه کرده و آن را بشویید.

 

شست و شوی ناک باکس رومیزی

شستن ناک باکس رومیزی بسیار آسان است. به طوری که می‌توان آن را تنها با یک شوینده و آبکشی ساده شست. حتی ناک باکس‌های رومیزی قابلیت شست و شو در ظرفشویی را نیز دارند.

 

شست و شوی ناک باکس کشویی

ناک باکس‌های کشویی را نیز می‌توان با دست و یا داخل ظرفشویی به راحتی تمیز کرد.

نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی ناک باکس‌های کشویی دارای اجزای چوبی (مانند دسته کشو) هستند. دقت کنید که این دسته از ناک باکس‌های کشویی را نمی‌توان داخل ظرفشویی قرار داد، چرا که اگر چوبشان به مدت طولانی در معرض آب قرار گیرد خراب می‌شود. بهترین روش برای تمیز کردن این ناک باکس‌ها شستن آن‌ها با آب صابون در مدت کم است. اما در تولید ناک باکس‌های قهوه رومیزی از هیچ اجزای چوبی استفاده نمی‌شود و از این رو با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را جهت شست و شو داخل ظرفشویی قرار دهید.

 

نتیجه‌گیری درباره تفاوت ناک باکس قهوه کشویی و رومیزی

به طور کلی ناک باکس‌ها ابزاری هستند که می‌توانید خاکه قهوه باقی مانده در پرتافیلتر را بعد از عصاره‌گیری در آن تخلیه کنید. در این مقاله ما ناک باکس قهوه کشویی رومیزی را از جنبه‌های مختلف بررسی کرده و تفاوت آن‌ها را از لحاظ نحوه شست و شو، قیمت، دوام و… بررسی کردیم. در نتیجه هنگام خرید ناک باکس می‌توانید تفاوت‌های آن‌ها را در نظر گرفته و با توجه به سلیقه و ذائفه شخصی خود ناک باکس مورد نیازتان را تهیه کنید. همچنین مجموعه بسیط انواعی از ناک باکس‌ها را در انواع مدل‌ها و برندها گرد هم آورده و با کیفیتی تضمینی و قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار داده است. اگر شما نیز قصد خرید یک ناک باکس مرغوب را دارید، می‌توانید به شعبه حضوری بسیط در ارومیه مراجعه و یا از طریق وبسایت بسیط سفارش خود را ثبت کنید.


تاریخ: 10:01 - 1403/03/06 | دفعات بازدید: 151

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)