0
.
گرانترین قهوه دنیا کدام است؟

گرانترین قهوه دنیا کدام است؟ شاید اولین چیزی که درباره موضوع این مقاله به ذهنتان می رسد یک کارخانه عظیم و با تکنولوژی بالا مستقر در کشوری بسیار توسعه یافته باشد که با دستگاه های بسیار پیشرفته و کادری مجرب در حال تولید گرانترین قهوه در جهان است، اما صبر کنید! جای دوری نروید. این بار قضیه کاملا متفاوت است. به دنبال یک کارخانه لوکس در دنیای غرب نباشید، گرانترین قهوه دنیا از فضولات حیوانات وحشی بدست می آیند، بله درست است از مدفوع حیوانات!
البته این به این معنی نیست که فضولات حیوانی با قهوه ترکیب شده اند، بلکه میوه گیاه قهوه که توسط گونه خاصی از حیوانات خورده می شود، توسط سیستم گوارش این جانور هضم نشده و به صورت فضولات دفع میشود، سپس جمع آوری شده و بعد از شستشو و فرآوری تبدیل به یکی از گران قیمت ترین قهوه ها می شوند که طرفداران بسیار زیادی دارند.
اما دلیل قیمت بالای این قهوه چیست و چرا مردم از نوشیدن آن لذت می برند؟ مگر چه تفاوت هایی با بقیه انواع قهوه دارد؟ برای توضیحات بیشتر در این رابطه با ما همراه باشید:
البته در همین جا توصیه می کنیم برای خرید قهوه تازه رُست از بهترین انواع قهوه از سایت بسیط کالا همین حالا سفارش خود را ثبت کنید.

نحوه پیدایش گرانترین قهوه دنیا

نحوه پیدایش گرانترین قهوه دنیا

 

 

یکی از انواع گران قیمت قهوه مربوط به قهوه کپی لواک است که کشف و استخراج آن مربوط به قرن هجده میلادی می شود، زمانی که کشت قهوه توسط هلندی ها به اندونزی هم راه یافت، مردم محلی اندونزی اجازه نداشتند قهوه بنوشند زیرا قرار بود این دانه سحرآمیز به اروپا صادر شود. اما کشاورزان کنجکاو می خواستند طعم این قهوه را که هلندی ها بسیار دوست داشتند، امتحان کنند. در همان زمان، آنها دریافتند که گربه‌های سیوت(civet) یا کُپی لواک در اطراف زمین‌های کشاورزی، میوه های قهوه را می‌خورند اما دانه‌ها در مدفوع آنها دفع می شوند و هضم نمی شوند. به این ترتیب ضایعات را گرفته و آماده کرده و سپس امتحان کردند! نتیجه شگفت انگیز بود! آنها طعم قهوه را دوست داشتند و به خوردن قهوه با این روش ادامه دادند.

برای مطالعه بیشتر مقاله قهوه سبز و خواص آن برای لاغری را مطالعه کنید.

قهوه کوپی لواک

قهوه کوپی لواک

در واقع، این قهوه از دانه‌های قهوه هضم نشده در مدفوع حیوانی آسیایی به نام Asian palm civet (زباد نخل آسیایی)، یکپستاندار کوچک شبیه راکون و گربه، دم می‌شود. این حیوان در شب، گیلاس های قهوه را می خورد که پس از آن فضولات دفع شده او جمع آوری شده، شسته، تمیزو فرآوری می شود و بعد از آن آماده مصرف می شود. نام اصلی این قهوه کپی لواک است و به دلیل طرز تهیه منحصربفردش به یکی از محبوب ترین و گران ترین قهوه دنیا تبدیل شده است. 

ویژگیهای قهوه کوپی لواک

  1. قهوه کپی لواک طعمی ملایم و سبک با نت کاراملی دارد.

  2. به دلیل کمیاب بودن و سخت بودن شرایط کشت، 80 درصد از قهوه های موجود در دنیا که به اسم کپی لواک موجود هستند اصل نبوده و نوع تقلبی آن می باشند. 

  3. نکته قابل توجه این است که قهوه های کپی لواک موجود در بازارهای جهانی به طور کامل و 100 درصد محصول اورجینال نیستند و در خوشبینانه ترین حالت 80 درصد آن محصول اصل می تواند باشد.

  4. به طور متوسط قیمت هرکیلو از قهوه کپی لواک 1200 دلار می تواند باشد.

قهوه فیل یا عاج سیاه

 

قهوه فیل یا عاج سیاه

 

قهوه بلک آیوری (عاج سیاه) نیز یکی از گران ترین قهوه ها در جهان است و جالب است بدانید که این قهوه نیز با کمک فیل های تایلندی تهیه می شود. البته این نوع قهوه را تنها یک شرکت در دنیا فرآوری کرده و به بازار عرضه می کند که طعم بسیار خاصی دارد و دلیل این طعم خاص عبور دانه های قهوه از دستگاه گوارش فیل ها است!
به این ترتیب که فیل های تایلندی بعد از خوردن میوه های رسیده ی قهوه ها هسته های آن را دفع می کنند، دانه های قهوه بعد از جمع آوری در این روش شسته و فرآوری می شوند این قهوه طعمی ملایم شامل نت های مالت، شکلات، گل، تنباکو وچمن دارد و ذره ای تلخی در آن نمی توان احساس کرد. قیمت هر کیلو این نوع قهوه حدود 1100 دلار است. در هتل های مجلل، هر فنجان از این قهوه 50 دلار فروخته می شود.

 

طعم قهوه فیل چگونه است؟

تلخی قهوه به دلیل پروتئین های موجود در آن است. با عبور قهوه از دستگاه سیستم گوارش فیل، اسید معده با از بین بردن این پروتئین ها طعم تلخ آن را نیز از بین می برد. علاوه براین، مخلوط این قهوه ها با سایر محتویات شکم فیل طعم خاصی به آن می دهد و گران ترین قهوه دنیا را از سایر قهوه ها متمایز می کند. طعم ملایم این نوع قهوه بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است.

 

آیا قهوه های گران قیمت بهترین نوع قهوه ها هستند؟

این نوع از قهوه ها بیشتر به دلیل دسترسی سخت به حیوانات مورد نظر و مراحل جمع آوری و فرآوری سخت آنها قیمت بسیار بالایی دارند. تنها راه کاهش قیمت این قهوه، راه اندازی قفس ها و مزارع بزرگ حیوانات و وادار کردن آنها به تولید این نوع قهوه ها است که در واقع یک نوع حیوان آزاری به شمار می آید. علاوه بر این، کیفیت آن با کیفیت قهوه طبیعی به دست آمده از فضولات حیوانی مطابقت ندارد. مجموع عواملی که تاکنون توضیح داده شد به این معنی است که قهوه بدست آمده از فضولات حیوانی دو برابر نقره قیمت دارد.

برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله بهترین قهوه جهان از همین وبسایت را مطالعه کنید.

 

 

آیا این قهوه ها از لحاظ بهداشتی مشکلی ندارند؟

شاید این سوال را از خود بپرسید که آیا این کافه از نظر بهداشتی و آلودگی مشکلی ندارند؟ باید به این سوال این گونه پاسخ دهیم که روش تمیز کردن و فرآوری این قهوه به گونه ای است که تمام این آلودگی ها از بین برود و در مرحله شستشو و فرآوری تمامی آلودگی های آن از بین می روند و محصول نهایی به صورت کاملا تمیز و بهداشتی برای مصرف آماده می شود.

 

علت گرانی این قهوه ها در چیست؟

علت گرانی این قهوه ها در چیست؟

 

استفاده از حیوانات برای کسب درآمد کاری بسیار دشوار است و در این راه ممکن است این موجودات زیاد مایل به همکاری با انسانها نباشند و این یک دلیل عمده برای گرانی این نوع از قهوه ها می باشد. تنها راه پایین آوردن قیمت این نوع از قهوه ها حبس کردن حیوانات در قفس ها و مزارع بزرگ و اجبار آنها به تولید قهوه است، اما این کار واقعا دور از انسانیت است و نوعی حیوان آزاری محسوب میشود. البته که قهوه به دست آمده با این روش نیز کیفیتی برابر با قهوه به دست آمده ازحیوانات به روش ارگانیک را ندارد.
درمجموع عواملی از این قبیل باعث می شوند که قهوه فضله حیوانی قیمتی بسیار بالاتر و گرانتر نسبت به سایر انواع قهوه داشته باشد.
در واقع تولید این قهوه توانست کمک زیادی به مردم منطقه خود داشته باشد و اقتصاد آنها را متحول کند، اما مشکلی که باید به آن توجه کرد قیمت بالای این قهوه است که آن را به گران ترین قهوه تبدیل کرده است و به همین علت در دنیا باعث بوجود آمدن بسیاری از انواع تقلبی از این قهوه شده است.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله با شما در مورد گرانترین قهوه موجود در دنیا صحبت کردیم و گفتیم که این قهوه ها چگونه تولید می شوند همچنین علت گرانی این نوع قهوه ها دسترسی سخت و دشوار به حیواناتی که قهوه ها را تولید می کنند می باشد و در ادامه در مورد طعم و قیمت و اینکه از لحاظ بهداشتی در چه حدی می باشند توضیح دادیم . امیدواریم مطالب ارائه شده برایتان مفید بوده و اگر شما هم از گرانترین قهوه های دنیا اطلاعاتی دارید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


 


تاریخ: 13:15 - 1402/04/19 | دفعات بازدید: 292

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)