0
.
همه چیز درباره قهوه کلمبیا و بهترین نوع آن

همه چیز درباره قهوه کلمبیا و بهترین نوع آن، قاره امریکا در صنعت جهانی قهوه نقش مهمی ایفا می کند یکی از کشورهای این قاره کشور کلمبیاست که سالهاست در تولید قهوه فعالیت دارد به احتمال زیاد در مورد قهوه کلمبیا و عطر و طعم منحصر به فرد آن شنیده اید چرا که کلمبیا به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصش و قرار‌گیری در منطقه کمربند قهوه، قهوه‌های منحصر به فردی دارد، هر چند که عوامل دیگری هم در کنار موقعیت جغرافیایی در این موضوع دخیل هستند که در ادامه در مورد آنها مفصل صحبت خواهیم کرد. اینکه اولین بار قهوه چگونه به این کشور رسید و گونه عربیکای قهوه چه زیر گونه هایی در این کشور دارد نیز مورد بحث است. قهوه کلمبیا اسیدیته بالا، بادی*متوسط و گستره‌ای از نت های طعمی گلی، میوه‌ای، کاراملی، شکلاتی و آجیلی دارد (بسته به گونه، زیرگونه، منطقه کشت و... می تواند متفاوت باشد) این مقاله به بررسی همه این موضوعات می پردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قهوه کلمبیا با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خرید قهوه از قسمت دسته بندی محصولات در همین وب‌سایت اقدام کنید.

*بادی: حس لامسه دهانی، بادی قهوه چندان ارتباطی با طعم و بوی قهوه ندارد و مربوط به ویژگی‌های فیزیکی قهوه (مثل وزن، چگالی) می‌باشد و می‌توان گفت حس سنگینی است که با خوردن قهوه در دهان خود احساس می‌کنیم. 

تاریخچه قهوه کلمبیا

 

تاریخچه قهوه کلمبیا

قهوه گیاه بومی کشور کلمبیا نیست و اولین بار در اوایل ۱۷۰۰ به این کشور راه یافت اما تا اوایل سال ۱۸۰۰ به یک سمبل اقتصادی و یک محصول تجاری با ارزش تبدیل نشده بود، حتی کشاورزان کلمبیایی قانع نشده بودند که قهوه محصولی است که مزایای زیادی برای آنها دارد، مشکل دیگر این بود که درخت قهوه تا رسیدن به بلوغ و تولید دانه به دوره زمانی طولانی نیاز دارد که کشاورزان در این دوره برای امرارمعاش و مسائل اقتصادی دچار مشکل می‌شدند.

طبق افسانه‌ها و تاریخ مبهم کشیشی به نام Francisco Romero (فرانسیسکو رامرو) راه حل منحصر به فردی را برای تعیین توبه به اعضای کلیسای خود دستور داد تا درختان قهوه بکارند که به این صورت درختان بالغ زیادی آماده بهره برداری و شروع تولید کشاورزی قهوه به وجود آمدند که بعد از گذشت چند دهه مزارع بزرگی ساخته شده بودند و صنعت قهوه راه‌اندازی شده بود.

اما یک سری درگیری‌های داخلی سیاسی شامل جنگ هزار روزه اقتصاد کشور را ناپایدار کرد و منجر به فروپاشی همین مزارع شد. خانواده‌ها مزرعه‌های قهوه کوچک راه انداختند تا شکاف ایجاد شده در صنعت قهوه را پر کنند و تا به امروز نیز این مزارع کوچک از نسلی به نسل دیگر رسیده اند و به همان شکل باقی مانده‌اند به دنبال این موضوع در سال ۱۹۲۷ فدراسیون ملی تولیدکنندگان قهوه (FNC) تشکیل شد تا تضمین کند که این مزارع کوچک قهوه از جنگ‌ها و تحولات سیاسی در امان خواهند بود.
در طول قرن ۲۰ در زیر سایه فدراسیون (FNC)، مزارع قهوه تولید و صادرات خود را افزایش دادند.
در اوایل قرن ۲۱ شیوع بیماری زنگ برگ قهوه و تغییرات آب و هوایی تاثیرات مخربی روی تولید قهوه داشتند. اخیراً کشاورزهای کلمبیایی تلاش می‌کردند تا نوع جدیدی از گیاهان قهوه را ایجاد کنند که در مقابل بیماری‌ها مقاوم باشد و طعم خوبی نیز داشته باشد. علاوه بر این موضوعات قوانین جدیدی که اجازه صادرات را به مزارع کوچک می‌داد درهای جدیدی را به روی رونق قهوه کلمبیا باز کرد.

جهت سفارش انواع قهوه عربیکا از وبسایت بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط) اقدام کنید.

 

موقعیت کلمبیا و مناطق رشد قهوه در این کشور

همانطور که گفتیم کشور کلمبیا جزئی از قاره آمریکای جنوبی می‌باشد و روی کمربند قهوه قرار گرفته است. کمربند قهوه مانند یک رشته‌ فرضی است که از ۱۰ کشور و ۵ قاره عبور می‌کند و بین مدار راس‌السرطان و برج جدی قرار دارد، جایی که همه قهوه های دنیا در آنجا رشد می‌کنند.
 

موقعیت کلمبیا و مناطق رشد قهوه در این کشور

 

کشورهای کمربند قهوه شرایط آب و هوایی و محیط زیست ایده آل برای تولید دانه‌های قهوه باکیفیت را دارند اما همه قهوه‌های تولید شده دارای کیفیت یکسانی نیستند و همچنین همه این کشورها از موقعیت خود برای رشد و تولید قهوه در مقادیر زیاد و قابل ملاحظه‌ای استفاده نمی‌کنند. بعد از برزیل و ویتنام، کلمبیا سومین صادر کننده بزرگ قهوه در دنیاست. فاکتورهایی مانند ارتفاع زیاد از سطح دریا، بارندگی متوسط، پوشش ابرها، جنگل‌های بارانی متراکم، مناطق کوهستانی و رطوبت همگی دست به دست هم داده‌اند تا کلمبیا به یک منطقه فوق العاده برای تولید قهوه‌های عربیکای با کیفیت بالا تبدیل شود. برای مطالعه بیشتر در مورد 10 کشور برتر تولید کننده قهوه در جهان به مقاله ای با همین عنوان در سایت می توانید مراجعه کنید. 

 

 

مناطق رشد قهوه در کلمبیا

 

نام مناطق مناطق رشد قهوه در کلمبیا
Arauca, Casanare, Meta, and Caquetá مناطق شرقی
South of Antioquia, Boyacá, Caldas, Chocó, Risaralda, Quindío, Cundinamarca, and North of Tolima مناطق مرکزی
Valle del Cauca, Nariño, Cauca and Huila مناطق جنوبی
Santander, Norte de Santander, La Guajira, Magdalena, and Cesar مناطق شمالی

 

 

درجدول بالا مناطق مختلف رشد گیاه قهوه در کلمبیا ذکر شده که هر یک از این مناطق شرایط رشد و اقلیم متفاوتی دارند. مناطق شرقی نزدیک‌تر به خلیج مکزیک قرار گرفته‌اند بنابراین مستعد میزان بارش بیشتری هستند. این مناطق با سطح بالایی از فقر و ناپایداری‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کردند که این موارد رشد قهوه‌‌ی منطقه را سخت و پیچیده می‌کرد اما با گذشت زمان و بهبود شرایط در سال‌های اخیر به منطقه برتر تولید کننده قهوه در دنیا تبدیل شده اند. بزرگترین تولید کننده‌های قهوه از مناطق مرکزی و شمالی کلمبیا هستند که درصد قابل توجهی از با کیفیت‌ترین قهوه‌های این کشور را تولید می‌کنند بهتر است بدانید که این مناطق میزان بارندگی کم و دمای خنک‌تری دارند.
 

زیرگونه‌های قهوه‌ کلمبیا 

دوگونه‌ی شناخته شده گیاه قهوه، عربیکا و روبوستا می‌باشد که طرفداران زیادی دارند. در کلمبیا نیز اکثرا گونه قهوه عربیکا رشد می‌کند، زیرگونه‌های آن شامل موارد زیر است:

 

(تیپیکا) Typica

از مشخصه زیرگونه تیپیکا درخت مخروطی شکل آن با تنه بلند و شاخه‌های دراز می‌باشد این ویژ‌گی‌ها باعث می شود تیپیکا کم بازده‌تر و کم محصول‌تر از سایر زیرگونه‌ها باشد. گیلاس‌ها و دانه‌های آن دراز و باریک هستند علی رغم تولید محصول کم و حساسیت در مقابل بیماری‌ها تیپیکا به خاطر کیفیت بالای دانه‌ها همچنان پرورش داده می‌شود.

 

(بوربون) Bourbon

در حقیقت اسم این زیر گونه به منطقه‌ای در فرانسه که آن زمان در آنجا تولید می‌شد، برمی گردد. بعداً توسط فرانسه به آمریکای لاتین من جمله کلمبیا معرفی شد.
نسبت به تیپیکا درخت‌های بوربون کمتر مخروطی شکل هستند شاخه‌های ثانویه بیشتری دارند که این شاخه‌ها از شاخه‌های اصلی فاصله کمی دارند در نتیجه فضای کمی می‌گیرند این ویژگی‌ها سبب می‌شود که نسبت به تیپیکا ۲۰ الی ۳۰ درصد بازدهی بیشتری داشته باشد. گیلاس‌های قهوه بوربون نسبتا کوچک و متراکم هستند به همین دلیل به ندرت در کلمبیا پرورش داده می‌شود.

 

(کاتورا) Caturra

کاتورا زیرگونه‌ای جهش یافته از بوربون است که درخت‌های کوتاه‌تر و شاخه‌های ثانویه بیشتری از بوربون دارد به این ترتیب گیلاس‌های بیشتری روی شاخه‌ها می‌توانند رشد کنند علاوه بر این تراکم گیاهان در مزرعه می‌تواند بالا باشد.

 

(تابی) Tabi

انجمن ملی تحقیق قهوه کلمبیا به دنبال زیر گونه‌ای بود که هم در مقابل بیماری‌های گیاه قهوه مقاوم باشد و هم کیفیت بالایی داشته باشد که در نتیجه این تحقیقات زیر گونه تابی کشف و در سال ۲۰۰۲ معرفی شد. تابی (تبی) تلاقی بین بوربون، تیپیکا و هیبرید تیمور (ترکیبی ازعربیکا و روبوستا که در سال 1927 کشف شد.) می‌باشد. ژن‌های انتقال داده شده از هیبرید تیمور به این زیرگونه موجب مقاومت بالای این گونه درمقابل بیماری زنگ برگ قهوه شده است و ژن‌های تیپیکا و بوربون یک فنجان قهوه با‌کیفیت استثنایی به وجود می‌آورد. مشابه تیپیکا و بوربون این زیرگونه تنه بلند و شاخه‌های دراز دارد.


(کلمبیا) Colombia

این زیر گونه بعد از طی ۵ نسل چرخه تولید بهبود یافت و در نهایت در سال ۱۹۸۳ توسط سنیکافه (Cenicafe) معرفی شد.
فرایندهای ترکیب که منجر به تولید زیرگونه کلمبیا شد با ترکیب کاتورای مقاوم به بیماری زنگ برگ قهوه و هیبرید تیمور آغاز شد سپس زاده‌های حاصل از این تلاقی چهار بار با کاتورا خود گرده افشانی کردند تا زیرگونه ‌‌ای حاصل شود که مانند کاتورا مقاومت بالایی در مقابل بیماری و محصول زیادی داشته باشد. از آنجایی که این زیرگونه قبل از اولین شیوع بیماری زنگ برگ قهوه کلمبیا تولید شد گاهاً اعتقاد دارند که این زیرگونه صنعت کلمبیای قهوه را نجات داده است.

 

(کاستیلو) Castillo

تکنیک‌های هیبریدی که منجر به تولید زیرگونه کلمبیا شدند باعث ایجاد این زیرگونه نیز شدند. کاستیلو پرچم برنامه‌ای است که هدف آن بازسازی و کشف محصول با کیفیت قهوه کلمبیاست که FNC این برنامه را انجام می‌دهد مقاومت خیلی بالایی در مقابل بیماری گیلاس قهوه و بیماری زنگ برگ قهوه دارد، علاوه بر این سازگاری بهتری با محیط زیست دارد و از زیر گونه‌های کاتورا و کلمبیا محصول بیشتری به‌دست می‌دهد، اندازه دانه‌های قهوه‌ی این زیرگونه نیز بزرگ می‌باشد همه این عوامل گفته شده نشان می‌دهد که بیشترین زیرگونه ‌‌ای که در کلمبیا پرورش می‌دهند کاستیلو است.

 

(ماراگوگیپ) Maragogipe

این گیاه اولین بار در منطقه‌ای در شمال شرق برزیل کشف شد. در این زیرگونه از قهوه، شاخه‌ها نسبت به تنه اصلی زاویه بازی دارند و تعداد شاخه‌های ثانویه خیلی کم می باشد.

این زیرگونه به این علت که دانه های خیلی بزرگی دارد (به عنوان دانه‌های فیل شناخته شده است) کشاورزان راضی نمی‌شوند این زیر گونه را پرورش دهند از این رو بسیار نادر است.

 

(گشا) Gesha

این گیاه اولین بار در گشا جنگلی در اتیوپی کشف شد و اخیراً به کلمبیا معرفی شده است و در منطقه Antioquia این کشور کشت می شود.

 

(پاکامارا) Pacamara

زیر گونه‌ای است که خیلی بلندتر از حد نرمال رشد می‌کند و شرایط رشد آن سخت است، از این رو کشاورزان رغبت زیادی به پرورش این زیرگونه ندارند.

 

(سنیکافه1) Cenicafe1

بعد از ۲۰ سال تحقیق و جستجو برای افزایش درآمد تولید کنندگان قهوه، فدراسیون ملی تولید کنندگان قهوه زیرگونه جدیدی یافتند به نام cenicafe1.
این زیرگونه از لحاظ سایز مشابه زیرگونه‌های کلمبیا و کاتورا است و بسته به شرایط هر منطقه می تواند محصول با تراکم بالا تولید کند.

 

ویژگی‌های طعم قهوه کلمبیا

 

ویژگی‌های طعم قهوه کلمبیایی


قهوه عربیکا اسیدیته نسبتا بالا و ته مزه ترشی مانند مرکبات دارد از طرف دیگر قابل توجه است که منطقه‌ای که گیاه قهوه در آن رشد می‌کند، ارتفاع منطقه از دریا، آب و هوا و ترکیبات خاک همه این عوامل در طعم نهایی قهوه تاثیر دارند به طور کلی می‌توان گفت که قهوه کلمبیا که کیفیت خوبی داشته باشد مزه شبیه کارامل آجیل و شکلات دارد و اسیدیته آن حس شادابی خوبی می‌دهد (توجه کنید که اسیدیته همان مزه ترشی نیست اسیدیته لذتی است که با خوردن یک سیب تجربه می‌کنیم ولی ترشی طعم بدیست که میوه‌های کال دارند.) همچنین میزان بادی دانه‌های قهوه ی کلمبیا متوسط است.

بیشتر بدانیم: اسیدیته قهوه چیست؟

 

روش تهیه قهوه کلمبیا

می‌دانیم که پودر قهوه‌ای که ما تهیه می‌کنیم از لحظه چیده شدن گیلاس‌ قهوه‌ها تا فرایند رست و آسیاب مراحل زیادی را پشت سر گذاشته‌است که همه این مراحل و فرایندها تاثیر زیادی روی عطر و طعم نهایی نوشیدنی قهوه دارند، اینکه روش فراوری طبیعی باشد یا شسته، رست دانه‌های سبز لایت، مدیوم یا دارک باشد و آسیاب دانه‌های رست شده با چه درجه ای باشد در نهایت ما نیز با روش دم‌آوری مناسب می‌توانیم بهترین طعم قهوه کلمبیا را تجربه کنیم.

در واقع از انواع روش های دم آوری برای تهیه یک فنجان قهوه کلمبیا می توان استفاده کرد اما برای نوشیدنی‌های پایه اسپرسو دانه‌های قهوه کلمبیا بهترین گزینه هستند چرا که در طی رست تیره خیلی تلخ نمی‌شوند. علاوه بر نوشیدنی های بر پایه اسپرسو، اگر از ایروپرس استفاده کنیم بهترین دم قهوه کلمبیا را تجربه خواهیم‌کرد.

 

بهترین قهوه کلمبیا

تا اینجا اطلاعاتی در مورد قهوه کلمبیا، منشا آن، گونه‌ها و زیرگونه‌های قهوه‌ کلمبیا، طعم و روش تهیه قهوه کلمبیا با شما در میان گذاشتیم در جدول زیر خلاصه‌ای از این اطلاعات را مشاهده خواهید کرد:

 

محل رشد

 قاره امریکای جنوبی، کشورکلمبیا

شرایط رشد

ارتفاع زیاد از سطح دریا، رطوبت زیاد، منطقه کوهستانی

طعم

 کاراملی، آجیلی و شکلاتی

نوع رست

می‌تواند روشن، ملایم یا تیره باشد 

گونه

 اکثرا عربیکا

میزان کافئین

نسبتا پایین

اسیدیته

 بالا

 

بعد از مطالعه جدول حال شاید با این سوال مواجه شویم که بهترین قهوه کلمبیا کدام است؟

موقع خرید هر محصولی سعی می‌کنیم بهترین و باکیفیت ترین گزینه موجود را انتخاب کنیم، برای خرید و نوشیدن بهترین قهوه کلمبیا، توجه داشته باشیم که وقتی قهوه‌ای را تهیه می‌کنیم باید فاکتورهایی مانند نوع دان قهوه، درصد خلوص، روش های کاشت و پرورش و منطقه‌ رشد را در نظر بگیریم، همه این موارد در کیفیت و طعم قهوه تاثیر دارند. پس مطمئنا بهترین قهوه کلمبیا قهوه‌ای است که دانه‌ها در مناطق خوب و خوش آب و هوای این کشور رشد کرده‌اند و کاشت و پرورش آن‌ها توسط کشاورزان ماهر کلمبیایی انجام شده است. برای مثال می توان به دو منطقه Cauca و Huila در جنوب کلمبیا اشاره کرد که از مناطق بسیار خوش آب و هوا در این کشور می باشند و قهوه هایی با کیفیت بی نظیری را تولید می کنند.

 

دسته‌بندی دانه‌های کلمبیا

از لحاظ سایز (نه کیفیت) دانه های صادراتی قهوه کلمبیا به دو دسته تقسیم می شوند:

 

سوپریمو واکسلسو Supremo و Excelso

اندازه دانه های اکسلسو نسبتا کوچکتر از سوپریمو می باشد. دانه‌های هر دو دسته ممکن است از یک مزرعه و حتی از یک درخت باشند ولی اندازه آنها متفاوت است بنابراین در دسته های جدای از هم قرار می‌گیرند. دانه های اکسلسو بسته به اینکه مقصد صادرات آنها کدام کشور باشد دسته بندی ریزتری دارند.

 

برندهای معتبر قهوه کلمبیا

کلمبیا کشوریست که نشان تجاری قهوه به اسم خود ثبت نکرده است و برند‌ها و کمپانی‌های معروف دنیا مثل Juan Valdez (خوان واولدز)، Don Pablo (دُن پابلو) و Starbucks (استارباکس) قهوه‌های این کشور را می فروشند، این کمپانی‌ها، دانه های قهوه را یا به صورت خام و سبز تهیه کرده و رست می‌کنند یا به صورت رست شده از کلمبیا خریداری می‌کنند.

 

نتیجه گیری

قهوه از اولین روزی که کشف شده تا به امروز به مرور معروف تر و محبوب تر شده و نقش و جایگاه آن در زندگی مردم جهان افزایش یافته است. آروما، طعم و میزان کافئین قهوه کلمبیا هر فرد قهوه دوستی را جذب خودش می کند داشتن اطلاعات هر چه بیشتر در این زمینه به ما کمک می کند با مهارت و تبحر بیشتری یک نوشیدنی با ترکیب دلخواه خودمان داشته باشیم از این رو مطالعه در این زمینه خیلی مهم است. در مقاله همه چیز درباره قهوه کلمبیا و بهترین نوع آن به بررسی اینکه چه عواملی باعث شدند قهوه در این کشور رشد کند و طعم منحصر به فردی داشته باشد پرداختیم و همچنین زیر گونه های تیپیکا، بوربون، کاتورا، گشا و سایر زیرگونه های این قهوه را شناختیم. شاید شما هم روی بسته بندی قهوه یا در قسمت اطلاعات کلمات سوپریمو و اکسلسو را دیده اید که در این مقاله به طور کامل مفهوم این کلمات را توضیح دادیم و با یک سری از برندهای تولید کننده این قهوه آشنا شدیم. از اینکه همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم اگر شما هم تجربه ای از نوشیدن این نوع قهوه دارید می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


تاریخ: 12:52 - 1402/11/11 | دفعات بازدید: 221

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)