خرید لوازم کافه
0
.
فرهنگ مصرف قهوه در اتیوپی

در کشور اتیوپی قهوه جایگاهی بسیار بالاتر از یک نوشیدنی دارد. قهوه عضو اصلی و تاثیر گذار فرهنگ اتیوپی است. چندین سال است که در اتیوپی مراسم‌های مخصوص قهوه در بخش‌های مختلف این کشور برگذار می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ و مراسم‌های قهوه اتیوپی با ما همراه باشید. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیش‌تر و خرید قهوه اتیوپی به طور آسان و سریع به وبسایت بسیط کالا (شعبه آنلاین بسیط) مراجعه کنید و از نوشیدن قهوه‌ای لذیذ و دلچسب لذت ببرید.

 

 فرهنگ قهوه در اتیوپی
◆ مراسم قهوه اتیوپی
◆ قهوه اتیوپی: یک نوشیدنی منحصر بفرد
◆ معیشت مرتبط با قهوه اتیوپی
◆ عبارات و اصطلاحات مربوط به مصرف قهوه در اتیوپی
◆ تاریخچه چگونگی مصرف قهوه اتیوپی
◆ ریشه شناسی کلمه قهوه
◆ ارقام کلیدی برای تولید و مصرف قهوه در اتیوپی
◆ انواع قهوه اتیوپی

 

فرهنگ قهوه در اتیوپی

یک فنجان قهوه سریع قبل از رفتن به محل کار؟ اصلا فلسفه قهوه اتیوپی اینگونه نیست.
در فرهنگ کشور اتیوپی مصرف قهوه مراسم‌های خاصی دارد و دعوت کردن به نوشیدن قهوه نشان از دوستی، احترام و ارتباطات اجتماعی است. در این کشور مراسم‌هایی چند ساعته و با آداب سنتی برای قهوه برگذار می‌شود و در این مراسم‌ها نخوردن قهوه و امتناع از مصرف آن بی احترامی به حساب می‌آید. در ادامه مقاله فرهنگ مصرف قهوه در اتیوپی چگونگی برگذاری این مراسمات را توضیح خواهیم داد:

 

مراسم قهوه اتیوپی

مراسم قهوه اتیوپی بخش مهمی از فرهنگ اتیوپی است. مراسم قهوه خوری در بسیاری از روستاها مهم‌ترین مناسبت اجتماعی محسوب می‌شود و مهمانان یک مراسم ممکن است در مورد موضوعاتی مانند سیاست، اجتماع و شایعات صحبت کنند. در این مراسم‌ها از اجرا کننده مراسم و نوشیدنی که تهیه کرده بسیار ستایش و تشکر می‌کنند. صرف نظر از زمان، روز، مناسبت (یا فقدان آن) و مهمانان دعوت شده، مراسم معمولاً از قالب مشخصی پیروی می کند و صرفا تغییرات جزئی ممکن است وجود داشته باشد.

قهوه ترک یکی از نوشیدنی‌های محبوب دیگری است که توانسته نظر بسیاری از افراد را در سراسر جهان به خود جلب کند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه و خرید قهوه ترک به وبسایت بسیط مراجعه و خرید خود را انجام دهید.

 

شروع مراسم قهوه اتیوپی

 

شروع مراسم قهوه اتیوپیدم آوری قهوه در مراسم سنتی جبنا بونا (jebena buna)

 

 مراسم سنتی قهوه در اتیوپی با نام محلی jebena buna با خانواده یا دوستان برگزار می‌شود.

 رهبری مراسم قهوه را زنی برعهده دارد که لباس‌های محلی گلدوزی شده می‌پوشد.

 بخور برای تصفیه هوا (و همچنین طبق برخی منابع برای دور کردن شیاطین) می‌سوزانند و جزء بخش‌های همیشگی مراسم است و در طول مراسم نیز بخور دادن ادامه دارد.

 همچنین برای شروع، زنی که مراسم را انجام می‌دهد، علف‌ها و گل‌های تازه و معطر را روی زمین پخش می‌کند.

 

چگونگی رست در مراسم قهوه اتیوپی

 مراسم قهوه اتیوپی با دانه‌های قهوه سبز (یا خام) شروع می‌شود.

 دانه‌های تازه را روی یک آتش کوچک رست می‌کنند. در این مرحله خانم اجرا کننده مراسم قهوه از یک تابه دسته بلند استفاده می‌کند و دانه‌های قهوه را به آرامی تکان می‌دهد تا نسوزند.

 تا زمانی که دانه‌ها شروع به ترکیدن کنند آنها را تفت می‌دهد.

 وقتی دانه‌ها به رنگ قهوه ای متوسط در آمدند، رست را می‌توان متوقف کرد و یا می‌توان تا زمان سیاه شدن دانه‌ها ادامه داد.

 بعد از چند دقیقه، دانه‌ها شروع به تولید یک عطر آجیلی تازه می‌کنند.

 عطر و بوی قهوه رست شده در این مراسمات اهمیت زیادی دارد و یکی از جنبه‌های مهم مراسم محسوب می‌شود.

 مهماندار قهوه برشته شده را در اطراف اتاق می چرخاند تا بوی آن مورد توجه مهمانان قرار گیرد.

 

چگونگی دم قهوه در مراسم اتیوپی

 زمانی که دانه‌ها به طور کامل برشته شد، به طور سنتی با استفاده از هاون و دسته هاون دانه‌ها را آسیاب می‌کنند.

 اما امروزه در دنیای مدرن از نوع خاصی از هاون اتوماتیک استفاده می‌شود.

 سپس پودر قهوه را با آب به یک دیگ سفالی مخصوص اتیوپی به نام «جِبِنا» (با تلفظ Jabena) اضافه می‌کنند و روی آتش قرار می‌دهند.

 دم کردن قهوه اتیوپی به زمان نیاز دارد.

 قابلمه قهوه چند بار تا نقطه جوش گرم می‌شود.

 مهماندار قبل از ریختن قهوه در فنجان‌ها، طعم آن را بررسی می‌کند.

 

چگونگی سرو در مراسم قهوه اتیوپی

 نحوه سرو قهوه بخش مهمی از مراسم است.

 تفاله‌های قهوه را سه بار دم کرده و سرو می‌کنند - هر وعده یک نام دارد.

 پس از پایان دم، قهوه را در فنجان‌های کوچک و بدون دسته سرو می‌کنند.

 مهماندار در حالت ایده آل هر فنجان را به طور مساوی و با یک حرکت و بدون شکستن جریان قهوه پر می‌کند و باقی مانده قهوه در دیگ سفالی می‌ماند. این روش از ریزش دانه‌های درشت به فنجان‌های قهوه جلوگیری می‌کند.

 

سرو قهوه طی سه مرتبه در مراسم اتیوپی

 

سرو قهوه طی سه مرتبه در مراسم اتیوپیسرو قهوه طی سه مرحله در مراسم سنتی اتیوپی

 

 نام اولین سرو ابول است.

 برای دومین مرتبه سرو قهوه که تونا نام دارد، "Jabena" را دوباره روی آتش می‌گذارند.

 مرتبه سوم و آخر برکا نام دارد و در این مرحله قهوه خیلی قوی نیست.

 در برخی موارد، کوچکترین کودک ممکن است اولین فنجان قهوه را برای بزرگ ترین مهمان سرو کند. پس از آن، مهماندار از دیگران پذیرایی می کند.

 بسیاری از اتیوپیایی‌ها ترجیح می‌دهند قهوه سیاه خود را با یک قاشق کوچک شکر بنوشند و جالب است که حتی می‌توان آن را با نمک، شیر یا کره نیز نوشید. البته شیر به ندرت کنار قهوه سرو می‌شود.

 

قهوه اتیوپی: یک نوشیدنی منحصر بفرد

قهوه اتیوپی یک قهوه معمولی نیست و درجه یک است، به این معنی که از بالاترین کیفیت برخوردار است، اغلب در شرایط مطلوب خاص رشد می‌کند و طعم‌های منحصر به فردی دارد که آن را متمایز می‌کند.

یکی از رازهای کیفیت برتر قهوه اتیوپی ارتفاعی است که در آن رشد می‌کند. قهوه اتیوپی در ارتفاعات 1500 تا 2200 متری بالاتر از سطح دریا رشد می‌کند. دانه‌های قهوه را می‌توان در این ارتفاعات به‌عنوان «رشد شدید» (SHG) تعیین کرد، به این معنی که به آرامی بالغ می‌شوند و با جذب بیشتر مواد مغذی به طعم غلیظ‌تر و غنی‌تر می‌رسند.

 

شرایط رشد گیاه قهوه اتیوپی

علاوه بر این، گیاهان قهوه اتیوپی در زیر سایه درختان رشد می‌کنند، نور مستقیم خورشید می‌تواند به آنها آسیب برساند. سایه سایر درختان از گیاه قهوه محافظت می‌کنند.

بیشتر آن‌ها با استفاده از روش‌های طبیعی، بدون کودهای مصنوعی و آفت کش‌ها رشد می‌کنند. تقاضای جهانی قهوه اتیوپی نه تنها جایگاه اقتصادی این کشور را تقویت می‌کند، بلکه این کشور را به شبکه گسترده‌ای از تجارت و مشارکت بین المللی متصل می‌کند.

مجموعه بسیط یکی از واردکننده‌های انحصاری انواع قهوه بوده و به لطف شبکه‌های گسترده‌ای که در سراسر جهان دارد واردات قهوه خود را بدون واسطه و از کشور مبدا انجام می‌دهد. همچنین بسیط به مشتریان این امکان را می‌دهد که بتوانند قهوه مورد نیاز خود را به صورت عمده و کیلویی خریداری کنند. شما نیز برای خرید عمده قهوه می‌توانید به وبسایت بسیط مراجعه و سفارشات خود را ثبت کنید.

 

معیشت مرتبط با قهوه اتیوپی

در اتیوپی قهوه صرفا یک محصول نیست. قهوه منبع شماره یک درآمد صادراتی کشور است که حدود 30 تا 35 درصد از کل درآمد صادراتی کشور را به خود اختصاص می دهد. اکثر قهوه‌های تولید شده در اتیوپی از انواع عربیکا هستند.

در حالی که هر یک از 127 میلیون اتیوپی به طور مستقیم درگیر کشاورزی قهوه نیستند، 25 درصد از جمعیت این کشور، که معادل بیش از 31 میلیون نفر است، به طور مستقیم یا غیرمستقیم به زنجیره ارزش قهوه وابسته هستند. این وابستگی به قهوه از کشت و فرآوری گرفته تا توزیع و تجارت را در بر می‌گیرد. صنعت قهوه به عنوان یک نیروی محرکه در اقتصاد اتیوپی باقی می‌ماند و امیدواریم در آینده قابل پیش بینی نیز همین گونه باشد. فراتر از اعداد و ارقام، قهوه عمیقاً در بعد اجتماعی-فرهنگی اتیوپی بافته شده است. نقش محوری در زندگی معنوی و روزمره مردم خود دارد.

 

عبارات و اصطلاحات مربوط به مصرف قهوه در اتیوپی

شاید یکی از واضح‌ترین بازتاب‌های نقش قهوه در فرهنگ اتیوپی در زبان آن باشد. قهوه چنان نقش ریشه‌ای در فرهنگ اتیوپی ایفا می‌کند که در بسیاری از عبارات مربوط به زندگی، غذا و روابط بین فردی ظاهر می‌شود.


یکی از ضرب المثل‌های رایج قهوه اتیوپی "Buna dabo naw" است. ترجمه تحت اللفظی این اصطلاح "قهوه نان ماست" می‌شود. این ضرب‌ المثل نشان می‌دهد که قهوه از نظر رژیم غذایی نقش اصلی را ایفا می‌کند و همچنین سطح اهمیت به قهوه را به عنوان منبع تغذیه نشان می‌دهد.

ضرب المثل رایج دیگر «بونا تتو» است؛ این یک عبارت زبان اَمهَری است که در لغت به معنای "نوشیدن قهوه" است. این عبارت نه تنها در مورد نوشیدن قهوه، بلکه برای معاشرت با دیگران نیز صدق می‌کند، دقیقاً مانند روشی که مردم از عبارت "ملاقات برای قهوه" در انگلیسی استفاده می‌کنند.

اگر کسی بگوید "کسی را ندارم که با او قهوه بخورم" به این معناست که آن فرد دوستان خوبی ندارد که بتواند به آن‌ها اعتماد کند. این موضوع نشانگر نقش بزرگ و مهم اجتماعی مصرف قهوه در اتیوپی است. واقعیت دیگر در مورد مصرف قهوه در اتیوپی این است که مردم اغلب برای گفتگوهایی که زندگی روزمره، شایعات و مسائل عمیق‌تر را پوشش می‌دهد، در کنار هم جمع می‌شوند و قهوه می‌خورند. به همین ترتیب، اگر کسی می‌گوید: «اجازه ندهید نامتان در زمان قهوه مورد توجه قرار گیرد»، به این معنی است که باید مراقب شهرت خود باشید و از تبدیل شدن به موضوع شایعات منفی اجتناب کنید.

 

تاریخچه چگونگی مصرف قهوه اتیوپی

اگرچه افسانه معروف کالدی، بزهای او و راهبان می گوید که قهوه به عنوان یک محرک و به عنوان یک نوشیدنی در همان روز کشف شد، اما به احتمال زیاد دانه‌های قهوه قرن‌ها قبل از تبدیل شدن به یک محرک، جویده شده است. این احتمال وجود دارد که گیلاس‌ها را آسیاب کرده و با کره شفاف یا با چربی حیوانی مخلوط می‌کردند و خمیر غلیظی تشکیل شده را به شکل گلوله‌های کوچک در می‌آوردند و سپس به میزان لازم برای حفظ و افزایش انرژی در سفرهای طولانی مصرف می‌کردند. امروزه سنت مصرف قهوه آسیاب شده به صورت روغنی در برخی مناطق کافا و سیدامو باقی مانده است. به طور مشابه، در کافا، برخی از افراد کمی کره شفاف ذوب شده را به قهوه دم کرده خود اضافه می کنند تا از نظر مغذی غلیظ تر شود و طعم آن بیشتر شود. به تدریج قهوه به عنوان یک نوشیدنی در اتیوپی و فراتر از آن شناخته شد.

 

ریشه شناسی کلمه قهوه

در زبان محلی، کلمه قهوه "بون" یا "بونا" است. منشا قهوه کافا است. بنابراین قهوه گاهی اوقات به عنوان "Kaffa bunn" یا قهوه از شهر کافا نامیده می‌شد. به همین دلیل برخی بر این باورند که اصطلاح «دانه قهوه-coffee bean» انگلیسی سازی «کافا بونا» است.

 

ارقام کلیدی برای تولید و مصرف قهوه در اتیوپی

پنجمین کشور تولید کننده قهوه در جهان، اول در آفریقا
4.6 درصد از بازار بین المللی
400000 تن تولید در سال
700000 کشاورز کوچک قهوه

 

قهوه اتیوپیقهوه اتیوپی رست شده

 

انواع قهوه اتیوپی

اتیوپی کشوری با بیشترین تعداد گونه‌های عربیکا در جهان است. قهوه آن به خاطر اسیدیته متوسط و تنوع طعم و عطر مشهور است. اصطلاح "Heirloom" که ممکن است قبلاً شنیده باشید، به انواع قدیمی و کمیاب قهوه عربیکا از اتیوپی اشاره دارد.

بهترین گونه‌های قهوه شناخته شده اتیوپی عبارتند از:

 

قهوه یرگاچف

این قهوه در ارتفاع نزدیک به 2000 متر از سطح دریا رشد می کند و دارای طیفی از نت‌های طعمی گلی ومیوه‌ای و اسیدی ملایم است.

 

قهوه سیدامو

قهوه سیدامو علاوه بر طعم‌های میوه‍‌‌ای و گلی در دهان گستره‌ای از نت‌های لذیذ شکلات و ادویه‌ها را نشان می‌دهد.

 

قهوه گوجی

قهوه گوجی در ارتفاع حدود 2200 متری از سطح دریا رشد می‌کند. ارتفاع زیاد باعث کیفیت بالای دانه‌های قهوه می‌شود. قهوه گوجی گستره طعمی میوه‌ای، گلی و رایحه‌ای مشابه بوی توت‌ها دارد.

 

قهوه دجیما

قهوه دجیما در جنوب غرب اتیوپی رشد می‌کند. قهوه‌ای با بادی سنگین واغلب دارای طیفی از نت‌های طعمی، از جمله شکلات، کارامل و تاحدودی میوه‌ای است.

 

قهوه هرار

قهوه هرار در ارتفاع بیش از 1500 متر و تا 2000 متر بالاتر از سطح دریا رشد می‌کند. نت‌های طعمی قهوه هرار طیفی از طعم‌های میوه‌ای و گلی را در برمی‌گیرد.

از انواع دیگر قهوه‌ها که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده می‌توان به انواع قهوه فوری اشاره کرد که به دلیل راحتی تهیه نوشیدنی آن، خریداران زیادی دارد. شما می‌توانید برای خرید قهوه فوری به وبسایت بسیط مراجعه و تجربه‌ای متفاوت از نوشیدن یک قهوه لذیذ را برای خود رقم بزنید.

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در مقاله فرهنگ مصرف قهوه در اتیوپی، در مورد آداب مصرف قهوه در این کشور و چگونگی برگذاری مراسم‌های مربوط به قهوه صحبت کردیم. قهوه برای اتیوپی یک ستون اقتصادی و فرهنگی است و انواع مختلف قهوه‌های این کشور کیفیت بسیار بالایی دارند. برای تهیه قهوه اتیوپی خالص حتما به بسیط مراجعه کنید. بسیط سابقه زیادی در واردات انحصاری و مستقیم قهوه‌هایی با خاستگاه‌های مختلف دارد و با قیمت عمده در سراسر کشور عرضه می‌کند. پروسه رست و درجه‌های مختلف آسیاب نیز در بسیط انجام می‌شود. می‌توانید برای خرید حضوری قهوه در ارومیه به شعبه مرکزی بسیط واقع در خیابان همافر 2، مابین فلکه نه پله و کسری مراجعه کنید. همچنین امکان خرید اینترنتی و ثبت سفارش تلفنی نیز برای مشتریان عزیز فراهم گردیده و برای خرید آنلاین می‌توانید به وبسایت بسیط مراجعه کنید.


تاریخ: 14:30 - 1403/03/01 | دفعات بازدید: 231

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)