خرید لوازم کافه
0
.
تاریخچه قهوه در اتیوپی

تاریخچه قهوه در اتیوپی، قهوه اتیوپی از شناخته شده‌ترین قهوه‌های جهانی است و دوستداران قهوه علاقه خاصی به خرید قهوه اتیوپی خالص، منطقه زادگاه قهوه دارند. در این مقاله در مورد چگونگی کشف قهوه توسط انسان (شاید حیوانات) توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

این مقاله شامل مطالب زیر است:

 تاریخچه قهوه اتیوپی
 کشف قهوه برای اولین بار
 تولید قهوه اتیوپی
 ظهور فرهنگ قهوه اتیوپی
 شرایط قهوه اتیوپی کنونی
 راز سفر قهوه از اتیوپی به کل جهان
 مناطق رشد قهوه اتیوپی
 چه داستانی پشت یک فنجان قهوه است؟
 کیفیت دانه‌های قهوه اتیوپی
 حقایق جالب قهوه اتیوپی و تاریخچه آن
 انواع قهوه اتیوپی در بسیط
 قهوه اتیوپی چه طعمی دارد؟
 قهوه اتیوپی در یک نگاه

 

تاریخچه قهوه اتیوپی

 

تاریخچه قهوه اتیوپی

عکس کالدی ساخته شده توسط هوش مصنوعی

 

تاریخچه قهوه در کشور اتیوپی به قرن نهم میلادی (یعنی بیش از هزار سال -11 قرن- قبل) برمی‌گردد.

چگونه قهوه برای اولین بار در اتیوپی کشف شد؟

شخصی به نام کالدی در منطقه کافا اتیوپی حین چوپانی متوجه می‌شود که بز‌ها هر موقع از گیلاس‌های قرمز* رنگ یک گیاه می‌خوردند، رفتار‌های پرانرژی و در عین حال عجیب دارند. این موضوع برای کالدی بسیار جذاب بود و کشف خود را با راهبان محلی در میان گذاشت (طبق منابعی با مخالفت‌های اولیه آنها روبه‌رو شد) و در نهایت بعد خیساندن گیلاس‌های قرمز در آب و خوردن نوشیدنی افزایش انرژی و سرحالی در خود احساس کردند و به این ترتیب نوشیدنی قهوه برای اولین بار در اتیوپی کشف شد.
همانطور که اشاره کردیم این موضوع به هزاران سال قبل برمی‌گردد و مدرک مستندی از این کشف وجود ندارد و داستان‌ گفنه‌شده طبق نقل قول‌ها و افسانه‌ها است.

* توجه کنید که گیاه قهوه میوه قرمز رنگی شبیه گیلاس دارد و داخل هر کدام از این گیلاس‌ها دو عدد دانه قهوه سبز رنگ وجود دارد.(در نوعی از گیاه قهوه به خاطر جهش طبیعی در هرگیلاس قهوه فقط یک دانه قهوه رشد می‌کند و قهوه پی بی گفته می‌شود.) دان سبز قهوه بعد از رست قهوه‌ای رنگ می‌شود و به شکل دانه‌های قهوه‌ای در می‌آید که اکثر دیده‌ایم و می‌شناسیم.

 

کشف قهوه برای اولین بار

تاریخچه‌ای که از چگونگی کشف قهوه در اتیوپی گفتیم، داستان کشف قهوه برای اولین بار در کل جهان است. قاره آفریقا و کشور اتیوپی زادگاه اولیه قهوه، نوشیدنی محبوب و پرطرفدار امروزی است. در ادامه مقاله تاریخچه قهوه در اتیوپی در مورد جهانی شدن قهوه و سفر آن از اتیوپی به کشور‌ها و قاره‌های دیگر توضیح خواهیم داد.

 

تولید قهوه اتیوپی

 

تولید قهوه اتیوپی

صادرات قهوه اتیوپی به چهان

 

اتیوپی هفتمین تولیدکننده بزرگ قهوه در جهان و برترین تولیدکننده در مناطق قهوه خیز آفریقا است. بازارهای بزرگ برای صادرات قهوه اتیوپی اتحادیه اروپا (تقریبا نیمی از صادرات)، آسیا (حدود یک چهارم) و آمریکای شمالی است. 
در اتیوپی تقریباً تمام کار کشت و خشک کردن با دست انجام می شود. صادرات قهوه اتیوپی 10 درصد از درآمد سالانه دولت را تشکیل می دهد. بنابراین، دولت تلاش می کند تا با بهبود بخش تولید، بخش تولید ناخالص داخلی صنعت قهوه را به حداقل برساند.

 

ظهور فرهنگ قهوه اتیوپی

گسترش تولید قهوه، ظهور فرهنگ قهوه اتیوپی را سبب شد. در سال‌های 1500 میلادی کشت و پرورش محصول قهوه در اتیوپی آغاز شد و تا آن زمان دانه‌های قهوه صرفا از گیاهان رشد کرده به صورت طبیعی، برداشت می‌شدند. حدود قرن شانزدهم تکنیک‌های پرورش قهوه پایه‌گذاری شد و قهوه به عنوان یک محصول تجاری کشت شد. در مقایسه با وقتی که قهوه صرفا از گیاهان خودرو برداشت می‌شد، از کشت و پرورش گیاه قهوه طبیعتا محصول خیلی بیشتری حاصل می‌شد.

 

ظهور فرهنگ قهوه اتیوپی

یکی از اولین کافه های سرو قهوه در شهر یمن

 

در همین زمان تجارت با کشور‌های همسایه به ویژه یمن سبب شد تا اتیوپی این محصول را به مرور به کشور‌های دیگر بفرستد و قهوه شهرت جهانی پیدا کند. در قرن 18 میلادی، کشت قهوه به یک صنعت بزرگ در اتیوپی تبدیل شد. با گسترش پرورش و مصرف قهوه، کافه‌ها در شهرهای بزرگ ساخته شدند و مکانی را برای مردم فراهم کردند تا دور هم جمع شوند و از یک فنجان قهوه داغ لذت ببرند.

 

شرایط قهوه اتیوپی کنونی

صنعت قهوه حدود 25% جمعیت کشور اتیوپی را پشتیبانی می‌کند. بالای 40% قهوه تولیدی اتیوپی مصرف محلی دارد و مابقی به بازار‌های اتحادیه اروپا، آسیای شرقی و آمریکای شمالی فرستاده می‌شود. بعد از دانستن تاریخچه قهوه اتیوپی بهتر است در مورد شرایط امروزی و چالش‌های قهوه این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشیم.

 

تداوم روش‌های سنتی در فرآوری قهوه اتیوپی

قهوه اتیوپی امروزه نیزمعمولاً به سبک سنتی‌تر و دستی‌تر توسط کشاورزان، بدون آفت کش‌ها یا سایر مواد شیمیایی و در سایه کشت می‌شود، در حالی که سایر کشورهای تولیدکننده قهوه مانند برزیل، قهوه را در مزارع بزرگ و با استفاده از انواع مواد شیمیایی پرورش می‌دهند. این تفاوت باعث تولید قهوه اتیوپی با طعم منحصر به فرد، کیفیت و قیمت بالاتر می‌شود.

 

تاثیرات افزایش میانگین دما بر قهوه اتیوپی

افزایش میانگین دما باعث شیوع بیماری پژمردگی قهوه (نوعی بیماری قارچی گیاه قهوه) و سایر بیماری‌ها در جنوب غربی اتیوپی و سایر مناطق پرورش قهوه می‌شود. تغییرات آب و هوایی، رقابت با سایر محصولات زراعی و جنگل زدایی باعث کاهش میزان زمین مناسب برای کشت قهوه شده است. بر‌اساس برخي برآورد‌ها و تخمین‌های زده شده، بدون اقدامات متقابل تهاجمی‌تر، اتیوپی احتمالا 60 % از زمین‌های مناسب تولید قهوه خود را در قرن آینده از دست بدهد. علیرغم چالش‌های فعلی و آینده، انواع قهوه اتیوپی جایگاه خود را در بین بهترین و پر‌تقاضاترین قهوه‌های جهان حفظ کرده است.

 

تنوع گونه‌های گیاهی قهوه اتیوپی

امروزه، اتیوپی بیش از هزاران نوع دانه قهوه را پرورش می دهد که هر کدام طعم خاص خود را دارند. اما نوع قهوه بومی عربیکا برتری دارد و یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع قهوه اتیوپی است.

 

چالش‌هایی که قهوه اتیوپی پشت سر گذاشت

تا سال 1500 قهوه در اتیوپی کشت نمی شد و فقط از گیاهان قهوه رشد کرده به طور طبیعی در سراسر کشور، برداشت می شد. کشت اولیه در مقیاس بسیار کوچک بود. در دهه 1800، تولید قهوه تجاری در نوسان بود، اگرچه بسیاری از کشاورزان هنوز در حال برداشت گیلاس قهوه از جنگل‌های قهوه بودند. بین سال های 1950 تا 2000، اتیوپی سه بار نوع حکومت را تغییر داد و با جنگ های متعددی روبرو شد. دوران سختی بود، اما صنعت قهوه همچنان قوی بود.

 

راز سفر قهوه از اتیوپی به کل جهان

 

راز سفر قهوه از اتیوپی به کل جهان

کمربند قهوه جهان

 

همانطور که گفتیم قهوه برای اولین بار در کل جهان در کشور اتیوپی کشف شد و سفر اولیه قهوه به خارج از مرز‌های این کشور، به مقصد شبه جزیره عربستان، یمن، مصر، ترکیه و آسیا بود. طی گذر زمان و از طریق مسافران این نوشیدنی تلخ تیره رنگ و پرورش گیاه آن به قاره اروپا و قاره آمریکا نیز راه یافت. گیاه قهوه در بعضی کشور‌ها مانند اتیوپی به طور طبیعی رشد می‌کند و در بعضی دیگر مانند کلمبیا کشت شده و به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی به خوبی پرورش یافته است. مجموع کشور‌های تولید کننده قهوه روی یک رشته فرضی نقشه قرار گرفته‌اند که کمربند قهوه جهان نامیده می‌شود.

یکی از نوشیدنی‌های که از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار است قهوه ترک است. اگر شما نیز ازطرفداران این نوشیدنی لذیذ هستید می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیش‌تر درباره انواع قهوه ترک به وبسایت بسیط مراجعه و خرید قهوه ترک خود را به آسانی انجام دهید.

 

مناطق رشد قهوه اتیوپی

مناطق مختلفی از کشور اتیوپی شرایط آب و هوایی بسیار مساعدی برای رشد گیاه قهوه دارند. شرایط رشد گونه عربیکا قهوه نسبت به روبوستا سخت‌تر است و با این حال انواع مختلفی از گونه‌های قهوه عربیکا به صورت کاملا طبیعی در این کشور رشد می‌کنند. از جمله مناطق شناخته شده تولید قهوه اتیوپی می‌توان به یرگاچف، سیدامو، هرار و گوجی اشاره کرد. انواعی از قهوه‌های اتیوپی با اسم و نشان تجاری مناطق تولیدی، به فروش می‌رسند، برای مثال خرید قهوه اتیوپی سیدامو. برای اطلاعات بیشتر در مورد مناطق رشد قهوه اتیوپی، می‌توانید مقاله انواع قهوه اتیوپی و خاستگاه‌هایشان را مطالعه کنید.

 

چه داستانی پشت یک فنجان قهوه است؟

» برداشت قهوه
» فرآوری قهوه
» رست قهوه
» آسیاب قهوه
» دم قهوه
» یک فنجان قهوه خوش عطر و طعم

به پروسه‌هایی که سبب تبدیل گیلاس قرمز به دانه‌ سبز قهوه می‌شوند، روش‌های فرآوری قهوه گفته می‌شود. در اتیوپی به دوش روش فرآوری انجام می‌شود:

فرآوری خشک قهوه: فرآوری خشک (طبیعی) طعم‌های میوه‌ای تر در دانه قهوه ایجاد می‌کند. روش سنتی فرآوری قهوه با نور خورشید است و در بعضی مناطق اتیوپی همچنان ادامه دارد و انجام می‌شود.

فرآوری شسته قهوه: در روش فرآوری شسته بیشتر از آب و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌شود.

 

کیفیت دانه‌های قهوه اتیوپی

 

کیفیت دانه‌های قهوه اتیوپی

برداشت میوه قهوه 

 

صادرات قهوه بی‌کیفیت مطمئنا تاثیر منفی بر شهرت قهوه اتیوپی خواهد گذاشت، از این رو مسئولان صادرات قهوه اتیوپی کیفیت تولید قهوه را بسیار جدی می‌گیرند و استانداردها و گواهی‌نامه‌های خاصی در مزارع قهوه صادر کننده دانه قهوه ایجاد و رعایت می‌شود.


حقایق جالب قهوه اتیوپی و تاریخچه آن

اولین کشف قهوه در جهان، در کشور اتیوپی بود.

هنوز هم قهوه‌هایی از گیاهان خودرو و طبیعی این کشور برداشت می‌شود.

به خاطر سنت‌های عمیق و مراسم‌هایی که دارند، بیش از نصف قهوه کشت شده در اتیوپی در خود این کشور مصرف می‌شود.

قهوه در بعد‌های مختلف زندگی مردم اتیوپی خیلی تاثیر دارد و به اصطلاح می‌گویند قهوه نان آنهاست.

اتیوپی پنجمین کشور صادرکننده قهوه دنیاست.

بیشترین گونه گیاهی تولیدی قهوه اتیوپی، عربیکا است.

"مراسم قهوه" در فرهنگ و مهمان نوازی اتیوپی مهم است.

قهوه در اتیوپی عمدتاً در مناطق جنوبی و جنوب غربی این کشور کشت می شود.

 

انواع قهوه اتیوپی در بسیط

در بسیط قهوه‌های با کیفیت و خالص عربیکا از مناطق مختلف کشور اتیوپی موجود است. انواع قهوه‌ اتیوپی در بسیط با درجه رست مدیوم هم به صورت دان قهوه و هم به صورت آسیاب شده (با درجه آسیاب مناسب نوع دستگاه قهوه ساز شما) عرضه می‌شود:

 

 قهوه اتیوپی سیدامو

قهوه‌ اتیوپی سیدامو، قهوه‌ای که در منطقه سیدامو کشور اتیوپی پرورش یافته است. قهوه سیدامو اسیدیته قوی و کافئیین پایینی دارد. بسیط به صورت انحصاری این قهوه را وارد کرده و در سراسر کشور عرضه می‌کند.

 

قهوه اتیوپی یرگاچف

قهوه اتیوپی یرگاچف با اسیدیته قوی و تلخی متوسط، از قهوه‌های پرطرفدار جهانی است. بسیط با واردات بدون واسطه قهوه اتیوپی یرگاچف را با قیمت‌های مقرون به صرفه مهمان فنجان‌های شما می‌کند.

 

قهوه اتیوپی دجیما

قهوه اتیوپی دجیما مانند سایر قهوه‌های عربیکا، کافئین پایین و اسیدیته قوی دارد. با خرید قهوه اتیوپی دجیما خالص از بسیط، از آرومای میوه‌ای و خاکی این قهوه لذت خواهید برد.

 

قهوه اتیوپی گوجی

قهوه‌ اتیوپی گوجی، قهوه‌ای که در مناطق مرتفع گوجی کشور اتیوپی رشده کرده است و کیفیت بی‌نظیری دارد. در هر کجای ایران باشید، می‌توانید هم اکنون به روش آنلاین این قهوه را تهیه کرده و در کوتاه‌ترین زمان تحویل بگیرید.

 

قهوه اتیوپی لکمپتی

قهوه اتیوپی لکمپتی فرآوری شده به روش طبیعی در بسیط موجود است. مانند سایر قهوه‌های اتیوپی این قهوه  را نیز هم به صورت دان قهوه و هم به صورت آسیاب شده (با درجه آسیاب متناسب با دستگاه قهوه‌ساز شما) می‌توانید تهیه کنید.

 

قهوه اتیوپی چه طعمی دارد؟

 

قهوه اتیوپی چه طعمی دارد؟

دان قهوه سبز heirloom (وارث)

 

احتمالا بهتر باشد سوال را طور دیگری بپرسیم، قهوه اتیوپی چه طعمی ندارد؟ همانطور که در قسمت تنوع گیاهی مقاله تاریخچه قهوه در اتیوپی اشاره کردیم، گونه‌های بسیار مختلفی از گیاه قهوه در این کشور رشد می‌کند و تنوع به قدری بالاست که تعدادی از گونه‌ها نامگذاری نشده‌اند و با عنوان heirloom (وارث) در کل جهان شناخته می‌شوند. قهوه اتیوپی گستره‌های طعمی بسیار مختلفی دارد: گلی و میوه‌ای، وانیلی، دارچین، مرکبات و حتی شکلات و ترافل. در بعضی گونه‌ها ممکن است طعمی قوی‌تر باشد و بیشتر از طعم‌های دیگر حس شود.


قهوه اتیوپی در یک نگاه

 

گستره‌های طعمی مختلف اکثرا گلی و میوه‌ای

طعم قهوه

متوسط تا زیاد

اسدیته قهوه

طبیعی و شسته

 روش فرآوری

مناطق سیدامو، یرگاچف، گوجی، هرار و لیمو 

 مناطق اصلی رشد قهوه

ماه‌های نوامبر تا فوریه

زمان برداشت قهوه

جدول قهوه اتیوپی در یک نگاه

 

سوالات متداول قهوه و تاریخچه آن

 

قهوه مال کدام کشور است؟

قهوه در چندین کشور تولید می‌شود و به همه جای جهان فرستاده می‌شود. قهوه برای کل دنیاست.

 

قهوه در چه سالی کشف شد؟

در قرن 9ام میلادی کشف شد.

 

کاشف قهوه کیست؟

مردی اتیوپیایی به نام کالدی که شغلش چوپانی بود قهوه را کشف کرد.

 

قهوه اولین بار در کدام کشور تولید شد؟

گیاه قهوه به طور طبیعی در کشور اتیوپی رشد می‌کرد و از دهه‌های 1500 کشت و تولید آن شروع شد. در بعضی منابع گفته شده‌ است که قبلا از این سال‌ها یمن تولید قهوه را آغاز کرده بود.

 

آب و هوای مساعد رشد گیاه قهوه چیست؟

آب و هوای گرمسیری برای رشد قهوه ایده‌آل است.

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در مقاله تاریخچه قهوه در اتیوپی در مورد گذشته‌ی قهوه اتیوپی و قهوه اتیوپی امروزی و جهانی شده صحبت کردیم. گستره نت‌های طعمی و کیفیت قهوه اتیوپی موضوعات دیگر این مقاله بودند. قهوه خالص و با کیفیت اتیوپی در بسیط موجود هست. مجموعه بسیط سابقه بسیار طولانی در واردارات مستقیم و انحصاری انواع قهوه از کشور‌های مختلف دارد و با قیمت‌های مقرون به صرفه در سراسر کشور عرضه می‌کند. برای خرید حضوری قهوه در ارومیه به شعبه مرکزی بسیط واقع در خیابان همافر 2، مابین فلکه نه پله و کسری مراجعه کنید. امکان خرید اینترنتی و ثبت سفارش تلفنی نیز فراهم است. خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهاد‌های خود را در مورد مطالب این مقاله و قهوه اتیوپی کامنت کنید.
با تشکر از همراهی شما


تاریخ: 17:46 - 1403/02/29 | دفعات بازدید: 183

نظرات


برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

loading بسیط کالا(شعبه آنلاین بسیط)